Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyet válasszak?

Szerintetek milyet válasszak?

Figyelt kérdés

Már régóta szeretnék egy kis kutyust.Megsporoltam a pénzt es ideje már venni egyet tavaszra. Nos mivel nem tudok dönteni ezért a ti velemenyeitekre vagyok kíváncsi de csak POZITIV választ szeretnék.

Olyan kutyát szeretnék ami nyugodt és jatszos. Ami birja a telet és nem annyira hangos. Kb olyan személyisége legyen a kutyának mint amilyen nekem van:pörgős,vicces,mozgekony

Inkább a nagyobb szőrű kutya fajtákat szeretem mint pl. a szamojéd ,husky,shiba inu,akita inu,malamut de ezek sajnos nem hozzám valok.

Tudnátok a felsorolt kutyakhoz hasonlót ?



2016. nov. 29. 21:04
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
És szerintem menhely.
2016. nov. 29. 21:49
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg fajtiszta kutyus van sajnos a menhely, menj nézz körül ott, és még 30-40 ezer forintot sem kell kidobnod az ablakon.


[link]


[link]

2016. nov. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nincs álom fajtád amit nagyon szeretnél egy menhelyi keverék kutyus is megteszi. Főleg azért,mert 30-40 ezer ft-ért beteges keveréket kapsz. Nagyon nagy szerencse kell,hogy ennyiért a fajtára nagyon hasonlító egészséges kutyát kapjál.


Törzskönyv a kutya származási lapja,tehát bizonyítva van,hogy x az apuka és y az anyuka,nem pedig rámutatnak a kertben két kutyára és akkor ők szülők,közben a szomszéd Bodri az apa,de ő egy csúnya keverék,senki nem vinné el a kölyköket ha ezt vki megtudná.

Amikor meg 6-8 hetesen oda adják a kölyköt,te nem fogod laikus szemmel észre venni,hogy az egy keverék.


Csak mikor nő és nem az lesz belőle aminek vetted.


Kutyakozmetikus vagyok,mondhatni minden napos sztori,hogy vettek egy fajtát,de köze sincs hozzá.Néhány példa.


80 ezer ft-ért vettek egy közép schnauzert,ami Pumi

25 ezer ft-ért mini Havaneset amiből egy 15-20 kg-os golden keverék lett

45 ezerért mini yorkit ami 7 kg-os yorki mix

10 ezerért staffordot aki inkább vizsla és labi keverékre hajaz.

És sorolhatnám.

Kisebbik gond,hogy a kutyának nem sok köze van a fajtához,nagyobb gond,hogy egészségügyileg és idegrendszerileg nagyon selejtek ezek a kutyák.

Lehet ismerősöd kifogott egy egészséges és fajtájára hasonlító kutyát,de mi lesz ha te egy beteges keveréket kapsz,akire 10-20 ezreket költhetsz a dokinál,mert ilyen olyan betegségei lesznek. Idegrendszerileg meg nulla félős vagy nagyon agresszív.


Okosság pedig foglalkozás kérdése,nem sok köze van a fajtához,annyiban,hogy a makacsabb kutyákat nehezebb tanítani,de láttam már husky-t kiváló engedelmességgel és úgy dolgozott mint a kisangyal. Szóval egyed függő is.



Igazából semmit nem tudtunk meg a leírásod alapján,amihez fajtát is lehetne írni.


-Mennyit foglalkoznál vele naponta?

-Kinti vagy benti esetleg kertesnél benti-kinti?

-Kicsi-közepes-Nagy?

-Járnátok kutyasuliba?

-Hogy nézne ki egy napotok?


Szóval én nem a te igényedre vagyok kíváncsi,hanem amit nyújtasz a kutyának.

2016. nov. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Az elején talán az alap fogalmakat kéne tisztáznod:

A fajtAtiszta kutya az pl. egy husky vagy egy akita (magyarul törzskönyvel bizonyított, hogy csak azon egy fajtából származó kutyák a szülők)

A fajtiszta az pedig maga a kutya, tehát minden kutya fajtiszta, mert a faj maga a kutya é kutyát általában nem kevernek mondjuk macskával. Eddig érthető?

Ha te 30-40 000-ért akarsz fajtatiszta kutyát, akkor ne is várj csak pozitív választ ;) . Az alap, hogy a valódi fajtatiszta kutyák (csak törzskönyvvel rendelkező kutya tekinthető fajtatiszta, törzskönyv nélkül bármelyik kutya max csak fajtajellegű KEVERÉK)100 000 körül kezdődnek, tehát haverod sem fajtatiszta kutyát vett 50 euróért, hanem max fajtajellegű keveréket. Egyébként meg, te felsoroltad az összes NEM ELSŐ KUTYÁNAK VALÓ FAJTÁT. Azt ajánlom, hogy vagy gyűjtögess még, vagy menj el egy menhelyre és fogadj örökbe. Nem értem mi bajod a keverék kutyákkal! Ha nem tudsz szeretni egy menhelyi kutyát akkor érzelmileg még nem vagy elég fejlett ahhoz, hogy kutyád legyen.

