Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy "nevelhetem" a kutyába...

Hogy "nevelhetem" a kutyába (amstaff) hogyha megtámadnak az utcán akkor neki menjen a támadónak?

Figyelt kérdés

Ma sétáltatás közbe vplt egy ilyen de mivel még csal 4 hónapos nem nagyon tudott mit csinálni és nem is akart,pont ezért szeretném időbe mert még kölyök.Szóval milyen módszerrel tudnám neki ezt megtanítani?

Vagy vigyem kutyakiképzőhöz?


2016. nov. 10. 16:43
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez nehéz ügy, mivel az amstaff kifejezetten emberbarát fajta. Nem igazán személyvédelemre való. Ha ez volt a cél, miért nem olyan fajtát választottál?

Természetesen meg lehet tanítani parancsra ugatni vagy fogni őt is, de ezt ő inkább játéknak fogja venni, feladatnak. Őrző-védőt eleve csak képzett emberrel, kutyasuliban taníts neki. Ennek feltétele először, hogy a kutya kontrollálható, engedelmes legyen minden körülmények között, először is tehát az engedelmes tanfolyamokat végezzétek el. Érdemes a BH vizsgát letenni vele (kísérőkutya).

Nálunk egy alaptanfolyam ára 45-55 ezer Ft körül van, ez 10 hét, 20 alkalom (heti kettő). De ez még csak a minimum szint.

Azt azért tudnod kell, hogy átlag kutyatulajdonosként a te dolgod megvédeni a kutyát és nem fordítva. Személyvédelemre élesre képzett kutya pedig éles fegyverként kezelendő, bár erre a staffi nem igazán alkalmas.

2016. nov. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

"Nem muszàj ölnie"

Hàt ne is próbàld azt elvàrni, mert a törvényt jelen àllàspont szerint nem fogja érdekelni, hogy miért tette.

De még a tàmadàsànak is súlyos jövetkezményei lehetnek.

Karantén-megfigyelés és legrosszabb esetben altatàs.


Annyit vàrhatsz el, hogy viseljedjen tàmadólag, de kordàban kell tudnod tartani.

2016. nov. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Mint már említettem okos,engedelmes kutya és elfogadott engem falkavezérnek,az engedetlenséggel biztosan nem lesz gond!
2016. nov. 12. 14:28
 24/27 anonim ***** válasza:
mikor az én kutyám volt 4 hónapos én is ezt hittem, még tanácsra sem hittem el hogy megváltozhatnak a dolgok aztán csiribi csiribá az aranyos kis szófogadó kutyusból egy hatalmas makacs kutya lett...elv. 5-6 hónaposan jön náluk egy ellenkezős korszak amit csak 1 éves koruk után nőnek ki. Ez 5 ből 4 kutyánál így van. Az enyém egy nagyon szelíd jószág, kiskorában meg nem mondtam volna még tippre sem hogy ilyen lesz....szóval ne igyál előre a medve bőrére, légy kitartó de ne légy elkeseredett ha pár hónap múlva elkezd engedetlen lenni, ha kitartó vagy és következetes akkor 1-1,5 évesen meglesz az álomkutyád.
2016. nov. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Rendben,így lesz,köszi szépen! :)
2016. nov. 13. 03:05
 26/27 anonim ***** válasza:
0%
Abszolút nem erre való a fajta, főleg nem a Mo-on élők,foleg ha fajta jellegű szaporítós keverék. 3-4 ember ellen, de meg kettő ellen sem tud semmilyen kutya megvédeni,ha nagyon-nagyon bántani akarnak. De kiváncsi lennék a korodra, es ne kamu kort írj.
2016. nov. 13. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Normális válaszokat várok nem kioktatást,koromhoz pedig semmi közöd! :)
2016. nov. 13. 18:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!