Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nevet adnátok egy...

Milyen nevet adnátok egy fehér máltai pudli kislány kutyusnak?

Figyelt kérdés
Most vesszük karácsonyra a gyerekeknek és valami rövid szép hangzású kutya nevet szeretnék adni neki.A gyerekek a barátnőikről neveznék el,hallottam mikor játszottak,így nevezték a játék kutyusokat is.

2016. dec. 8. 13:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
39%

Időpont ma 14:36

Kissé túlliheged a karácsony jelentőségét.

Bizony vannak pont az ünnepekre elvihető korú kölykök. Sőt, sokan erre az időpontra időzítik a kinézett kiskutyát, mert a legtöbben otthon vannak a két ünnep között, így van idő a kölyökkel foglalkozni.

2016. dec. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a családi kupaktanács mondjon neveket. Aztán bele egy sapkába és lehet kihúzni. Remélhetőleg elfogadja mindenki az eredményt :)

A leoltásokkal ne törődj. Némelyeknél egy bizonyos szó olvasása után beindul a lemezjátszó.

2016. dec. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem lebeszélni akarunk, csak azt, hogy nagyon jól gondold meg ezt a döntést, mert főleg azok szokták feladni x hét után, akiknek még semmilyen háziállatuk nem volt. Főleg, hogy baba is van a családban. Hallottam már olyat, hogy egy kiskutyát megölték azért, mert a szerencsétlen játszani akart a család kisgyerekével, felugrott rá és fellökte... a szülők meg így oldották meg, mert szerintük a kutya megtámadta a gyereket...

Meg hogy nagyon koszol. Egy ilyen kistestű kutyának eltarthat 6 hónapig is amíg teljesen szobatiszta lesz, hisz annyira kicsi a húgyhólyagja...

Mi csak leírjuk, hogy mire számíts, ne akkor szembesülj vele, amikor már ott a kutya és nem tudod hova tenni....

2016. dec. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Így már értem és megértem.Otthon a szüleimnél volt bent kutyánk,igaz tacskó,de semmi gond nem volt vele és igaz a fajtákhoz nem értek annyira,de tudom mire lehet számítani.Azért választottam ezt a fajtát mert jól tűri a gyerekeket.Nem ölnénk meg biztos ha valami gond lenne vele.Nem szoktuk megajándékozni egymást karácsonyra,hanem közösen veszünk nagyobb valamit,eddig ez háztartási gép volt,de már nincs szükségünk semmire,így jutott eszembe a kutyus és a férjem is ráállt az ötletre.
2016. dec. 8. 15:44
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Melyik kennel? Hány hetes lesz addigra a kutyus? Szerintem is jól gondold meg mit akarsz, nem tudod félre tenni a sarokba ha a gyerekek ráuntak.

Név: Balu, Missy, Mira

2016. dec. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom ezt hol olvastad, de a máltai elég érzékeny kutya, nem játékszer, amit lehet húzni-nyúzni. Persze jól kijön a gyerekekkel, HA a gyerekek is szépen nyúlnak hozzá. Én a helyedben azért kicsit jobban utánaolvasnék a fajtának.


Meg persze nem csak a szobatisztaságra kell megtanítani egy kutyát, hanem alapvetően, hogy szót fogadjon, ne szedje szét a házat és tudjon viselkedni.


Illetve azt se feledd, hogy a kutyára költeni kell. Nekem egy 2 kilós kutyám van, de azért havi 20-30 ezer forint el szokott menni rá, mert mindig "bejön" valami (kozmetikus, állatorvos, játék, nasi, baleset, állatorvos, akármi), szóval azért pénzben is készülj fel az ilyen kiadásokra, mert sajnos ide is sokan járnak, akik még akkor se viszik el orvoshoz a kutyát, ha egy autó ütötte el, mert nincs pénz és fontosabb megetetni a gyereket, mint elvinni az esetleg haldokló kutyát orvoshoz...

2016. dec. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a barátnőikről neveznék el, akkor sanszosan szuka kutyus lesz, igaz? A Hópihe tényleg édes, de a tapasztalat azt mutatja, egyszerű, 2 szótagos nevet érdemes adni a kutyusnak, mert később tanításnál, behívásnál azt sokkal egyszerűbb a gazdának is használni naponta számtalanszor és a blöki is könnyebben megjegyzi, bónusz a hosszabbakat előbb-utóbb ugyis becézni kezdenétek. Karácsonyra is lehet épp alom, persze. Nyilván ismeritek a tenyésztő/szaporító közti különbséget, nézd el mindenkinek, ha egyből erre ugrik, de sajnos az az általános, hogy nem felelősségteljesen választ és aztán gondoskodik a legtöbb ember a kutyájáról. Ha van kennelneve a tenyésztőnek, akkor remélhetőleg tényleg az, ez esetben 8 hetes kora után, korának megfelelő oltásokkal, chip-pel, férghajtva, szerződéssel,törzskönyvvel együtt fogjátok megkapni,némi táppal, amit ott is kapott már, esetleg egy rongydarabkával az alomból. Ezek szerint már meglátogattátok, tudjátok milyen, első ránézésre sem ugrott be semmi név? Még az lehet, hogy a törzskönyvi nevéből "gyártotok" neki egy sajátot. Ez általában ugye minimum 3 név, az első utal a kennelre, a második a fajtára, az utolsó meg az alomra. Elég jókat lehet ebből is kiagyalni, de persze lehet ettől teljesen független is.
2016. dec. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
72%

Gondolom a kutyust valójában magatoknak veszitek és nem a gyerekeknek, mert kutya nem való gyerek mellé, pláne nem egy másfél éves tipegő mellé.

Egy kutyának a gyerek zsákmány. Soha nem fogja elfogadni felette állónak és nem fog rá hallgatni, Emiatt a Ti feladatotok lesz, hogy mind a kutyát, mind a gyerekeket megtanítsátok a szabályokra.


Nekem jelenleg 2 kutyám van, és folyamatosan járunk kutyasuliba. Így is nagy tervezés előzi meg, hogy hogyan kombináljam össze a gyerekekkel. Nagyon bátornak tartalak azért, hogy szinte nulla kutyás tapasztalattal haza mersz vinni kicsi gyerek mellé egy vadidegen kölyökkutyát.

2016. dec. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!