Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kiskutyát vennétek egy...

Milyen kiskutyát vennétek egy 6 éves kisfiúnak?

Figyelt kérdés
Olyan fajtát keresek ami jól bírja, hogy 6-7-8 órákat egyedül van.

2016. nov. 22. 16:26
 41/93 A kérdező kommentje:

Meg atragjuk ezt a benti kutya kerdest :)

Koszonom :)

2016. nov. 22. 19:44
 42/93 anonim ***** válasza:
93%

"Golden retrieverre is gondoltunk."

Légyszi, Kérdező, gyere már el hozzánk, hadd mutogassam végig az összes agresszív, szocializálatlan, neveletlen horrorlabradort és vérgoldent a környéken! Tény, hogy puha szájúak és együtt működőbbek a gazdival, mint egy husky, de itt kb. ki is merül az összes előnyük: vadászkutyák, ennek megfelelően barom nagy mozgásigénnyel rendelkeznek, a könnyen tanítható nem azt jelenti, hogy önnevelőek, ráadásul elég nyomulósak tudnak lenni a többi kutyával. (Boldog-boldogtalan ezeket veszi, mert "tökéletes" családi kutyák, aztán meg nem bírnak vele.)


Amúgy Kérdező, a következőeket gondold végig: egy kerti / kazánházas kutya nem napi 8 órákat van egyedül, hanem a legnagyobb jóindulattal is legalább 20 órát. Egy kerti / kazánházas kutyával akkor van foglalkozva, amikor ti is kint vagytok a kertben, ami nem napi 16 óra.

Tehát a kutya kimarad mindenből, amit a házban csináltok: nincs ott veletek, amikor reggel készülődtök, nincs ott veletek, amikor munka után szusszantok egyet, amikor anya vacsorát főz közben apa Zolikával legózik, amikor esti mesét olvasol neki stb. (Ilyenkor azért szól a kutyához az ember, ad neki feladatot: menj arrébb, maradj ott, ne edd fel, amit a gyerek elszórt stb.)

Tegyük még hozzá azt, hogy egy értelmes, érző lényről beszélünk. A tudósok a kutyák intelligenciáját a 2-3 éves gyermekekéhez hasonlítják. Te szülő vagy, ha valaki, akkor te tisztában vagy vele, hogy mit jelent ez.


Amúgy Kérdező, hátha ez alapján már tud valaki valami hasznosat mondani:

- a gyerkőcötök mellett mennyi időt tudnátok a kutyának szentelni? hogyan képzelitek el egy napotokat a kutyával? mondjuk egy hétköznapot és egy hétvégét? (Lehet, hogy kiderül, hogy jobban járnátok, ha várnátok még néhány évig a kutyával, pl. amikor a gyermekecske már önállóan leül és megírja a leckét.)

- van-e lehetőségetek kutyaoviba, kutyaiskolába járni? (az előbbi a szocializációs foglalkozást takarja, erősen ajánlott)

- miért kölyök kell? (Adott esetben egy ideiglenes befogadótól, tehát családból elhozott felnőtt kutyával lehet jobban járnátok.)

- miért fajtatiszta kell? (Van erre is jó válasz: pl. x vagy y tulajdonságot szeretnénk a kutyában, kiállításokra szeretnénk járni, vagy komolyabban szeretnénk vele sportolni így szeretnénk garanciát, hogy nem lesz diszpláciás, patellás, vaksi stb.)

- így kutya nélkül milyen a családod temperamentuma, életmódja?

- engem spec érdekelne az is, hogy hogy honnan tájékozódtál a kutyanevelésről: milyen könyveket olvastál, esetleg néztél-e bizonyos TV-műsorokat, mit látsz a körülötted levő kutyásoktól. (Sok ember kegyetlenül el van tájolva, mert rossz példával van körülvéve, rossz könyv akadt a kezébe.)

2016. nov. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/93 anonim ***** válasza:
87%
42, én téged most szeretlek.
2016. nov. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/93 A kérdező kommentje:

Mi egy elegge sportos-orokmozgo csalad vagyunk. Reggel es/ vagy este 9-10 km-t szoktunk futni( most en nem tehetem,sajnos). Hetvegente kirandulunk, biciklitura vagy aktiv kikapcsolodas.

Tehat mindenkeppen egy nagy mozgasigenyu fajtat szeretnenk.

2016. nov. 22. 21:05
 45/93 anonim ***** válasza:
80%
És ha a gyerek legközelebb elefántért sipákol,rohantok és vesztek neki?Mert a szomszéd kölykének még úgysincs?
2016. nov. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/93 anonim ***** válasza:
94%

Mondok egy kedves történetet egy csak kinti golden retriverről, ami a családomban esett meg :)

Egy rokonom megvásárolta jó pénzért a kutyáját, az elején foglalkozott vele, de aztán egyre kevesebb időt szánt rá. Jöttek a hűvös napok, nem volt kedve sokat kint lenni a kutyával. Mondhatni, a kutyus udvardísz lett. Ő ezt úgy hálálta meg, hogy rendesen ki is díszítette az udvart. :D Bejárati ajtó szétrágva, kert megművelve, szárítókötélről a ruhák leszedve, kiteregetve a földön....

Ahogy említették már többen előttem, nagyon sokat kell velük foglalkozni, de kicsit elfogult vagyok, mivel goldenek és labradorok vannak mellettem tizenéves korom óta. Mindegyik családtag volt, nem voltak elhanyagolva, szóval nem éltem együtt egy ilyen horrorkutyával, amilyet a 42-es emlegetett.

Én a kinti-benti kutyatartás híve vagyok, bármilyen fajtáról legyen szó. Szeretem, hogy ott szuszognak körülöttem :)

Ha van egy kutyád, akkor eggyel több gyereked van.

Ha valaki csak egy jószágként tekint rájuk, nagyon sokat veszít, mert az ember és a kutya kapcsolata páratlan!

2016. nov. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/93 anonim ***** válasza:
85%

Husky semmiképpen!!!

Esetleg egy keverék kölyök?

2016. nov. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/93 A kérdező kommentje:

Azt nem irtam meg szerintem, hogy nekem volt mar huskym, par eve pusztult el a kis szerelmem.

A kisteso szuletese miatt nem szerettuk volna benti kutyusnak, de a foldszintben egyeztunk meg es huskyban. Koszonom a valaszokat, velemenyeket :)

2016. nov. 23. 06:26
 49/93 anonim ***** válasza:
54%
Kérdező, ez azt jelenti, hogy a földszinre bemehet majd, ha otthon vagytok, és reggel/este mehet futni az egyik családtaggal + hétvégente kirándultok? Így remek családtag lesz, sok sikert hozzá.
2016. nov. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/93 A kérdező kommentje:

Igen. A foldszint egy reszen lehet majd, akkor is ha nem leszunk itthon. Amig nem szobatiszta "gyerekraccsal" lekeritunk neki egy kis helyet a kovon ahol nem gond ha piszkit.

Es ha nagyobb lesz es birja akkor johet velunk futni, kirandulni.

2016. nov. 23. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!