Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pánikol be a kutya?

Miért pánikol be a kutya?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves fox terrier kutyánk. Jól van tartva, de kicsit labda bolond. Amikor én otthon a hátsó udvarban focizok, azt már kezdi eltűrni és nyugton van. De amikor a szomszéd srác kezd el az utcán focizni, egyszerűen bepánikol. elkezd nyüszíteni és ki akarna ugrani a saját helyéről. A gyereknek meg nem mondhatom, hogy bocs de ne focizz mert a kutya ilyen. A kérdés. Mit kéne tenni, hogy leszokjon a kutya az ilyenekről ?
2010. ápr. 30. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem, azért mert az utcán focizó srác neki új inger, és automatikusan indulnak az ösztönök.

Már megszokta, hogy te a hátsó udvaron rúgod a bőrt.

Itt hasonló megoldást kellene követni, ahogy te az udvaron megoldottad a gondot, csak annyi különbséggel, hogy más "idegen" srácokat kellene megkérned, hogy ti felétek labdázzanak.

2010. ápr. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
már régebb óta csinálja. Hogy ha más emberek is elkezdenek focizni akkor az segítene ? Én meg mostanában csináltam az udvaron, hogy leszokjon. amikor elkezdett nyüszíteni akkor mondtam, hogy NEM. de amikor a srác focizik akkor nem lehet hozzá beszélni. Pár napja pl a 1,5 méter magas kerítésén keresztül ugrott ki a sarkon át. majd beültem a sarokba, majd látta h nem tud ott kimenni, felugrott rám és rajtam keresztül ment ki :) azóta tettünk oda egy fát, így ott nem tud kiugrani.
2010. ápr. 30. 20:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Az idegen srácok azért kellenek, hogy tudd produkálni a problémát. Annyi most a különbség, hogy meg kell találd hogyan zökkented ki a kutyát. Ugyanis abban a pillanatban megszűnik a világ számára, csak a labda létezik. Egy NEM kevés lesz, keményebb eszközök kellenek (póráz rántás stb.)
2010. ápr. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ki kell zökkentened a kutyádat a labda őrületből, mert ezekben a szituációkban megszűnik létezni számára a világ. Lehet ez egy pórázrántás, kaja, tapsolás, duda, majd rájössz.

Ha egy pillanatig is rád figyel, nagy dicséret.

Nem 1 napos munka...

Keresd meg google-ben a Póráz két végén sorozatból a Bella című részt, majdnem az egész a figyelem elterelésről, közömbösítésről szól.

Másik megközelítéssel is lehet próbálkozni.

Lilly című rész. (esetedben az ajtó felel meg a labdának).

[link]

2010. máj. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!