Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát válasszak...

Milyen fajtát válasszak kiállítási célra?

Figyelt kérdés

Kifejezetten kiállítási célra szeretnék egy kutyát mert nagyon szeretem a légkört, és a verseny izgalmát.

20-25 kg-os fajtát szeretnék, nem munkakutyát, félhosszú szőrűt, ami fésülős(olyan 10 max. 20 cm-es szőrhosszúság).

Olyan fajtát szeretnék amivel a BIS-ben is esélyem van ha egyszer eljutok oda. A mostani kutyámmal már eljutottam egyszer, de nem népszerű fajta a BIs-ben, így esélyem se volt az ottani nyerésre .

Tudom h rengeteg munkát kell belefektetni meg pénzt, tapasztaltam már, ne gyertek légyszi ezzel.


2010. ápr. 29. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom milyen kutyád van,de a kiállítás szubjektív nagyon. :)

De amire te gondolsz az lehet border colli,bár az munkára van...spániel,uszkár (azokat TKOK kiállításon imádják BISEN, puli. Több sajna most nem jut eszembe.

2010. ápr. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Spániel, Bolognese, Skótjuhász. Ezek nagyon szép fajták.
2010. ápr. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A colliek egyáltalán nem Best in Show kutyák.
2010. ápr. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Akiteki ***** válasza:
100%

A BISben nem a kutyának van esélye, hanem a handlernek.

Csak mellékesen megjegyzem, hogy a kutya élete elég kis idejét tölti a bis ringben, inkább azon gondolkodj, milyen természetű kutyával szeretnél együtt élni.

A leírásod szerintem egy husykra illik. Elég látványos, pont azok a paraméterek, amiket leírtál. Egy szép husky igen látványos és sokszor szokott a bisben szerepelni.

Az más kérdés, hogy odáig el is kell jutni, kezdve attól, hogy honnan veszed, hogyan neveled, hogy vezeted fel, még van néhány dolog a kiállításoknál, amit csak a saját tapasztalata hitet el az emberrel.

Ha külföldi bíró van, az szereti a magyar fajtákat nyeretni, de azok között nincs félhosszú szőrű.

Először is ismerni kell az adott fajtát, hogy meg tudd állapítani, melyik kennelből és milyen párosításból szeretnél kölyköt venni, amivel esélyed lesz jó kutyával szerepelni.

2010. ápr. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A brit pásztorok, köztük a border collie munkakutya. Elég nagy baj, ha valaki csak a show ringekben való díszelgéshez tartja. Ez nem a kérdezőnek szól elsősorban, hisz maga is mondta, nem munkakutyát szeretne (husky is munkakutya és eredetileg a skót juhász is...). Annak szól, aki bordert ajánlott. Ember, ez a kutya nem szobanövény, neki MUNKA kell, nem kevés. Kár, hogy a show bordereknek egyre kevesebb közük van ahhoz, aminek lenniük kéne - mellesleg nekem nem is tetszenek.

Üdv: egy munka vonalú border tulajdonos

2010. ápr. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Gyerekek,azt hiszem világosan odaírtam,hogy az munkára van...és nem azt mondtam,hogy csak kiállításra járjon vele. Utálom a végletes embereket,ha egyszer kutyázik találja meg az arany középutat. Nekem fontos a küllem is,habár az szubjektív,és fontos a munka is. Azt nem mondta a kérdező,hogy nem foglalkozna a kutyájával. Gondolom nem kennel kutyát szeretne tartani,amit csak kiállításra vesz elő.
2010. ápr. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, természetese mint írtam már egy kutyámmal eljutottam a BIS körbe, tehát tudom a mögötte álló út mivel jár. Amiben nem fogalmaztam világosan, a munkakutyák csoportjából, tehát az FCI II-ből nem szeretnék kutyát, a juhászkutyák, husky az jó. Csak úgy érzem a nj, dobermann, rottveiler és társai felvezetése nem túl nőies dolog, meg nem is tetszik az az agresszívebb kiállítás ami ott megy. Meg belsőleg is jobban vonzódom a 'puhább' kutyákhoz.
2010. ápr. 30. 10:40
 8/11 anonim ***** válasza:
Oda írta, hogy nem munkakutyát akar. A border collie munkakutya, még a show vonalú is. Sok foglalkozást igényel, jóval többet, mint az átlag kutyák. Nyilván az ember jó esetben foglalkozik a kutyájával, te meg nyilván nem tudod, mennyi feladat kell egy bordernek, ha a fentiek ellenére ajánlod. És nyilván a kérdező nem hiába írta, hogy nem munkakutyát akar, feltételezem, tudja, mivel jár egy munkakutya, feltételezem, foglalkozna vele eleget, csak másképp, mint ahogy azt egy munkakutya igényli. Nem igazán érthetsz a kutyákhoz, ha a fenti elvárásokra te a bordert ajánlod. Jah, persze, mert divat lett, mi? Na az ilyen hozzá nem értő ajánlgatások miatt mennek tönkre a fajták is.
2010. ápr. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A Svájci Fehér Juhászkutyát ajánlanám. Magyarországon még relatív ritka. Nagyon nyugodt, bújós kutyafajta. Elég neki néhány séta és játék. Nem munkakutya.
2012. jan. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Akiteki ***** válasza:
Majdnem egy éve volt a kérdés. Szerintem már rég megvette álmai kutyáját.
2012. jan. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!