Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyet válasszak?

Milyet válasszak?

Figyelt kérdés

Amerikai PittBull Terrier vagy Német Boxer vagy Német Staffordshire Terrier vagy Német Juhász vagy Rottweiler?


Melyiket válasszam nagy kertbe 2 gyerek mellé az egyik 15 a másik 7 éves.

Biztonságos legyen, a gyerekekkel is de a betőrök vagy az utcán megtámadnak akkor megvédjen.


Kenelből kb. mennyi az àra, úgy hogy versenyekre nem akarom vinni. És tanácsokat adnátok? (Nekem az első 3 tetszik a legjobban és inkább a PittBull de ő nem tudom hogy a kisgyerek mellé jó-e meg a Boxer beteges.)


2013. dec. 14. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Német Juhász szerintem.Őt aztán tényleg nyúzhatják a kisgyerekek is, simán tűri.:)

Hogy mennyiért tudsz hozni egy normális kennelből, hát ez sok mindentől függ.Milyenek a szülők, a kennel, a szűrések, az eredmények.Ez változó, kérdezz rá tenyésztőknél.

2013. dec. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. Ezek közül egyik sem jó kertbe. Talán a németjuhász, de ő is nagyon gazdacentrikus, a többi meg amellett hogy szétfagyna, pont olyan fajták akik állandóan a gazdi fenekében szeretnének lenni. Nem elég nekik 24 órából 10 perc játék+simi. Legalább 2 óra aktív sétát és agyi fárasztást igényelnek.


2. Egy kutya attól biztonságos, hogy hogyan neveled. Nem fajtafüggő. Gondolom láttál már idegbeteg yorkit pattogni a póráz végén, ez is a nevelés hibája, nem a fajtáé.


3. Ne várd azt el a kutyától, hogy majd megvédjen meg őrizze a házat. Aki be akar törni, annak nem akadály egy kutya, sőt, sokszor 3 se... olvass csak bele ebbe: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__5138910-kepes..

Megvédeni pedig nem fog magától, valószínűleg tán még meg is mutatná miképp kell elfutni. Ezt tanítani kell örző-védő tanfolyammal, ahova te elmész a kutyával és mindketten tanultok.


4. Fajtától, vérvonaltól és tenyésztőtől függ. 80 ezertől a csillagos égig bármennyi lehet.

2013. dec. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb ember, amikor kutyát akar, valahogy olyan egyformán képzeli a választást. Az elvárások is jellemzőek. kert, gyerek, játékos, viszont védje is a gazdát égen-földön.

A legtöbb erre való fajta képes rá, ha a fajtára jellemző veleszületett ösztönökkel rendelkezik. Plusz még a megfelelő nevelés az, ami helyes irányba viszi ezeket az ösztönöket. Mindemellett a gyerekeknek is meg kell tanulni a kutyával való bánásmódot.

2013. dec. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Német stafford?:D Az milyen?

Én angol staffbullról és amerikai staffordról tudok,ez a német elég új.


A kutyának a kert mérete effektíve mindegy,ezekből a felsoroltakból mindnek kell a napi séta és kutyás társaság.Nem kerti dísznek való egyik se.

Zömmel munka és sport kutyák,csakis sportos családba valók,ahol hétvégente túrázni mentek és hétközben is legalább 2-3 óra jut a kutyára.


A neveléstől függ minden,milyen kutya lesz belőle.Ha van kutyás tapasztalatotok,és a gyerekek is megtanulták,hogy kell bánni az állatokkal akkor nem gáz annyira.Viszont ajánlott egy kutyaiskola elvégzése mindenképp.


Nem a kutya dolga,hogy megvédjen az utcán,de ha erre szeretnéd tanítani,akkor pedig ŐV-re az alap engedelmességi után beiratkozni.


Kennelből 80-90 ezertől felfelé a csillagos égig.

A boxer pont annyira beteges,mint bármelyik másik.Jó helyről eü. garancia jár a kutya mellé.


Ja,és az nem jó hely ahol "választható" a törzskönyv.A normális tenyésztő ADJA hozzá,szerződéssel,eü. szűrt szülőkkel,eü. garanciával...

2013. dec. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy kis OFF:

Nagyszüleim Erdélyben élnek, kertes házban. Legelőször kb. 1 éves korom körül mentem oda. Volt nekik 2 óriás schnauzer-keverékük (kan-szuka, testvérek) és egy német juhász szuka. Mind a hárman kemény kutyák.

A snacik már az első perctől "belém szerettek", követtek, nyugodtan simogathattam őket (képzelj el egy 1 éves gyereket két nagy, közepes szőrű, enyhén göndör kutyát simogatni) és még a hátukon is ültem! Ültem az egyiken, kapaszkodtam a másikba, és így szépen mendegéltek a kertben, akár felügyelet nélkül is. Ha egy picit eltávolodtak egymás mellől, én már visítottam, szóval szépen haladtak egymás mellett :D És ha sírtam a földön, odajöttek és toporogtak, hogy mit csináljanak :D

Volt még egy farkaskutya is, akit már említettem. Róla azt kell tudni, hogy nagyon okos volt, rengeteg parancsszót ismert és végrehajtott (a rendőrség egyszer el is akarta vinni rendőrkutyának), de utálta a simogatást. Néha futás közben hozzád "súrlódott", és ennyi volt nála a simi. Amikor meglátott, eldöntötte hogy bizony kettőnk közül ő a főnök, és párszor rámmordult. Természetesen a szüleim és a nagyszüleim ilyenkor rögtön leküldték a pincébe, büntibe. Háromszor csücsült ott lent a blöki, mire felfogta a szitut. Onnantól kezdve követett, vigyázott rám, én meg dobáltam neki a labdát. Persze simogatni nem igazán tudtam, egy kezemen meg tudom számolni, hányszor sikerült elkapnom a farkát. De amikor meg volt kötve (a nap egy részében ő volt megkötve, a másikban a snaci szuka. Nagyon nem kedvelték egymást. Ez egy kb. 1-1,5 méteres lánc, ami egy jó hosszú dróton fut. Sok mozgásteret ad a kutyának) Amikor kicsit idősebb lettem, gyakran engem küldtek elengedni a német juhászt a láncról, hogy nőjön a bizalma (plusz még élveztem is, hogy a kutya ott ugrabugrál, aztán ha elengedem, örömében fut 2 kört a kertben). Ha épp meg volt kötve, tudtam simogatni, és egyszer - két percre - a hátára is felültem. Sajnos mind a hárman elpusztultak. Az snaci szuka idős kor miatt, a snaci kant megtámadta egy német dog, a német juhász pedig rákos lett. De ind a hárman nagyon sok évet értek meg.


Jelenleg van egy német dogunk, (az ő testvére nyírta ki a snacit :( ) aki nagyon nyugodt, és teljesen olyan mint Scooby Doo, a színét leszámítva. Nagy, félős, barátságos.

És van egy német juhász-roti keverékünk. Ő totál ellentéte az előző német jucinak, nagyon bújós, de nem egy észkombájn. Viszont hihetetlenül erős a védő ösztöne, egyszer 5 nyájőrző kutyától mentett meg :)

Nem komálja a kisgyerekeket, az idegenekkel bizalmatlan, de akiket "bemutatok neki", azokat nagyon szereti :D

2013. dec. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Amerikai Staffordshire-t akartam bocsi.


Utolsónak köszi a történetet és sajnálom a kutyákat :(

2013. dec. 14. 13:12
 7/7 Janika0123 válasza:
En a helyedben nemfoglalkoznek idegen felnott kutyaval, kisgyerekek mellett.
2013. dec. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!