Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobakutyának milyet?

Szobakutyának milyet?

Figyelt kérdés

7 éves fiam szeretne egy benti kutyát. Nyílván én gondoznám,viszont úgy érzem (és látom is) hogy már elég "érett"ahhoz,hogy jól bánjon egy kiskutyával.


Van 2 kinti németjuhászunk,ők kutyasulisok,ivartalanított kan és szuka,szine biztos,hogy megtűrnének egy új családtagot,de mivan a féltékenységgel,hogy ők kinnt,az új jövevény meg bennt?


Ők is bejárósak,de csak az előszobába lehetnek,ott van egy vastag pokrócuk. Beljebb már nem jöhetnek,kivéve nyáron.


2016. dec. 3. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Bichonok, közép vagy törpe uszkár. Ezek több szempontból is jó választások lehetnek: nem hullik a szőrük például (cserébe kozmetikázni kell őket). Nincs túlzottan "nehéz" természetük, az uszkárok kifejezetten okosak, jól taníthatóak.
2016. dec. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Nagy Zsó válasza:
54%
Semmilyet.
2016. dec. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Törpe pincser?

Amúgy a féltékenységgel az van, amit gondolom a kutyaiskolában is elmondtak bármi ilyen helyzetről, hogy egy kutya pont azt fogadja el, amit az általa tisztelt gazdája elvár tőle.

Rendezett állapotok mellett ebből semmiféle probléma nem lehet.

(És igen, az is biztos, hogy "megtűrnék" az új családtagot, tekintve, hogy ez nem opcionális, nincs döntési lehetőségük. Elfogadják, mert azt akarod. )

2016. dec. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy működhet a dolog hogy az egyik kutya randalírozik a lakásban a másik kettő meg csak az előszobáig mehet. Akkor mehessen be mindegyik.
2016. dec. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Én a yorkiet ajánlom.
2016. dec. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem működik ha egy kint kettő bent.

Szobakutyaként olyanon gondolkozz, amilyen a habitusotok (nálunk pl. a vizsla is "szobakutya", de megfelelően le van mozgatva).

Én ezeket ajánlanám bentinek:

Westie, yorki, bichon havanese / bolognese / frise, máltai selyemszőrű, törpe uszkár, border collie, welsh terrier, tacskó, beagle

2016. dec. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
bocsánat: egy bent kettő kint **
2016. dec. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én a többiektől eltérően azt tanàcsolom nézz szét menhelyen, főleg ìgy hogy nincs "àlomfajtàd"

Ott is vannak kistestűek, nemrég "nàlunk" cuki kis tacsikeverékek kerestek gazdit. Ha pedig nem sürgős, akkor tavasszal rengeteg aprósàg fog bekerülni, olyankor indul a fialàs "szezonja"

2016. dec. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!