Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom a kutya füle mögül...

Hogy tudom a kutya füle mögül eltávolítani a befilcesedett szőrt?

Figyelt kérdés
10 hónapos borderem füle mögött befilcesedett a szőre, és nem tudom, hogy lehetne szétbontani? Kefével nem tudom, van-e értelme? Holnap fürdetem, utána szeretném alaposan kifésülni, de a filcesedést nem szívesen vágnám ki, ha nem muszáj, mert még nem teljesen érte el a szőre a fajtára jellemző hosszúságot, és félek, hogy hülyén nézne ki..
2010. ápr. 29. 17:40
 1/6 Akiteki ***** válasza:
Pedig nincs más hátra. Ha teljesen összeállt, akkor csak az olló. Majd kinő. Legközelebb előbb kezdd el fésülgetni, mielőtt összeállna.
2010. ápr. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az majd fürdetés közbe kitudod bontani mert majd a víztől fellazul. De ha nem akkor hülyén fog hangzani deh hajbalzsammal. Az tuti!
2010. ápr. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pedig kénytelen leszel levágni mert a filcesedést már nem tudod kibontani!:( Hamar kinő neki a szőre de ha így hagyod fájdalmas lesz neki még a feje mozgatása is mert húzni fogja szegénynek a bőrét!Rendszeresen keféld ki neki mostantól kezdve mindenhol!:)
2010. ápr. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Elöször ritka fogú fésüvel probáld meg apránként kibontani,ha ez nem megy akkor ollóval hosszában vagdosd be és utána probáld meg kifésülni.De mindenképpen fürdetés elött fésüld ki teljesen mert utána még rosszabb lesz.
2010. ápr. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a pincsim, és a perzsa cicámnak ilyen a szőre. Én levágtam. Hülyén néz ki, hogy a fél oldalán nincs szőr, de legalább nem húzza maga után ezt a subát. Amugy az állatorovos a borotválást javasolta :D Vágd le vizesen, majd fésüld meg a maradékot. Állatos boltokban kapható vmi balzsam szerű ami megakadályozza a filcesedést.
2010. ápr. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

azt még elfelejtettem hogy fürdetés elött fésüljük ki a kutyát mert a víztől még jobban összeáll a csomó!


/ Egy kutyakozmetikus /

2010. ápr. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!