Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyersről tápra szoktatás?

Nyersről tápra szoktatás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az a kérdésem, hogy koplalónap után mehet neki a táp? Gondolom keverni nem lehet a más emésztési idő miatt.

Előre is köszi a válaszokat!



2016. nov. 16. 10:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet keverni. A húsnak meg a zöldségnek is más az emésztési ideje (hiszen külön hurkákban távoznak), sőt, állítom, hogy a különféle húsoknak is, mégsem okoz soha problémát. Nem tudom, ki kezdte el ezt a marhaságot, de nyugodtan el lehet felejteni :)

Szóval én inkább keverve, fokozatosan váltanék. Az érzékenyebb gyomrúaknak okozhat problémát a hirtelen váltás. Az öregemnek kiváló az emésztése, nála nem gond, ha néha tápozik, de a kisebbik kutyám olyan gyomorégést kapott tőle, hogy húsz percig kellett legelnie éjszaka, úgyhogy nem kísérletezek már a tápozással.

Egyébként miért szeretnél tápra váltani?

2016. nov. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! 2 kutyám van, a másik egyáltalán nem bírja a nyerset, ahányszor próbáltuk annyiszor hányta ki (5 napig folyamatosan), nála visszatértünk a tápra, jobb lenne ha ugyanazt ennék. Illetve nyershús allergiám mellett veszélyeztetett terhes vagyok, férjem sokat utazik, nem mindig tudja megetetni. Pedig gyönyörű a kutya a nyerstől, de most egy kicsit hanyagolnám :S
2016. nov. 16. 10:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Főzhetnél is nekik, az még mindig természetesebb, mint a táp :)

Amúgy a hányást is lehet, hogy kiküszöbölte volna a fokozatos váltás. Vagy csak a húsok voltak rögtön túl "erősek". (Nem erőltetésképpen mondom, nyilván a gyerek az első, de ez mégiscsak a gyakorkérdések, hátha másnak később hasznos lehet :))

2016. nov. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!