Azt meg nem lehet megmondani ennyi infóból, hogy milyen kutya való neked, eleve nem lehet egy kutya egyszerre nyugodt és pörgős is, a kettő üti egymást, tehát ideje lenne eldöntened, hogy mit is akarsz.

És amúgy 40 000 forinttal mit akarsz kezdeni? A kutyát etetni kell (a normális minőségű tápok kilója 700 ft körül kezdődik, az ilyen pedigree, chappi, morzsi meg ilyen szarok tönkre teszik a kutyát, rendes tápot kell nekik venni, mint pl egy olcsóbb középkategóriás táp a Brit Care: 12 000 Ft körül van 10 kiló, vagy a prémium kategóriás Platinum kutyatáp aminek 10 kilója 20 000 ft), ha ilyen jellemű kutyára vágysz, mint pl a Husky akkor bizony kutyaovi, kutyasuli kötelező és bizony-bizony ezek nincsenek ingyen (kb olyan 20 000-30 000 körülire rúg egy képzés ára) és azzal még nem is számoltál, hogy bármi baja lehet a kutyának, mi kutyánk most volt babéziás (ez egy úton-útfélen összeszedhető betegség) és kb 70 000-et a dokinál hagytunk és nem is volt biztos, hogy túléli. Arról nem is beszélek, hogy egy kutyánál kell védekezni a kullancsok, bolhák ellen ami kb olyan 5000 ft havonta (az általad említett nagyobb termetű és szőrű kutyáknál, mivel az ilyen dús, tömött szőrű kutyákra nem szoktunk bolha/kullancs irtó nyakörvet tenni, ugyanis annak bőrrel kell érintkeznie, ami szinte lehetetlen ilyen dús szőrű kutyáknál.) Meg még hozzátenném, hogy ha kinti kutya lenne, akkor még szigetelt ház is kell ám neki, ami ha durván számolunk csak anyagárban mondjuk olyan 10 000- 20 000 ft. A pórázt, nyakörvet, hámot, bilétát és egyéb ilyen apróságokat még nem is számoltam.

Tehát tényleg gyűjtögess még ;) !

2016. nov. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te se tudod igazán mit akarsz. Nyugodt meg pörgős egyszerre? Dönts már el akkor.


Ha fajtatiszta kutyát akarsz akkor 100+ ezer forintban kell gondolkodnod, ami az alatt van az csak fajtatisztának hazudott, túlárazott keverék, ami a menhelyen is van ingyen.


Az okosság meg nem azon múlik, hogy mennyibe került a kutya, hanem hogy a gazdája mennyit foglalkozik vele és tanítja.

2016. nov. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Nos,nem fajtatiszta kutyát akarok,es tisztában vagyok mi az a fajtiszta és a fajtatiszta.

Nem tudom ki beszélt itt fajtatisztarol.


Igazából elég sokat tudnak nyújtani egy menhelyi kutyának.

Nagy udvar,futas,seta,jatekok,kutyakkal való jatsza stb.. Penzileg igen sokat. Nagy termetű kutyát szeretnek de kölyök korában . Idáig minden csak keverék kutyaim voltak. 1. Kutyám egy puli keverék volt,2. Taki mix,3. ,4. taki, a mostani már 3 éves és idáig semmi betegsége volt. Rendszeresen van gondozva,a macskákkal megvan és nagy hely van neki.

Szeretnék a mostani kutyám mellé egy nagy termetű kutyát (méretben :husky,akita).

Ja es az ottani munkások még fogják mondani mekorra lehet a kutyus? Milyen keverékek lehetnek?

2016. nov. 30. 18:59
 17/20 anonim ***** válasza:
69%

Így már mindjárt más, tudod,ha ezt az elején leírod nem lett volna konfliktus. Ez esetben irány a legközelebbi menhely és ott érdeklődj, vagy itt is nézelődhetsz: [link]

Rendes, kúltúrált menhelyen minden fontos infót elmondanak a kutyákról, nem árulnak zsákbamacskát és elmondják, ha egy kutya nem való mindenkinek.

2016. nov. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
53%

17-es vagyok, Ő pl. szerintem jó lenne: [link]

De egy valamit tudnod kell, rövid szőrű kutya csak bentire, max kinti-benti tartásra mehet, a folyamatos kint tartás a hidegben is tönkre teszi az izületeit.

2016. nov. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is az Illatos úti menhelyt propagálom, ha onnan választasz, megmentesz egy életet!! Sajnos előfordul még altatás, ha túltelített a telep :(( S igen, ott is segítenek a neked megfelelő mentalitású kutyát kiválasztani.
2016. nov. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a pozitív.valaszokat és enis a menhelyt választom. Amugy nagyszorut szeretnék kintre.
2016. nov. 30. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!