Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire jó a kutyaovi?

Mire jó a kutyaovi?

Figyelt kérdés
2016. nov. 13. 14:24
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
0%

Komolyan nem értem a minuszolokat tuti ebben tálalnak o igazolást, na mindegy. Nosza rajta ezt is.


A problemas kutya az mas, es en sem a szakember segitseget ellenzem, hanem a kutyaoviet. Ha valaki képtelen egy kölyök kutyát nevelni az alkalmatlan a kutyatartasra. De ahogy gyereket is bárki vállalhat úgy kutyát is. Az a nagy önbizalom, h pl. kavicsospalackal dobaljak a kutyákat? Az a tekintély? Persze ez mar iskola mas téma. Leírtam en hogy gondolom, de azért kölyök kutyakrol van szo, nagyon simulékonyak könnyen fogadnak el szabályokat, ha valaki itt keptelenkezelni a kutyát qz alkalmatlan a tartására.

2016. nov. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%
Vagyis az ovit sem, ha teljesen alkalmatlan valaki, de mint írtam akkor meg minek.
2016. nov. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. Valóban nagyon hasznos, ha az ember utánaolvas a kutyanevelésnek. Az is igaz, hogy sok dologra az ember rájön, miközben időt tölt a kutyával. De azt, hogy miként közeledjen más kutyákhoz, csak úgy tudod neki megtanítani, ha kutyák közé viszed, mégpedig hasonló korúak közé. Mi csak néhány foglalkozáson vettünk részt, mert a városunkban nincs ilyen lehetőség, ezért utazni kellett, de nagyon megérte elmennünk. Első alkalommal még morgott a többiekre, aztan amikor rájött, hogy ez jó móka, egyre szívesebben játszott más kutyusokkal.

Szóval én kutyaovi párti vagyok.

Egyébként ez egy remek program is, ahol annyi inger éri a kiskutyákat, hogy utána eldőlnek, mint egy zsák. Az enyém legalábbis totál lefáradt minden egyes alkalommal :)

2016. nov. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

#11-es válaszoló, nincs igazad. A kölyök kutya akkor simulékony, ha a gazda alkalmas arra, hogy a kutya besimuljon mellé. Rengetegen vannak, akik ezt szeretnék, de nem tudják hogy érjék el, és a kutyával ösztönösen úgy bánnak, mint egy elkényeztetett kisgyerekkel. Megsajnálják amikor nem kellene, szidják amikor fölösleges és sosem következetesek.

Hozzánk jelenleg is többek között elég sok foxi, jack russel, tacskó, kaukázusi kölyök jár, akik bizony nem simulnak be maguktól egy tesze-tosza gazda mellé. És ez nem is fajta függő, bármilyen eleve finom, ember centrikus kutya tud tojni a gazda fejére, ha nem megfelelően foglalkoznak vele. 10 hetesen bevédik az ételt, amitől a gazda megijed. Megrémülnek vagy kiugatnak idegen emberekre, amire a gazdák rádicsérnek. A gazda rászólásaihoz annyira hozzászoknak, hogy már a fülüket sem mozdítják meg rá. Ezer és egy probléma merül fel, amit maguktól nem tudnak megoldani az emberek. És mivel ezek a kiskutyák alapvetően nem kapnak megfelelő nevelést, irányítást és foglalkozást, ezért már ennyi idősen sem figyelnek oda a gazdájukra.


A kutyaovi a gazdának van, nem a kutyának. Az ovi lényege, hogy akinek nincs kutyás tapasztalata, az a lehető legkevesebb hibát kövesse el a kutyája nevelésében. Gondolom mondanom sem kell, hogy kölyökkorban a legfogékonyabbak a kutyák, ha itt jó alapokkal indul a kutya a gazdával való kapcsolatban, az hatalmas előny. Az oviból a "rendes" suliba átkerült kutyákat jellemzően nem is lehet összehasonlítani a felnőttként bekerült átlag problémás kutyákhoz. Az egykori ovis kutyáknál nincs, vagy sokkal kisebb gond van a behívással, a figyelemmel, a motivációval, a gátolhatósággal, bármivel.


De érdemes kimenned és megnézned pár alkalmat egy szimpatikus suliban. Figyeld meg milyen problémák merülnek fel az átlag párosoknál.

2016. nov. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%

Mint irtam, nem kotelezo a kutya tartas az meg vegkepp nem, hogy olyan fajtat valasz, ami egy kezdo kutyasnak szinte predeszintalja a bukasat.


