Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyának kint a helye?

A kutyának kint a helye?

Figyelt kérdés

[link]

Melyik a helyes bánásmód szerintetek,jobb v baloldali?


A barátomnál van egy kutya. Néhány éve hazahozta. Ő nem.nagyon gondoskodott róla, a szülire bízta. Ott lakik még.

Nyáron a jó időben,néha néha kap egy simit.

De igazából csak én foglakozok vele,mikor ott vagyok, én megyek ki hozzá,én ellenőrzöm,h van pl állandóanvize. És nincs. Mindig csont száraz a tálkája. Télen gyakran be van fagyva,és kb jól van az úgy. Gondolom mikor a moslékot csinálják,van benne folyadék és azt hiszik annyi ekég.neki egy napra.

Belinkeltem a barátomnak a videót,és ennyit reagált rá, a kutyának kint van a helye.


Mesélnék még róla egy picit.

Nyár óta vakarózik, mondogattamh doki kéne neki,de hü.lyének néztek.

Mostanra hót vörös a pocakja,a pofija (staffi)

És a barátom már eljutott oda,hogy orvost hívni neki,csak nem tartózkodikotthon.

Az anyukáját hívta ez ügyben,aki kacagva mondta,hogy nin s semmi baja. Pedig két hete a saját szememmel láttam szegényt.

Annyira idegesít,hogy falun semmibe nézik a kutyákat.

A napuk fénypontja a kaja.


Legszívesebben bent tartanám ha az én kutyán lenne.a melegben,üegfürdetném,szeretet kapna tőlem.

Ha egy kutyát kint tartottak,nagyon.nehéz ha a későbbiekben benti kutya lenne?


2016. dec. 7. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kutya függő.


Nálunk a roti, a legtöbbször kint van, de ha nagyon nagy a meleg vagy a hideg akkor bejön.


De X idő után automatikusan kimegy.


Nem az a benti alkat. De nem a fajtája, hanem ő.

Sokáig nem tud a lakásban maradni.


Nem én küldöm ki, hanem ő akar kimenni.


Attól még millió szeretetet kaphat tőled, ha kint vagy bent tartod.

2016. dec. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Nem nehéz. Felnőtt kutya gyorsabban tanul szobatisztaságot is.

A kérdésed lényege ha jól értem voltaképpen az, hogy magadhoz vennéd a kutyát. Ennél csak jobb élete lehet.

2016. dec. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy ez a kutya szívesen lakna veled bárhol, ha szeretnéd és hálás is lenne érte...

Itt nem arról van szó, hogy mi neki az ideális... Nálad jobb helye lenne, így látatlanban is.

2016. dec. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%

Az, hogy a kutyának kint a helye, az nem jelenti azt, hogy egész nap láncra van kötve és nem csinálhat semmit.


Az csak a rossz gazdánál van.


Ja, és nem ágyba való egy nagykutya és nem a szobába, kinti őrző-védő, nem baba.


A kutyának semmi baja nem lesz, ha kint van hidegben elvan az kint is a kutyaólban. Majd hozzászokik.

2016. dec. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
10%
Fürdetnéd... Hát te sem vagy normális! Nem a gyereked. Egy kutyának semmi szüksége fürdetésekre!
2016. dec. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben a történetben a leglényegtelenebb momentum a kint vagy bent kérdése. Arról van szó, hogy nem törődnek vele, a legalapvetőbb szükségleteit nem elégítik ki, nem kezelik felelősen a betegségét.
2016. dec. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
azzal nincs baj, ha egy kutya kint van. gond akkor van, ha kirakják az udvarra utána meg lesz.arják, hogy ott van. annak, aki még megitatni is lusta minek állat?
2016. dec. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kutya az udvaron ebben a videóban eléggé el van túlozva. (én is szeretném, ha a kutyáim bent lennének, de a szüleim nem engedik). Heti 2x kutyasuliba járunk, séta, játék, tanítás megvan. (jó van olyan nap amikor túl sok tsanulás/egyéb miatt kimarad, de az az idő mindig következő nap vagy hétvégén pótlásra kerül) Napi 2x kapnak friss vizet, heti 1x fésülés (a németjuhásznak). Minőségi tápot esznek. Ha egyedül vasgyok bent vannak velem (ebbe belementek a szüleim, ha utána kitakarítok)
2016. dec. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hogy kint vagy bent kellene tartani, az fajtától is függ, illetve a bundájától, jellemétől.

A staffi például nem csak kerti tartásra való, ideális a kinti-benti tartás számára (hidegben a helye bent legyen).

A fenti történetben viszont a kinti tartás csak az egyik, sőt mondhatni a kisebbik probléma.

Nem, nem lenne nehéz benti kutyát csinálni belőle. Felnőtt kutya már eleve könnyebben lesz szobatiszta is.

Természetesen állatorvoshoz el kellene vinni, kezelni a bőrét, ha szükséges, beadatani az oltásait, bolha, férgek ellen kezelni.

2016. dec. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Elég sza.r alak a barátod, de az egész pereputty is.


Először is minek oda a kutya, ha semmit nem kezdenek vele? És miért pont egy stafford? Házat nem őriz és marha nagy a mozgásigénye.


Kérdésre válaszolva: Nem, a kutyának nem kint vagy bent a helye. Hanem a gazda mellett. Ha szabad bejárása van a házba, az az ideális, elvégre társas állat, nem arra vannak kitalálva, hogy tök egyedül tengődjenek egy sz.ros kertben. Persze ha kikéreckedik a kutya és szívesen elheverészik kint, az más, de a ti esetetekben konkrétan ki van csapva a kertbe és nagy ívben le van tojva.

2016. dec. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!