Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szökik a kutyám! Mit tegyek?

Lacus80 kérdése:

Szökik a kutyám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Befogadtam egy 1,5 év körüli közepes termetű kutyát.könnyű , mozgékony termete miatt sajna nem jelent neki gondot átmászni a kerítésen , és rendszeresen kiszökik az utcára.Van valami módszer arra , hogy a tudatára adjam , hogy ez rossz és nem szabad ?

Van egy kennel , ahová napközben bezárom , éjszakára viszont kiengedtem eddig , de ma is rajtakaptam , hogy az utcáról ugrott be a kerítés tetején .

Új kerítést egyenlőre nem tudok csinálni , akkor maradjon az örökös kennel rabság ?

Vélemények? (Gyakori sétáltatás , ivartalanítás megvan )


2016. nov. 28. 19:40
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Érdekes dolog amit írtok .

Befogadtam egy az utcán kóborló kéregető kutyát.Hazavittem.

Nem volt bezárva sokáig , nálam az összes kutya az udvaron volt szabadon.Sajna rájött , hogy a kerítés tetején simán kiugrik amikor akar.Kimegy az újságos után , kimegy akkor is , ha csak a szomszédban ugatnak a kutyák.Nem rozoga a kerítésem , a kutya nekifutás nélkül , helyből felugrik 1,5 métert.

Mondjátok nekem a napi 2 órás sétáltatást.

Elhiszem , hogy ez lenne a legjobb minden kutyának , lehet hogy nektek olyan munkátok van , vagy nincs , ami mellett ez belefér a napirendetekbe , nekem sajna csak hétvégén van rá lehetőségem , hogy kivigyem a kutyákat futni.

Kérdezhetitek , hogy miért fogadtam be , ha nem tudom kielégíteni minden igényét ?

Azért , hogy ne üsse el a kocsi , azért hogy legyen neki minden nap mit enni , azért hogy családban lehessen .

Menjetek végig egy falun , csöngessetek be minden házhoz , és kérdezzétek meg , hogy milyen gyakran szokták sétáltatni a kutyákat.Szerintem 80% os arányban az lesz a válasz , hogy soha , vagy nagyon ritkán.

2016. nov. 29. 18:03
 22/29 anonim ***** válasza:
60%

És az, hogy falun ilyen színvonalon aluli az állattartás az téged is feljogosít vagy mi? Akkor meg is eheted a kutyát mert kínában úgy szokták, meg agyonverheted az asszonyt mert bizonyos kultúrákban úgy szokták. Attól, hogy sok az ostoba paraszt még nem kell neked is annak lenni.

Miről beszélsz amúgy? Nincs naponta 1 órád? Ezek szerint tegyük fel 8 órát alszol, és 16 órát dolgozol? Érdekes... Akkor viszont ne is tévézz, ne is netezz, ne is csinálj SEMMIT, mert nincs rá időd. Képzeld egyetem és munka mellett is meg lehet oldani, hogy naponta 3X lent legyenek a kutyáim, összesen kb. 3 óra hosszat. Korábban kell kelni, nem kell bulizni, nem kell a tv előtt punnyadni és akkor meg van oldva.

Hadd ne szarjuk össze magunkat attól, hogy befogadtál egy kutyát, egy csomó másik ember megteszi. És igen, jobb lenne neki a menhelyen, mert esélyt kapna hogy szerető családja legyen.

Ugyanis most felteszed a villanypásztort okos gyerek, hú, minden megvan oldva. Aztán a kutya a bezártságtól megvadul, szétszedi a kertet, felás mindent, csaholni fog... Akkor ráfogod hogy neveletlen, idegbeteg és kiviszed az erdőbe agyonütni.

És most mehet az okoskodás, hogy mi mind milyen hülyék vagyunk, de akinek nincs napi 1 óra szabadideje AZ NE TARTSON KUTYÁT.

2016. nov. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Akkor okos gyerek , keress egy kamiont , és szedd össze az összes kutyát , akiket nem sétáltatnak meg minden egyes nap , vidd haza őket , és sétáltathatod őket egész nap.
2016. nov. 29. 18:36
 24/29 anonim ***** válasza:
88%
Nem teszem, és neked sem kell. A sajátodért vállalj felelősséget, és lásd el normálisan. Sok kutyás teszi ezt elhiheted. :)
2016. nov. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Egyébként , most igaz hogy rávilágítottál , és el is gondolkoztattál azon , hogy milyen egy sz@rházi ember vagyok , és állatkínzó , tegyük fel , ha minden egyes nap napi 2 órát kiviszem sétálni a kutyát , másik 2 órát meg a staffordot , szerintem akkor is ki fog menni a kerítés tetején , mert tudja , hogy ki tud menni.

Barátságtalan az idegenekkel , a gyerekekre ha közelednek , morog.

Ok nem zárom be.

A gyerekeket ért kutya támadás az esetek 70%-ban az arcon történik.

Nem támadott még meg senkit eddig.

Eddig.

Én inkább bezárom nap közben , éjszakára kiengedem.

2016. nov. 29. 19:52
 26/29 anonim ***** válasza:
Persze, ez a legkényelmesebb megoldás. :) Hajrá!
2016. nov. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Esetleg ivartalanítás is segíthet, simán lehet hogy ha kan, akkor megérzi a tüzelő szukákat és utánuk fut ki (ezzel is segítve az újabb kóbor szaporulatot) vagy szuka akkor meg azért mert alig várja, hogy végre rámásszon valaki (ebben az esetben nálatok várható a kölykök felbukkanása).


"Azért , hogy ne üsse el a kocsi , azért hogy legyen neki minden nap mit enni , azért hogy családban lehessen . "


Hogy van családban ha egész nap nem vagy otthon, nincs időtök/kedvetek foglalkozni vele, ő meg be van zárva a kennelbe, az asszony sem bírja, kínjában meg szökdösik amikor szabadon van szerencsétlen? o.O


A kamion/autó meg így is elütheti, hogy folyamatosan kiszökik. :/

2016. nov. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem add le a kutyát menhelyre. Ott biztonságban lesz, nem tud szökni, és van esélye, hogy találnak neki gazdit.
2016. nov. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 BonBon2000 válasza:

Szia! Nekem 2kutyám van ésők is szökősek voltak. Viszont szerintem pont hogy estére ne engedd ki mert ha kimegy nem lesz annak túl jó vége sötétben. Én minden reggel felkelek hatkor és kiviszem őket sétálni. Viszont mikor hazaérek rögtön az az első dolgom hogy velük játszak és lemenjek a mezőre vagy az erdőbe, mert lássuk be reggel ha oda vinném őket akkor nem érnék be a suliba. Hétvégente agilityzni viszem őket és mivel az egyik már elvégezte a másikat is el fogom vinni alapfokra. Azon a tanfolyamon csupa ilyen dologgal foglalkoznak hogy pl. Hogy szoktassuk le a szökésről őket és alap dolgokat is tanítanak.én nem tudom hány éves vagy de szerintem ha én ennyi évesen ennyit tudok velük foglalkozni akkor te is tudsz. Mert jó ok most vagyok 12 de azért elég kemén a sulink és megjegyzem nem kicsit kell tanulni. Örülök ha segítettem:)

12/L

2017. jan. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!