Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobbermann etetése?

Dobbermann etetése?

Figyelt kérdés
Mit, mennyit kéne ennie és napi hányszor egy dobbermannak? 3 éves, egészséges dobbermann szuka! Állítólag fajtatiszta (ez igaz lehet, bár nekünk nem szempont), a standardnél kb. 8-10 centivel magasabb a marmagassága. Kertben van tartva, kizárólag itt tartózkodik, nincs sétáltatva, de elég sokat mozog! Velünk él, de de nem a miénk! Főbérlőé! Napi egyszer kap enni, nem fix időben, hanem mikor ráérnek! Házi koszton van! Bár ez nem maradékot jelent, rizst kap 2 farháttal, vegetás lében megfőzve, vagy egy spar-os konzervet! A kutyu úgy néz ki, mint egy agár! Vettem neki tápot, a tudtuk nélkül én is adok neki enni, de szerintem ez is kevés! Mit adjak neki, hogy segítsek? Segítsetek légyszi! Köszi!!!!

2016. nov. 17. 01:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Igazából egy jó minőségű száraztáp elegendő lenne. Ezek pl: Acana, Orijen, Brit Premium. Az se rossz, ha főzöl neki, viszont semmilyen fűszert nem kell beletenni, vegetát se, a kutyának nincs rá szüksége, konzervre sincs, főleg a legolcsóbb félére, kb 80%-a víz.

A dobermann már a szőre miatt sem való csak kinti kutyának. Tönkremennek az ízületei ilyen hidegben, legalább kinti-benti kutya kellene, hogy legyen, hogy amikor akar, bemehessen a melegre. Sétára pedig a kertben tartott kutyának is szüksége van napi szinten, bár így, hogy nem a te kutyád, nem tudom mennyi beleszólásod van a dologba, a kutya gazdájával kellene erről beszélni.

2016. nov. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Állatorvosi ellátása rendben van a kutyának? Itt nem csak az oltásokra gondolok, hanem például féreghajtózzák rendszeresen? Negyedévente kellene. Lehetséges, hogy férges és azért olyan sovány. Ha úgy gondolod, elég sokat eszik és mégis sovány, ami azt jelenti, kiáll a csípőcsontja meg a bordái, akkor lehetséges, hogy férges vagy más egészségi gondja van.

Esetleg ha tudsz róla képet mutatni, akkor segíthetünk megállapítani, tényleg sovány-e, mert az "úgy néz ki mint egy agár" nem mond semmit, lehet ő vékony alkatú, esetleg nem tiszta dobi és talán pont agár van benne...


A melléetetéssel óvatosan, mivel a mély mellkasú fajták, mint a dobi is, gyomorcsavarra hajlamosak, ami életveszélyes. Mivel ha folyton kint van, gondolom, evés után is rohangál, ha épp történik valami, egyszerre csak keveset adj neki, és áztasd be kicsit a tápot, hogy ne a hasában duzzadjon meg.

2016. nov. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es! Először is köszönöm a válaszod! Sajnos sétáltatásra nincs lehetőségem! Vidéken lakunk, itt sajnos az emberek elég csökött agyúak ahhoz, hogy azt gondolják, ha kertbe van a kutya nem kell sétáltatni! Sajnos nem viseli a pórázt, nem tud közlekedni, a szocializációról már nem is beszélek! Gondoltam, hogy kiviszem futni, sétálni egyet, de sajnos nem az én kutyám, nem tehetem!

Kedves 2-es! Neked is köszönöm a válaszod! A marmagasságától eltekintve, minden szempontból fajtatiszta dobbermannak felel meg. Féreghajtót egyszer kap évente, az oltásnál! Amikor kötelező! Nem tartom soknak, amit eszik, sőt szerintem, pont kevés! Konkrétan kilátszanak a bordái, a csípőcsontja olyan, mintha át akarná szúrni a bőrét, a bordáit meg lehet számolni méterekről! Amikor egy héten 2-3 alkalommal főtt kaját kap (fél kiló rizs, 2 farhát) akkor nem adok neki semmit, max. másnap! Amikor konzervet kap, akkor szoktam neki adni tápot kb 40 dekát, de szerintem ez is csak arra elég, hogy ne haljon éhen! Nem férges, azt ugye látjuk, viszont csont sovány! Nekem skót juhászom és német juhászom volt, napi 2-szer kaptak enni, reggel táp, este főtt hús, a nekik megfelelő körettel. Viszont a dobikhoz nem értek! És beengedném a lakásba is, hogy ne fagyjon meg , de az a baj, hogy a vizet csak az itató lábasába ismeri! Ha van ötletetek, hogy hogyan fürdessem meg, azt is megköszönném! 2 kicsi gyerekem van, ilyen koszosan, azért nem engedném be melléjük a lakásba, de azt se szeretném, ha neki baja legyen! Segítsetek légyszi! Előre is köszi! Egyszerűen rossz érzés így lefeküdni, hogy tudom kint fagyoskodik, viszont a gyerekeimre is vigyáznom kell! Köszönöm!

