Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni az esetben,...

Mit lehet tenni az esetben, hogy ha a szomszédok hergelik a kuvaszomat?

Figyelt kérdés
A szomszédok gyakran idejönnek a kerítéshez elöl az utcafronton, hívogatják, hergelik a kutyát, az meg acsarkodik és szedi szét a kerítést. Mit lehet tenni? Ha esetleg a kutyát addig hergelik hogy kimegy és sérülést okoz, hogy tudom majd bizonyítani, hogy hergelték, és nem a mi hibánkból történt. De hogyan lehetne ezt megelőzni? Rendőrség előzetesen tud tenni valamit, vagy mi a teendő? A kutyát nem szeretném bezárni.

2016. nov. 20. 20:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
86%

Én megmondtam a vén f.@sznak, hogy ha még egyszer meglátom, hogy ránèz a kutyámra akkor a s.ggén húzom ki a beleit ès azzal akasztom fel a fára. Aztán amikor kint volt az utcán "vèletlenül" hosszabb volt a kutya póráza és felé csattintott a fogaival (nem kapta meg), aztán megkérdeztem, hogy szeretne-e most is keménykedni.

Utána mèg engem is messziről került. :P

Amúgy nem tudsz mit tenni, primitívekkel csak így lehet kommunikálni.


De a kapura rakd ki hogy kamerával meg van figyelve, esetleg vehetsz egy kamu kamerát is.

2016. nov. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél ki harapós kutya tápblát, ha benyúlnak védve vagy. Plusz kamera. Nem lehetne elválasztani a kerítéstől? :/
2016. nov. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
12 van kint tábla. Holnap veszek Kamerás kaputáblát is, kamerát majd meglátom, hátha a kamerás tábla elijeszti már őket, meg jó lenne őket rajta kapni, csak mikor elindulok kifelé és nyílik az ajtó eddig minden alkalommal eltűntek, és nem tudtunk beszélni. Így spontán meg utánuk menni és csengetni hozzájuk hogy az előbb itt voltak úgy meg szerintem nincs értelme csak ha tényleg rajtakapom őket. Ezért tart az ember szerintem ilyen nagy testű területörzőt, hogy a kerítésnél elriassza az idegeneket, ne ácsorogjanak a kapu előtt. Jehova már nem csenget be amióta kuvasz van. Az ilyen házalókat mindenkit így tart távol hogy ott van a kerítésnél. Szerintem amúgy sincs értelme pásztorkutyát bezárva tartani, tehát nem akarom elválasztani a kerítéstől. Konkrétan akkor nem tudná végezni a munkáját, nem tudná ellátni a feladatát mint területörző, az, hogy az udvar hátulján bezárva ugat az szerintem nem valami riasztó, az nem tart távol senkit. Meg a másik hogy mindig is szabadon volt, ilyen autóval ki-be álláskor meg ha vendégek jöttek akkor volt elzárva.
2016. nov. 20. 23:26
 14/15 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne értelme becsöngetni? Nagyon is van.
2016. nov. 21. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
80%

7-es voltam. Biztosan én vagyok az értetlen, de noooooormálisak? Két felnőtt ember?

Az ismerősöm kb. megfigyelte, hogy mikor szoktak arra sétálni a piszkálódók és az ablak mögött várta őket. Ő is úgy gondolta, hogy akkor érdemes velük beszélni, ha rajtakapja őket. Neki 3 kutyája van és amikor kiment velük, biztos volt benne, hogy nem fognak támadni, de ezt azok a lököttek nem tudhatták. (3 borjú méretü ölebről van szó)

Na mindegy. Persze, hogy ne engedd rájuk a kutyát, de valahogy jó lenne velük beszélned. Megértetni velük, hogy veszélyes játékot játszanak.

Én óva intenélek attól, hogy egyből kiabálj velük. Nem azért, mert nem érdemelnék meg...

Csak magyarázd el nekik, hogy a kuvasz nem játék. Egyik kutya sem az, de kerítés nélkül a kuvasz vs. ember harcban az ember marad alul.

2016. nov. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!