Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy a border...

Lehetséges, hogy a border collie foglalkozás igénye el van túlozva?

Figyelt kérdés

Találkoztunk ma egy bc-val. Beszélgettem a gazdijával és kérdeztem, hogy neki nagy a mozgás igénye ugye? És erre azt felelte, hogy nem. Ő csak napi 3x kihozza(panelban laknak) a szemben lévő mezőre alkalmanként 20percre. Itt csak elengedi, hogy majd fut magában meg mondta, hogy inkább noszogatni kell, hogy fusson már.

Azon kívül se séta, se agility, se labda, se terelés vagy Dog dancing


Tényleg van ilyen border, aki ennyire lusta vagy, hogy ezt kibírja? Mert azért meglepődtem ...



2016. nov. 14. 16:59
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
És hát nem tudom, hogy ez mennyire jó neki ..
2016. nov. 15. 14:18
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van egy "lusta" borderem. Persze nem lusta, mert nagyon aktív, de a napi 4-5 óra aktív mozgás neki sok lenne. Általában napi 2-3 óra lemozgatást, és fél-egy óra agyi fárasztást kap és köszöni szépen, boldog.

Kutyasuliba járunk jelenleg a másik kutyámmal. Egy csomó border megfordult a suliban, de összesen csak egy olyannal találkoztam aki olyan, mint a "nagykönyvben". Konkrétan ha 2 perc eltelik úgy, hogy nem kap feladatot, akkor elkezdi ugatni a gazdáját. Én nem bánom ha a legtöbb border nem ilyen. Ez már kicsit a ló túloldala.

2016. nov. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Igen, az normális a napi 2-3 óra, de a napi 3x20 perc azaz napi 1(!!) óra és az se aktívan mert csak elengedi a pórázról a gazdája aztán majd fut ha akar ..

Szerintem ez minden kutyának kevés lenne ..

Dee ő így is elvan, boldognak tűnik.

2016. nov. 15. 15:16
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

"Konkrétan ha 2 perc eltelik úgy, hogy nem kap feladatot, akkor elkezdi ugatni a gazdáját."


Ez szerintem sem normális. Nekem mudim volt, most meg munkavonalú német juhászom, mindkettő képes volt csöndben meglenni magában, ha éppen kevesebb időm volt rá. A mudival tereltünk is. Onnan tudom, hogy egy terelőkutya a nyáj mellett nem futkos egész nap, sőt, a nap nagy részében csak pihen. Ha viszont dolgozni kell, akkor van, hogy nagyon sokat. Egy juhászkutya nem hiperaktív, nem pörög túl. Keményen dolgozik, de nem követeli a munkát és nem tesz bele több erőfeszítést, mint amennyi kell a munka elvégzéséhez, hiszen tudják, hogy a fáradtság nem kifogás, ha dolgozni kell. Szóval arra az időre tartalékolni kell az energiát. Sajnos a mai sport célok nem ezt támogatják. Egy agility versenyen egész nap a boxban fekszenek, majd 2 percen keresztül mindent beleadva tombolnak a pályán. Nem tanulnak meg energiatakarékosan dolgozni és ez a tenyésztést is ebbe az irányba tolja el.

2016. nov. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!