Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért egyre gyakoribb a...

Miért egyre gyakoribb a kutyák között a gyomorcsavarodás?

Figyelt kérdés

Azelőtt úgy tanultuk,hogy a nagy testű kutyák betegsége,de előfordult tacskónál,sőt kölyök kutyánál is.

Összefüggésben lehet ez a tápokkal,vagy a túltenyésztéssel?


2010. ápr. 29. 22:32
1 2
 1/11 Akiteki ***** válasza:
35%

Nem gyakoribb, csak eddig nem hallottál róla.

Olyan fogalom, hogy túltenyésztés nem létezik.

2010. ápr. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Kedves kérdező: holtanultátok ezt? Én nem is hallottam róla. Te állatorvos vagy, és tőlünk érdeklődsz?
2010. ápr. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Állattenyésztő vagyok.

Egyre több ismerős kutyával fordul elő,sokan bele is halnak.Fórumokon is egyre több kutyás számol be arról,hogy a kutyájával ilyesmi előfordul.

Túltenyésztés(köznyelvben elterjedt kifejezés) helyett tényleg helyesebb lett volna úgy fogalmazni,hogy az egészséget a küllemi tulajdonságok mögé helyező,sokszor akár torzulást okozó tenyésztés.

2010. ápr. 29. 23:33
 4/11 A kérdező kommentje:
A tacskó és a kölyök kutya ismerős volt.Egyik sem úszta meg.
2010. ápr. 29. 23:34
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Ezen én is gondolkodtam már. Akár túltenyésztés is lehet. De ezt visszamenőleg már nem lehet vizsgálni. Én személy szerint inkább hajlok arra, hogy korábban a felpuffadt hassal elpusztult kutyákra egyszerűen rámondták, hogy megmérgezték, és elásták valahol. Állatorvoshoz is ritkábban hordták a kutyát, boncolás pedig szóba sem jött. Így az esetek jelentős részében a gazdi diagnózisával véget is ért a történet.
2010. ápr. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak arról van szó, hogy az információs technológia fejlődött és elterjedt az internet. Magyarul most is annyi eset van, mint bármikor korábban, csak régebben nem szereztél ilyen egyszerűen tudomást az esetekről.
2010. ápr. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

En is azt mondom, hogy regebben csak egesz egyszeruen nem derultek ki ezek a dolgok, most viszont van boncolas es internet.

Amivel te a tultenyesztest magyaraztad, az inkabb a szaporitas fogalma. Tultenyesztesrol (de en inkabb tulszaporitasnak hivnam) akkor van szo, ha mar annyira sok az ilyen betegsegeket genetikailag is magukban hordozo egyedek szama, hogy mar ok vannak tobbsegben, sajnos.

Ha ebbol indul ki az ember, akkor egyenesen kovetkezik, hogy a tenyesztoknel tulszaporitas nem johet szoba, mivel ok betegsegekre szurik a kutyakat es a problemakkal kuzdo egyedeket kiveszik a tenyesztesbol.

Nekem yorkim van, amire azt mondjak, hogy tultenyesztett. Ezt olyan emberek kezdtek el mondani, akiknek fingjuk sincs a genetikahoz, de a fogalom maga jol hangzik es okosabbnak tunnek, ha hasznaljak. Csak epp arra nem tudnak valaszolni, ha megkerdezem, hogy egy mestertenyesztonel miert nincs tultenyesztes. Hat azert, mert nem rak ossze akarmilyen kutyat akarmilyennel, hanem csak a legjobb genetikajuakat, es a betegeseket nem tenyeszti tovabb. Ezt nevezik szelekcionak. Mivel a szelekcio normalis korulmenyek kozott termeszetes modon kovetkezik be, ezert ha az ember donti el, hogy melyik egyedeknek lehetnek utodaik, akkor az a nem termeszetes szelekcio, hanem ember altali szelekcio. Amik, ha a szaporitokrol van szo, csupa rossz dontesek lancolatan alapszik.

Nem akarlak megserteni, de valahogy nem fer a fejembe, hogy a magad allitasa szerint tenyeszto vagy, de ezzel nem vagy tisztaban. Ezt kerlek, ne sertesnek vedd, hanem inkabb epito kritikanak.

2010. ápr. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azt írta, hogy állattenyésztő. Akár disznót vagy kacsát is nevelhet, nem pedig kutyát szaporít. Ezenkívül azt sem írta, hogy a tacskó és a kölyök az ő neveltje lenne, hanem ismerősök kutyája volt.
2010. ápr. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Konkrétan lótenyésztő vagyok,és egy db ivartalanított kutyám van.

A kutyák ismerőseimé voltak.

2010. ápr. 30. 14:12
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért tapasztalható több esetben ez a betegség is, mert az emberek többsége nem akar TENYÉSZTŐTŐL kutyát venni sok pénzért, inkább szaporítótól, ismerősnél "véletlen összejött" alomból vagy menhelyről szerez kutyát.

Nem akarom ledegradálni a menhelyi kutyákat, csak arra akarok rávilágítani, hogy a többség olyan helyről vásárol, ahol a nincs annyira irányítva a tenyésztés, és sokszor keveset vagy semmit nem lehet tudni a szülők örökölhető betegségeiről, pontosabban örökölt-e a kutya a szülőktől valamilyen betegséget.

2010. ápr. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!