Elso korben talan ezt kene megtanitani az embereknek, hogy a habitusukhoz merten valaszanak kutyat es lam sok alapveto problema meg is szunne. A masik a felkeszules, el lehet menni menhelyre onkenteskedni egy par honapot, ha teljesen toketlen vagy a kutyatartashoz, ott az alapokat ingyen es bermentve megtanulod


Reszemrol lezarva, en alapvetoen haszontalannak tartom (le is irtam miert), lehet teletolni a divatos kutyaiskolak zsebeit kb a semmiert ez mar mindenki sajat dolga amibe nem szolnek bele.


AZ mondjuk felelmetes tovabbra is, ha valaki nem a megszokott mantrat tolja, akkor itt teljesen kivannak az emberek.


Ja es meg annyit, hogy voltam sot most keszulok megint kutyasuliba jarni, de itt az OVIrol volt szo nem a SULIrol, nem mindegy.

2016. nov. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
80%

Nem akadtunk ki, csak nem értünk egyet. Mi teljesen normálisan elmondtuk a véleményünket, te vagy kiakadva a mínuszokon.

Valamilyen szinten igaz, hogy mindenki válasszon a habitusához illő kutyát, de az a helyzet, hogy ha valaki elhivatott és hajlandó segítséget kérni, akkor nyugodtan választhat keményebb fajtát, ha ez az álma. Még többet is fog tanulni, mintha örökbefogadna egy "közepes testű nyugodt menhelyi kevereket" ahogy itt javasolják mindig mindenkinek.

2016. nov. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%

Igazabol nem kiakadva megdobbenve vagyok ezen a birka szellemen. Jo oke ez a GYK itt az ember nem var sokat, de meg igy is meglepo.


Amit te javasolsz netto baromsag, az ember ne tudatlanul es tapasztalatlanul akarjon akitat, mert az milyen szep aztan es talan majd belejon a nevelesebe, mert mire eszbekap mar epp a Juci neni Yorkijanak a torkat tepi fel. Mint mindent ezt is az alapoktol kell kezdeni, erdemes egy arra alkalmas kutyaval (vagy menhelyen felszedni a tudast ott sok fele kutya van) elkezdeni. Aztan mivan ha megsem tudja nevelni, emiatt lehet menhelyre kerul, vagy el kell altatni, vagy eleteben nem tapasztalhatja meg milyen is kutyanak lenni, mert akkor setalnak (ha setalnak es nem kotik ki a neveleltlen problemas kutyat hatra a kertbe) mikor mas nem. Ne egy elo alattal kiserletezzen mar az aki hulye az egeszhez. Ha szereted a kutyakat olyat valassz amit tudsz kezelni, ha az egy "közepes testű nyugodt menhelyi keverek" akkor azon felul, hogy oromet okoz a kutyatartas, a kutya is boldog, megmentesz egy eletet (napestig lehetne sorolni a pozitiv reszt) megismered a kutyakat is a tieden keresztul.

2016. nov. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
30%
Mielott belekotsz az Akitat csak peldanak hoztam, mint elo peldaja a igazan nehezen kezelheto kutyak egy csoportjanak es realtive mindenki ismeri (ide irom, hogy shiba, hokkaido, vagy basenji azt a golden, labi, NJ tartok tobbsege nem hogy nem ismeri el sem tudja kepzelni milyen habitussal rendelkeznek).
2016. nov. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Egy tipikus kezdő fajta nem fog felkészíteni egy akitara vagy basenjire. Ne mondd, hogy attól leszek jó gazdája egy basenjinek, hogy előtte felneveltem 2 goldent. És ha az én vágyam egy basenji, akkor nem fog kielégíteni az, hogy van két goldenem. Ha valakinek az évek óta vágyott álomfajtaja a basenji, az nyugodtan vegyen azt, elsőnek is akár. Csak akkor legyen hajlandó tanulni. Aki valaha is alkalmas lesz egy ilyen fajta felnevelésére, az elsőre is képes megcsinálni, ha elég elhivatott. Nyilván kell hozzá némi önismeret. És nem, ha menhelyre adja, mert nem lesz két hét alatt álomkutyaja, akkor soha nem lesz alkalmas a fajtára. Akárhány goldent felnevel is előtte.
2016. nov. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%

Ilyet en nem is írtam. Hanem azt, hogy ha valaki nem bír egy akitaval(továbbra is példa) hiába szeretne olyat ne válassza, mert cudar élet lehet az mindenkinek. Helyette válasszon olyat ami mellett megismeri a fajt, siker élménye lesz benne es ne adj isten olyan lesz a kutya aki nem kergeti az őrületbe es okoz csalódást. Az almok nem mindig talalkoznak a realitással es ezt ha valaki képtelen elfogadni es mégis rossz kutyát választ nem egyszer menhely a vege jo esetben.


Javaslom beszélgess par ősi fajtat tartó kutyással es hamar rá jössz miért nem javasoljak meg őket tapasztaltaknak sem.(bar ez nem tartozik szorosan a témához).

2016. nov. 16. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!