Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya lakásban?

Kutya lakásban?

Figyelt kérdés

Lakásbam lakom és kutyát szeretnék.

Főleg mopszban gondolkodm ahogy olvasgattam ezt a fajtát ajánlják lakásba (szerintem cuki is)

A lényeg hogy tanulok és szüleimmel lakok. Ők azt mondják hogy nem egészséges egy kutyának kb. Napi 8órát egyedül tölteni, igazul van de èn mégis szeretnék. Vélemények? (Főleg tapasztalatok és hozzáértők véleménye érdekelne)



2016. nov. 17. 19:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Egyenlőre még nem mehet gyesre az, aki kutyát vesz, szóval a legtöbben dolgozunk, iskolába járunk. Ha a kutya jól nevelt és rendesen le van mozgatva, akkor azt a 8 órát átalussza. A mopsz amúgy ideális lakáskutya.
2016. nov. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
A mopsz baromi drága...ne akard megvetetni a szüleiddel (500K +/-) egy kistestű kutyát napi 4x kell levinni, amíg kölyök legalább 6-7 hónapos koráig többször a szobatisztaság miatt (legelőször 2-3 óránként kell levinni) Ha a szüleid nem akarnak kutyát, te pedig nem tudod egyedül kielégíteni a szükségleteit akkor ne varrd a szüleid nyakába.
2016. nov. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Nincs 500 K egy mopsz, 150 körül simán lehet kapni.
2016. nov. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14%

150 ezer szaporítótól, gondolom.

Meddig laksz még szüleiddel? Miután kirepülsz a fészekből, mi lesz a kutya sorsa?

2016. nov. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Drága hármas, tenyésztőtől már kapsz 150ért is :)
2016. nov. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Lakásban tartott kutyánál vigyázni kell, hogy nyáron ne főjjön meg. Hány éves vagy? mert az is szempont, hogy ha elköltözöl otthonról, vagy kollégista leszel, albérletbe mész, akkor tudd vinni a kutyát magaddal, ne a szüleidre hagyd.
2016. nov. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25%
#3 #5 melyik tenyésztő ad 150K-ért mopszot?? :oo
2016. nov. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
12%
Draga valaszolo! Amikor keresgeltem elado mopsz kutyikat, kb 2000 eurotol kezdodtek. Kerlek, kuldj egy hiteles hivatkozast!
2016. nov. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

mopsz, francia bulldog, boston terrier- oket tudom ajanlani "szobakutyanak".

DE! tenyleg ne vedd szaporitotol, ill ugy vallalj kutyat, hogy valoban te viseled gondjat, es nem a szuloktol varod el a gondoskodast.

2016. nov. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A mopszot csak lakásban lehet tartani, kertben nem. Ennél fogva a kutyának épp, hogy az az igénye, hogy a sétákat leszámítva mindig a lakásban legyen!


Viszont valóban gondold végig, hogy az elkövetkező 10-15 évben tudod-e vállalni a kutyatartás felelősségeit. Minden nap 4-5 alkalommal levinni, minden nap sétáltatni, tanítani, a nevelésének utána járni, az eltartás költségeit fizetni, ami nem pár ezer forint.

A vételárban ennél a fajtánál nem vagyok otthon, de 1-200.000 ft alatt nem úszod meg. És csak tk-es kutyát szabad venni. Ez az egyik legbetegesebb fajta, még a tenyésztőtől származó, tk-es kutyának is meg van az esélye, hogy valami gondja lesz, de egy szapis kutyának garantált, hogy több betegség is elő fog jönni.

Vagy nézz szét menhelyeken és fogadj örökbe egyet.

2016. nov. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!