Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon harapdál a kutyám, mit...

Nagyon harapdál a kutyám, mit tudnék csinálni, hogy leszoktassam?

Figyelt kérdés
6 és fél hónapos Retriver szuka, harapdált eddig is, de most már erőteljesebben és akár mit olvastam itt is és neten is, nem nagyon hatott, mert akk talán még jobban harap..

2016. nov. 23. 14:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Elmondod eddig miket próbáltál?

Ez, hogy ha harap benyomod a kezedet a szájába és nem engeded el, még egy elég finom módszer. De hatásos módszer az is, hogy rászorítod a pofáján a bőrt a fogaira annyira, hogy belesírjon. Vagy egy erősebb rászólás mellett kap egy tockost.

2016. nov. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Már korábban sem lett volna szabad engedni.

Jó megoldásokat írtak: -kezed belenyomása a pofájába a torka irányába, ahányszor csak rád akar harapni

-szája szélét behajtani a fogai alá, harapjon rá arra.


Egyébként ha 6 és fél hónaposan itt tartotok, akkor sürgősen szükséges lenne, hogy felkeressetek egy kutyasulit, ahol megtanulod, hogyan neveld hatékonyan. Mert kamaszkorában ennél sokkal több gondod lesz vele. Kutyát nevelni is meg kell tanulni, nem mindenkinek megy ösztönösen. Erre vannak a kiképzők, kutyaiskolák.

2016. nov. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Sosem lett hagyva amikor már látom hogy nem játszik, hanem erősebben csinálja, próbáltam már azokkal a módszerekkel amiket pl.Ön is felsorolt, más nem marad már csak a kéz le tolása a szájába. Köszönöm a válaszokat!
2016. nov. 23. 23:01
 14/15 anonim válasza:
Rá kell kiabálni és mutatni neki hogy menjen el tőled, el kell ilyenkor zavarni a közeledből tudatni kell vele hogy rosszat csinált a torok megoldás veszélyesnek vélem ha netán komolyabban megharap nincs más választás sajnos kutya iskolába kell küldeni. Ez az én személyes véleményem.. remélem kielégítő választ kaptál. Esetleg a szájkosarat is tudom ajánlani.
2016. dec. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A kölyökkutyák többek között a szájukkal, harapásukkal kommunikálnak (stb: játszanak, rangsort állítanak fel,...), teljesen természetes, hogy új helyre kerülve is az általuk ismert módon fejezzék ki magukat.

Már rég ismertetni kellett volna vele, hogy nálad ez nem elfogadott viselkedési forma.


"Nem hiszem hogy ez hasznos lenne, nem akarok erőszakkal semmit sem, meg gondolom nem is fogok azzal semmire se menni, csak rosszabb lesz... v?!"

Ennek mi a logikája?

A (kölyök)kutya harap, ami, ha a másiknak nem tetszik, viszontharap, mondhatni erőszakot alkalmaz. Ha pedig az anyjukat nézzük, ő végképp erőszakos, ha a szép szó - morgás, vicsorgás - nem elég a kölykének. (Ellenben) sikoltozni nem hallottam még anyakutyát, pl. ha a kölyke a fogzást követően megpróbált még tejhez jutni, csak morogni vagy odakapni, és talán nem véletlenül.

A sikítozással legfeljebb azt éred el, hogy a fájdalom okozásával járó játékai között némi idő eltelik, de azt nem, hogy végleg elmaradjon - egyúttal minden tekintélyedtől megszabadulsz előtte. Eső után köpönyeg módszer.


A következő alkalomnál én egy rövid "fuj!" kíséretében nyakbőrön kapnám marokkal, és elrántanám annál fogva a harapott testrésztől. Kétféle reakcióra számítanék: 1. meglepődik, ill. fájdalma jelzésére nyüszít, amibe nem hal bele, tehát nem kell azonnal bocsánatkérőn elengedni; 2. visszatámad, keményebben, ami arra utalna, hogy a baj már jelentősen előrehaladt, és a reakciómat tiszteletlenségnek, tehát büntetendőnek tekinti - ez esetben a felszabadított kezem is a nyakába kapaszkodna (tarkó - torok 1-1 kéz), földre nyom, ott tart, míg fel nem hagy az ellenállással.

(ez a módszer egy elrontott felnőtt kutya esetén egyenes út lehet a sürgősségire, esetleg később a plasztikai sebészetre)


Pillanatnyilag nem kívánatos, de egyébként megengedett viselkedést persze nem a fenti módon kezelnék.

Egyébként pedig a büntetést követő 5. mp után érdemes/lehet úgy játszani tovább, mintha semmi nem történt volna.

2017. febr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!