Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire jó a kutyaovi?

Mire jó a kutyaovi?

Figyelt kérdés
2016. nov. 13. 14:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
37%

Ezert szet leszek minuszolva, de ez is egy nezopont:

Elmondjak neked a kutyatartas alapjait, par alapveto feladatot csinaltok, es szocializaljak a kutyad. Na ez a hivatalos valasz, amire a sok bologato janos plusszol


A valosag az, hogy a kutya tartas alapjait meg innen a GYkrol is osszeszedheted, illetve olvasol par konyvet, kicsit utanajarsz a google segitsegevel es kepben vagy. Az ALAPOK trivialisak, nem igenyelnek extra tudast de kovetkezetessseget igen. Alapveto feladatokat tanitanak neked, amit otthon szinten meg tudsz csinalni, nem kivan extra erofeszitest (vagyis nem tobbet mint onmagaban a kutyatartas), egyetlen egy dolog, amit kiemelnek, az, hogy a kutya elkezd megtanulni radkoncentralni tomegben is es ez bizony fontos. Felhozzak a szocializaciot, de oszinten egy 3-5 honapos kutya megis mit tanulhat egy masik kolyok kutyatol? Neha vannak sulik ahol behoznak egy terapias kutyat, de az sem eletszeru, hisz o erre van tanitva. Erdemes ismerkedni (esetleg helyi kutyafuttato vagy kerdzed meg nalatok hol gyulekeznek a kutyasok, esetleg Facebookon, vagy mas egyeb kozossegi mediaban) keresni kutyasokat, mert a kutya akkor fog tudni jol kezelni ismeretlen kutyakat is, ha minden szagban, szinben, meretben, hangban (pl. vannak kutyak akik morognak jatek kozben, vannak akik ugatnak, vannak akik rofognek (bulldogok)), mert minel tobb ilyen eri, annal felkeszultebb lesz egy esetleges ismeretlen talalkozastol. Itt eltanulja a felnottektol a hogyanokat, mikenteket es valik egeszseges kivancsi jo kutyava, aki nem akarja a karod kitepni ha meglat egy masik kutyat.


Ovi fuggetlenul ettol hasznos lehet olyanoknak akik a minimalis faradtsagot sem veszik a kutya fajanak a megismeresere, tatott szajjal varja a sultgalambot es nem tudta mire vallalkozik a kutyavallalassal.

2016. nov. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%

A kiskutyák megtanulnak egymással játszani, a gazdik pedig hasznos tanácsokat kapnak. Nagyon fontos, hogy egy kiskutya minél több másik kutyával találkozzon.

Pl. Két kutyánk van. A nagyobbikat 7 hónaposan vittük először kutyák közé. Ugatta őket, mint aki megőrült. Sok időbe telt, mire már úgy tudtunk sétálni vele, hogy nem ugatott meg minden arra járó kutyát.

A kisebbiket mindjárt az oltások után vittük kutyaoviba, ő azóta is sokkal könnyebben teremt kapcsolatot más kutyákkal.

2016. nov. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Első, nem mindenki képes megtanulni az alapokat könyvből. Egyrészt nem mindenki van annyira tehetséges,vannak, akik nehezebben éreznek rá, másrészt vannak kölykök, akik eleve nehezebb esetek. Nekik igenis hasznos dolog az ovi. Na nem azokra gondolok, ahol összeengednek egy falka kölyköt, hanem ahol van rendes oktatás, tanítás. Példaként itt vagyok én, mielőtt az első kutyámat megkaptam, évekig olvasgattam. Az elméletet nagyon jól tudtam, de ez nem olyan dolog, amit könyvből meg lehet tanulni, így az elején rengeteget szenvedtem vele. Aztán 1,5-2 éves korára belerázódtam, de nagyon hasznos lett volna egy jó kutyaovi.
2016. nov. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
15%
Melyik az az alap amire nem talalsz kismillio talalatot, kivancsi lennek, mi volt az amit otthon nem, de az oviban (nem iskola) megtanitottak, de masutt nem talaltal ra?
2016. nov. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan legyek valóban határozott vezető. A neten persze vannak trükkök, egyél előtte, mindig menj ki előbb az ajtón stb... De ez nem igazán tanít meg a valódi, belülről jövő határozottságra. Ha van egy kis goldened, annak lehet, hogy ez elég, de egy komoly kutya kiröhög.

