Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit vesztek a kutyátoknak...

Ti mit vesztek a kutyátoknak karácsonyra?

Figyelt kérdés
2016. nov. 22. 19:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Játékot fogok neki venni :) a nyulaim is kapnak. Nem tudják, hogy karácsony van, de nem baj mert ez a szeretett ünneppe. És a kutyus látja hogy bontogatunk, hadd kapjon ő is valamit.
2016. dec. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
2016. dec. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Aki belinkelte az etológusos cikket annak üzenem: nyugodtan elhiheted, Csányi Vilmos érti a dolgát ;) .

Tehát szerintem meg a kutyák igen is értik a karácsonyt és az ajándékozást (Csányi Vilmos is ezt állítja és szerintem neki jobban lehet hinni, mint pár gyakori kérdéses válaszolónak :D, de mindenki döntse el maga) . Szóval a kérdésre válaszolva:

Én még mikulásra is veszek neki ajándékot, méghozzá jutifalatokat. Hétfőn megyek Fressnapfba és vásárolok neki ezt azt, amit majd ő is megkap mikulásra a család többi tagjával együtt. Karácsonyra már előre megkapta, Julius K-9 hámot és egyedi feliratot, bár ennek inkább én örültem :D , de a fa alá teszek majd még neki jutalomfalatokat, mert annak mindig örül :D Itt jó cuccok vannak: [link]

Meg én egy KONG Classic-ot szeretnék neki még venni, az ilyen:

[link]

2016. dec. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én sütök neki kutyának való kekszet vagy sütit :D
2016. dec. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
úúú, el tudnád küldeni a receptet (ha van)? :D most kísérletezek én is sütikkel, de valahogy hiányzik belőle valami :D
2016. dec. 3. 22:46
 16/17 anonim ***** válasza:
Ez jó! Komolyan nem értem, miért lettem lepontozva, olyan nagy marhaságot írtam, vagy mi? Én csak leírtam, amit gondolok, talán azt még lehet, nem?
2016. dec. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Itt egy jó kis kutyakeksz recept, mi is inkább házilag készítjük, olcsó és nagyon szeretik a kutyáink.

Általában nagyobb mennyiséget csinálunk, időtlen időkig eláll, de érdemes készen lefagyasztani és kisebb adagonként elővenni.

Mi felturbózzuk, apróra vágott maradék kolbász darabkákkal, töpörtyűvel vagy töpörtyű morzsával, sült-főtt csirkecsontról leszedett porccal, száraz sajt darabkákkal, szalonna morzsákkal, sült-főtt valamilyen májjal, (mikor mi van maradék a hűtőben) a lehetőségek tárháza végtelen.

Sót nem teszünk bele, bár a receptben benne van, de a kutyának semmi szüksége rá és a beletett hozzávalók tartalmaznak sót, tehát íze azért lesz.

Íme:


Húsleveses kutyakeksz (alaptészta)

ebbe jönnek bele a hűtőben talált maradék finomségok


Hozzávalók


• 30 deka liszt (teljes kiőrlésű vagy sima)

• 1 és ¼ deci húsleveslé (maradék házi, nem kockából!)

• 1 tojás

• 1 teáskanál só (ezt kihagyjuk)


A lisztet keverjük össze a sóval, üssük rá a tojást és öntsük rá a húslevest, majd gyúrjunk belőle tésztát. Mi most külön főztünk le egy kis adag levest egy 200 forintos orjacsontból, de legközelebb fagyasztunk le egy kisebb adagot a vasárnapi húslevesből.


Lisztből teljes kiőrlésűt használtunk, mivel az egészségesebb, és nem hizlalni szeretnénk a kutyákat, de ha olcsóbban szeretnénk kihozni, akkor az általunk megkérdezett kutyaoktató szerint tökéletes a fehér liszt is, baja nem lesz tőle a kutyának. Amikor összeállt, nyújtsuk ki fél-egy centisre, attól függően, milyen vastagra szeretnénk csinálni a kekszet.


Ezután vagy vágjuk fel a tésztát késsel hosszúkás csíkokra, vagy szaggassuk ki süteményszaggatóval. Bármilyen forma megteszi, és aki nagyon elszánt, szerezhet kutyacsont alakút is.


180 fokon sütöttük 25 percig sütőpapírral bélelt tepsiben, így jól kiszáradt, ami nem árt, mivel így tovább eláll. Ebből a mennyiségből két nagy tepsire való falatka jön ki."


Ezt küldte nekem még régebben valaki, nagyon jó a kutyám imádja és még unokatesómék kutyuskája is csak úgy habzsolja :) .

2016. dec. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!