Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire jó a kutyaovi?

Mire jó a kutyaovi?

Figyelt kérdés
2016. nov. 13. 14:24
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
0%
Ja csak hogy alatamasszam mit lehet okozni a hozzad nem megfelelő kutya választással, menj fl egy menhely honlapjara es nézd meg milyen okokkal visznek vissza kutyákat. (túl nagyra nőtt, túl sok energiája van, meguntak a vele való foglalkozást).
2016. nov. 16. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, milyen indokokkal tesznek utcára kutyákat, de ezek az emberek 20 golden után sem lesznek alkalmasak egy akitára. Tudom, milyenek az ősi fajták, én felneveltem pár kutyát, de ősi fajta akkor sem kéne, ha fizetnének érte, hogy vigyem el. Egyszerűen nem való hozzám és ezt tudom magamról.

Viszont igenis vannak emberek, akik gyerekkoruk óta pl akitát akarnak és folyton akitakrol olvas és akitás rendezvényekre jár és reális kép alakult ki benne az évek során arról, hogy milyenek ezek a kutyák és még így is akitát akarnak és sok év után végre lehetőségük lesz kutyát tartani. Ezek az emberek nyugodtan vegyenek első kutyának is akitát. Nem attól leszel jó gazdi, hogy előtte millió kutyát felneveltél, hanem attól, hogy elhivatott vagy, hajlandó vagy tanulni és van önismereted. Nem egy embert ismerek, aki bevallalt első kutyának egy nehéz esetet és sikeresen felnevelte és sajnos sok olyat is ismerek, aki a sokadik kutyáját ugyanúgy elcs.szte.

2016. nov. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
De hogy visszakanyarodjunk a témához, pont az ilyen elhivatott kezdőknek is jó az ovi, mert ott tapasztalt kiképzők észreveszik a lehetséges hibákat még mielőtt azok viselkedési problémakka fajulnanak.
2016. nov. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
48%

"de ezek az emberek 20 golden után sem lesznek alkalmasak egy akitára". Hiába akarnak es olvasnak róluk ettől meg nem lesznek alkalmasak. Pont ezt mondom en is, h az első hiba a kutya vállalásnál a rossz kutya kiválasztása. Az ilyeneken az ovi sem segít, persze tompizani lehet, meg sok energiát belefeccolni, de később sem feltetln terül meg, mert alkalmatlan vagy ra.


Nekem pl. Volt akitam, most shibam van es mellette egy labi vizsla keverekem. Eg es fold a kettő.

2016. nov. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Ebben egyetértek veled. Ha valakihez nem illik a fajta, azon se ovi, se suli nem segít. De szerintem nem attól lesz hozzád illő egy akita, hogy előtte sok kutyád volt. És akihez alapvetően illik a fajta, csak nincs elég tapasztalata, annak jó alapokat adhat az ovi.
2016. nov. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk -vidék- alig járnak tk-es kutyákkal. A többségnek valamelyik családtagjánál, szomszédjánál született kutyája van, vagy szapitól vett occsón "fajtiszta" kutyát. Ez van, ez jól meg is mutatja mennyire néznek utána az emberek a felelős állattartásnak. De legalább eljönnek és fejlődni akarnak. És legalább ezek a kutyák általában nem lesznek agresszívek sem emberek, sem kutyák felé, már ha rendesen járnak velük csak 2-3 hónapig az oviba. Legalább ennyit el tudunk érni. Mint írtam aki ért a kutyákhoz, annak fölösleges az ovi. Bár ilyen emberek is járnak hozzánk, egyszerűen azért, mert élvezik a foglalkozásokat, játékokat és mert itt a kutyájuk bandázhat más kölykökkel.

De sok ember nem tudatosan választ kutyát, nem ért semmihez a kutyákkal kapcsolatban és valahol el kell kezdeniük, meg kell tanulniuk. Másrészt a magasabb szintű képzésekhez nálunk feltétel, hogy a kutya legyen motiválható, tudjon a gazdájával dolgozni, legyen mindig behívható és kontrollálható. Akinél ez nincs meg, annak járnia kell oviba vagy suliba. Olykor elég csak 3-4 foglalkozás is.


Persze, igazad van, miért választanak az emberek olyan fajtát, ami nem illik a habitusukhoz? De választanak és utólag már nem dobhatják ki, így a lehető legjobb, hogy minél hamarabb jönnek a kutyasuliba, oviba.

2016. nov. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!