Vagy ott van a behívás. Oké, fuss a másik irányba. Ez sok kutyánál beválik. Kivéve, amelyiknél nem. Az enyém ugyanis lesz.rta, hogy hova megyek. Ilyen helyzetekről nem igazán találsz jó leírásokat.

Aztán ott van a büntetés. Az enyém egy nagyon domináns és nagyon érzékeny kutya. Komoly kihívás volt megtanulni úgy büntetni, hogy az ne legyen túl sok, de hatásos is legyen.

2016. nov. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Nekem azért is tetszik a kutyaovi, mert kistestű kutyám van, és így megtanulja kezelni a nagykutyás helyzeteket is, meg az önbizalma növekszik kicsit.

2016. nov. 13. 19:54
 7/26 anonim ***** válasza:
0%
Pedig, de. Rengeteg TY video. Amugy hozzateszem olvasd el az kommentem utolso mondatat, irtam hogy aki tok balfek az egeszhez (bar nem ertem ilyennek minek kutya, urhajos sem lehet mindenkibol) menjen, de ha egy epkezlab normalis habitussal rendelkezo embernek szerintem egy normalis kutya nem jelenthet kihivast.
2016. nov. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig rengeteg ember van, aki szenved vele, pedig alaposan utánaolvasott. Azóta pár kutyát felneveltem egyedül, szóval akkora balfék nem lehetek. De az elején kellett a segítség. (Mellesleg 14 voltam, nem igazán tudtam idegen nyelveket, itthon meg a Jan Fennel volt a kutyázás magasiskolája.)
2016. nov. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Ma már sok mindent meg lehet tanulni a netről, épp ezért a jó kutyakiképző a konkrét gazdira figyel és az adott kutyára. Ha ilyen egyéni figyelmet kapok, akkor nagyon megéri a pénz és az idő, ahogy írta is az egyik válaszoló pl. domináns+érzékeny kombónál, ahol nem elég, ha a dominancia irányából közelítik meg a dolgot.


A kutyafuttatós szocializáció szerintem annak való, aki már tapasztaltabb kutyás, ő egy veszélyesebb helyzetet előbb észrevesz, míg nekem lehet, hogy akkor esik le a tantusz, mikor már baj van.


Alkat kérdése is, de én szeretek csoportban tanulni, fölerősíti az agyműködésemet, ha 5-6 ember ugyanazzal a feladattal foglalkozik.

2016. nov. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk kutyaoviba csak olyanok járnak, akiknek már vannak nevelési problémáik, amiket maguktól, könyvekből, videókból nem tudnak megoldani. A kutya nem figyel, nem behívható, retteg, agresszív emberek vagy más kutyák felé, a harapásról nem tudják leállítani, az ételt bevédi, stb. Hihetetlen vagy sem, akinek még sosem volt kutyája, vagy csak láncon, kerti dísznek tartotta korábban, azok nem tudják az új családi kedvencet egyből megfelelően nevelni.


A kutyaovi lényege, hogy a kutya szocializálódjon, a behívást a gazdák jól tudják felépíteni, megtanulják a kutyák alapvető kommunikációs jeleit, megtanulják a kutyájukat nevelni, az alap dolgok megtanításában kapjanak segítséget és egy jó kötődést, jó kapcsolatot sikerüljön kialakítaniuk. Akinek van kutyás tapasztalata, van kutyás társaság is, ahova elviheti szocializálni a kiskutyáját, annak semmi szüksége az ovira. Megjegyzem, ilyen emberek nem is szoktak járni.

2016. nov. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!