Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudjam meggyőzni a...

Hogyan tudjam meggyőzni a szüleimet egy yorkshire terrier kutyáról?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy fiú yorkit de a szüleim nem engedik meg. Hogyan tudnám meggyőzni őket?
2014. febr. 25. 15:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Fiú vagy lány?
2014. febr. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egy lány és 12.
2014. febr. 25. 15:39
 3/11 anonim ***** válasza:
Sehogy, ha ők nemakarnak akkor biztos nem lesz neked sem. Több mint valószinű megvan az oka amiért nem. Talán azért amiért a legtöbb gyerek, most még kell , de minden csoda 3 napig tart aztán le se tojják csak nyűg. Tapasztalat.
2014. febr. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De nekem minden vágyam egy ilyen kiskutya és nem fogok soha lemondani róla!!!!
2014. febr. 25. 15:47
 5/11 anonim ***** válasza:
És miért pont egy yorkie a minden vágyad?? Miért akarsz yorkiet?
2014. febr. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Milyen tapasztalatod van a kutyák nevelése, tartása, tanítása terén? Miben bizonyítottad eddig az állhatatosságodat?


Amúgy számolj csak: 12 éves vagy. Mire a kutya megöregszik, 27-28 éves leszel, túl a középsulin, érettségin, esetleg főiskolán, pasizáson, bulizáson, vizsgákon, munkakeresési vesszőfutáson, szar munkahelyeken... Jó eséllyel párkapcsolatban élő nő leszel már, talán anya. És a kutya végig ott lesz. Amikor mennél fesztiválozni egy hétre, amikor inkább a haverokkal lógnál, amikor érettségire kéne tanulnod, amikor beteg leszel, és mikor egy szakítás után legszívesebben a tüdőd is kisírnád és ki se kelnél az ágyból, az esküvőd napján, a gyereked születése napján... a kutyát mindig ki kell vinni, meg kell mozgatni, foglalkozni kell vele. És akkor az anyagi vonzatáról még nem beszéltünk.

2014. febr. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Először inkább gondold át még egyszer hogy fel vagy-e készülve a kutyára. A yorki egy nagy mozgásigényű fajts naponta 1-1,5 óra séta kell neki, akkor is ha rossz az idő, beteg vagy, nincs kedved, bulizni mennél, tanulnod kell. Lehet hogy a yorki nagyon aranyos, biztosan nagyon szeretnéd -mert tényleg imádnivaló- de ki kell hangsúlyozni hogy TERRIER és ugyanúgy benne van minden makacsság, aktivítás, fáradhatatlanság, mint a többi terrierben. Mérete ellenére nagyon bátor, fáradhatatlan kis örökmozgó. Lenne-e elég időd rá? Meg tudnáf-e tanítani neki a helyes viselkedést? Tudnád-e a gondját viselni 10-15 éven keresztül? A kutyatartás nem 2 hétre szól, amíg izgalmasnak tartod a kis rosszcsont körüli felfordulást, hanam élete végéig foglalkozni kell vele -méghozzá nem keveset- még akkor is ha férjed, gyerekeid lesznek.
2014. febr. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az utolsó előtti válaszolónak:

Van egy Golden Retriever kutyánk és egy papagájunk. Tudom hogy nagyon sok gonddal és még egyéb mással jár egy ilyen kiskutya, mert az unokatesóimnak is van és direkt ki próbáltam, hogy milyen lenne egy ilyen kutyát is tartani. Ott még jobban megszeretettem ezt a fajtát. Én nagyon nem vagyok az a típus aki elmenne bulizni (talán egy héten egyszer. És esetleg lehet hogy pont kutya sétáltatás közben ismerem meg álmaim fiúját. Természetesen mindenhol velem lenne és már akkor ha meglenne ez a kutya akkor is megvan a barátom mivel fiút szeretnék. :)

2014. febr. 25. 18:53
 9/11 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak:

Már nagyon sokszor gondoltam át és azt is mondtam nekik hogy majd a nyári szünetben inkább és akkor majd amíg nyári szünet van megtanítom a szobatisztaságra és más egyébre. Én mindennap foglalkoznék vele, mert a golden retriever előtt is egy ilyen kutyát szerettem volna, de az apukám nem szereti a kistestű kutyákat és ez a kutya azt mondta hogy hasonlít a macskákra és a macskákat meg utálja! Itt inkább arról van szó amin én is elgondolkodtam hogy 8 órától fél 1-2-ig el lenne-e otthon anyámmal? Egy ilyen kutyát hány óráig lehetne otthon hagyni?

2014. febr. 25. 18:58
 10/11 A kérdező kommentje:
És köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat nagyon sokat segítettetek. :)
2014. febr. 25. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!