Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni az esetben,...

Mit lehet tenni az esetben, hogy ha a szomszédok hergelik a kuvaszomat?

Figyelt kérdés
A szomszédok gyakran idejönnek a kerítéshez elöl az utcafronton, hívogatják, hergelik a kutyát, az meg acsarkodik és szedi szét a kerítést. Mit lehet tenni? Ha esetleg a kutyát addig hergelik hogy kimegy és sérülést okoz, hogy tudom majd bizonyítani, hogy hergelték, és nem a mi hibánkból történt. De hogyan lehetne ezt megelőzni? Rendőrség előzetesen tud tenni valamit, vagy mi a teendő? A kutyát nem szeretném bezárni.

2016. nov. 20. 20:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szájkosarat rá, és egyszer hagyd nyitva a kaput... ;) :D
2016. nov. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Ha esetleg felvennéd videóra ahogy hergelik a kutyádad?
2016. nov. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha a kutya kimegy, akkor mindenképpen a te hibád, hiába hergelik. Max. ha ők törnek be és nyitják ki a kaput, akkor lehet igazad. De alapvetően akármilyen kutyád van, meg akármit csinálnak vele, neked kell őt a kerítésen belül tartanod.
2016. nov. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Írd ki a kerítésre, hogy "Kamerával megfigyelt terület" :D
2016. nov. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha felveszed videóra feljelentheted. De utána gomos tűkkel átszúrt/mérgezett kolbász darabokat fognak át dobni. Nekünk is ilyen szomszédaink vannak bár nekünk eleve is benti tartású a bernink.

Én visszavágásképp egyszer kb. 5-6 kilónyi kutyagumit gyűjtöttem össze és éjfélkor a felét a kerítésre felmentem,a felét meg átdobtam. Ezt az utcafrontról hogy ne legyen ellenem bizonyítani semmit.

Mondjuk egy idő után azt mondta hogy ugyan olyan balf...ok vagyunk és inkább ne keserítsük egymás életét

2016. nov. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Egyszer rájuk kell engedni.

Véletlenül nyitva maradt a kapu...

2016. nov. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagyon kedves ismerősöm ugyanígy járt.

Kifigyelte, hogy mikor jönnek a kapuhoz, kilépett az ajtón és szép nyugodtan kiballagott kutyástól a kapun.

Nagyon higgadt ember, közölte a hápogó személyekkel, hogy ha ezt legközelebb meglátja, a kutyák egyedül mennek ki. ( nyilván nem tette volna meg, de ezt ők nem tudhatták) És hogy most szívességet tett nekik, mert ha ezt máshol is így csinálják, akkor előbb-utóbb lesz egy laza kerítés, amin át fog törni egy kevésbé jól nevelt kutya és azt nem fogják megköszönni.

Azóta nem volt konfliktusuk.

A videófelvétel egyébként jó ötlet.

Te ismered a kutyádat, nem biztatlak arra, hogy kiengedd, de én megpróbálnám tetten érni őket és így lenne alapod egy kedves beszélgetéshez.

Gyerekekről van szó, vagy felnőtteknek van ennyire kevés eszük, hogy kikezdenek egy pásztorkutyával?

2016. nov. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ha bekameráztatjuk a kaput az megoldás? Azt szerintetek megérné? Nem oldalsó szomszédok, tehát akkor nem tudnak olyat csinálni, hogy akkor másik kerítés felöl hergelik. Nem akarom rájuk engedni meg ilyenek. Én ne legyek támadható, meg feljelenthető, én inkább elkerülni akarnám ezt nem feltétlenül megbosszulni meg ilyesmi, csak hogy védve legyünk, hogy ha benyúlás, csapkodás közbe harapja meg, mert akkor gondolom nem én vagyok a hibás ha ők kalimpáltak a kerítésnél. Inkább magunkat akarnám védeni elsősorban.
2016. nov. 20. 20:55
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Csináld azt, amit a hetes javasolt.
2016. nov. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
7-esnek: olyan 25-30 év körüli srác és egy 55 körüli nő
2016. nov. 20. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!