2016. nov. 17. 23:34
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok (amúgy nekem is skót juhászaim vannak/voltak). Hát akkor a leírásod alapján tényleg nagyon sovány, és azt mondod, keveset is kap enni. Széklete az amúgy rendben van? Vagy hasmenéses esetleg? Ha utóbbi, akkor valószínűleg az is gond, hogy a kaja egy része emésztetlenül átmegy rajta. Milyen tápot adsz neki kiegészítésképpen? Valami nagy energiatartalmú, például sportkutyáknak való "aktív" táppal kellene megpróbálkozni. Illetve esetleg lehetne neki plusz zsírt adni a kajához, pl. kacsa, libazsír, háj, csirkebőr.

Fürdetni ilyen hidegben nem túl jó ötlet, de ha utána bent tartanád a lakásban, akkor persze lehetséges. Esetleg vizes törölközővel lemosni? A kosz nagyját leszedné és mégis könnyebben viselné talán, meg könnyebben megoldható a kádas fürdetésnél. persze jobb, ha van segítséges, például valaki közben jutalomfalatkákat ad neki.

2016. nov. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, a vizes törölköző eszembe sem jutott! Jó ötlet! A széklete rendben van (nincs hasmenése és nincs benne féreg), bár azt furcsállom, hogy napi 3-4 kutyagumit is gyárt, ennyi kaja mellett! Szóval nem vagyok biztos abban, hogy az emésztésével nincs baj! Sajnos a gazdák nem nagyon foglalkoznak vele (bár állítólag ő a kedvenc 3 harcikutyájuk mellett), pár hónappal ezelőtt beteg lett! Reggel egy olyan tócsa volt alatta, mintha maga alá pisilt volna, de ilyet nem csinál!!! Persze szóltam nekik, kihívták az állatorvost, kapott egy szurit, meg antibiotikumot. 5 napig kapta, én adtam be neki. Egy hét múlva a tünet megismétlődött, ismét szóltam, erre az volt a válasz, hogy nem tudnak hetente orvost hívni hozzá! A doki kiszállási díja, a szuri és az 5 szem antibiotikum 2500 forintjukba került! Ennyit sajnáltak a kedvencre! Az skótjuhászomat menhelyről hoztuk ki 6 hónaposan! Szerelem volt első látásra! Mindkét részről! Azt mondták megkapott minden oltást, ajándék nyakörvet is kaptunk. Aztán egy hónap múlva beteg lett! Parvovírus! Persze kétségbeesés, de németjuhászos ismerős ajánlott orvost! Nekem ő a favorit doki! Lénuskám 16 évet élt!!! Kemény csajszi volt! Bocsi, kicsit elkalandoztam, de a lényeg, mi 2005-ben többet fizettünk 2500 forintnál, (ami valljuk be semmi az életéért), de ők ennyit is sajnálnak a kedvencre? Szóval csak azt akartam mondani, hogy ennyit ér nekik! De megköszönök minden további tanácsot, ami segít Lizusnak és főbérlő nem tudja meg! Bár le se tojják szóval van mozgástér, de azért 2 gyerekkel nem mennék utcára, de őt se hagynám!!!! Köszi!
2016. nov. 19. 01:44
 6/6 anonim ***** válasza:
nagyon hideg volt, több energiát éget el. Azért ennyire vékony szerencsétlen. Érdemes lenne felvenni a fajtamentéssel a kapcsolatot, mert ez igy nem élet egy kutyának.
2017. márc. 5. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!