Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tudnám fárasztani még a...

Mivel tudnám fárasztani még a kutyámat?

Figyelt kérdés
Van egy 1,5 éves border mixem menhelyről hoztuk el kb 3 hónaposan és nem tudom lefárasztani. Elmondom a napunkat: reggel 10 perces séta aztán 3 ig egyedül van és hazajövök, 1,5 órás biciklis futás kb 3-4-5 km szokott ez lenni.. aztán kb egy 30-40 perces tanulgatás ( ez nem egybe hanem kb óránként egy 15 perc...) még mivel tudnám fárasztani?nem olyanra gondolok h agility mert oda járunk de az csak fél napra fárasztja le hanem olyanra amit napi szinten tudok csinálni..

2016. nov. 26. 23:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ajánlom a frizbit, az én kutyám attól fárad el a legjobban. Fut, ugrál és koncentrál, főleg, ha Te is már ügyesen tudod dobálni neki. A puller is nagyon jó, nem tudom, próbáltad-e már.
2016. nov. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

szia, én is border tulajdonos vagyok, szerintem tök jó, hogy ennyit foglalkozol vele, tényleg mindene meg van ennek a kutyának, egyetlen dolog nincs, és az a nyugalom. A borderek hajlamosak "túlpörögni" szerintem ennek a kutyának meg kéne tanulnia a a pihenés és a relaxálás fontosságát. Masszírozd meg, nyugtasd meg, ezt naponta fél órát, ha rendszeresen megcsinálod, sokkal nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb lesz. Olvass kicsit utána, hogyan kell ezeket csinálni, szerintem ne a lefárasztáson legyen most a hangsúly, hanem a kiegyensúlyozott kutya megteremtésén. Amúgy én a terelést tudnám ajánlani :)


itt egy link a nyugodt kutya megteremtéséhez:


https://www.youtube.com/watch?v=wesm2OpE_2c

2016. nov. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszi ezt kipróbálom bár, sztem nem pörgetem túl mert még látnám h mozogna, meg akkor másban vezeti le az energiáját. Amúgy néha járunk terelni csak messze van... amúgy van frizbink meg pullerünk csak ez nem 100% osan farasztja le
2016. nov. 27. 23:45
 14/14 anonim ***** válasza:
Most olvastam, hogy a szimatmunka nagyon lefárasztja a kutyát, akkor is működik, ha a mozgás és a trükktanulás nem elég. Talán próbáljátok meg ezt.
2016. nov. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!