Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki segítsen! 9 hetes...

Valaki segítsen! 9 hetes kutyusom most este alvás után felébredt a fejét jobbra eldőtötte és és eldôlt! Hiába állítottam fel, eldőlt. Miért?

Figyelt kérdés

Kb 5 perc és elmult.

Felkelt evett és most jàtszik.

Mielott bàrki megszòlalna egész megyében nincs ügyelet!

Az orvost felhivtam azt mondta adjak neki cukros vizethétfőn vigyem be.

Be isfogom,de addig valakinek hasonlò tapasztalata?

Ètvàgya széklete kedve rendbenvan.


2016. dec. 9. 19:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
94%

Érdekes? Inkább az az érdekes, hogy az emberek még mindig hagyják magukat becsapni. Pénzt adnak a szaporítók kezébe. Sajnos így érdekeltté vannak téve, hogy minél több kiskutyát "gyártsanak".

Én a helyedben feljelenteném állatkínzásért. Törvény szerint 8 hetes kora előtt nem adhatná oda a kiskutyát, mert még ilyenkor az anyja mellett a helye. Ráadásul ezek szerint meg van hamisítva az oltási könyv is.

Nem mondom, hogy add vissza a kutyust neki, mert gondolom, hogy nálad jobb helyen van, de szerintem kötelességed jelenteni egy ilyen lelketlen szaporítót.

2016. dec. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 anonim ***** válasza:
88%
Ha kellően nagy össszeget fizettél (több mint 50 eFt-ot) akkor sürgősen keress meg egy ügyvédet. Az a kiskutya kb. 0Ft-ot ér...
2016. dec. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 A kérdező kommentje:
Felhìvtam,azt mondta vigyem vissza és egyutt elvisszuk az ő orvosàhoz. (Aki kitoltotte a kiskonyvet.)
2016. dec. 11. 20:26
 34/76 anonim ***** válasza:
100%
Öt hetesen adta el azt a kiskutyát??? Az még baba! Bármi lesz, jelentsd fel nagyon kérlek! Ebből él meg, és vígan folytatni is fogja amíg van rá kereslet. Ha nehéz is a folyamat, tedd ezt meg a kutyakert, mert ott szenvednek és még több baba kutya fog meghalni!
2016. dec. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: Tényleg keress meg egy ügyvédet, és vissza ne vidd oda ahonnan jött, tuti, hogy az "eladó" tudja, hogy hány éves. És biztosan össze játszik az orvossal. Én az orvos ellen is tennék egy bejelentést a NÉBIH-nél.
2016. dec. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 A kérdező kommentje:

Mai napon felkerestem egy ügyvédet,meghatalmaztam és intézi a többit!!!!

A kicsim eddig tünetmentes volt,de nost ùjra "kòmàba" van,3ra viszem a mi dokinkhoz,nem tudom mi lesz a vége,nagyon rossz làtni az életvidàm jàtékos kicsit csak feküdni és öntudatlan àllapotban dolongélni! 😢

2016. dec. 12. 14:09
 37/76 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom. nemrég írt valaki gyakorin, aki hat hetes yorksit kapott és masnap meghalt állat kórházban. De nagyon remélem hogy túléli a ti kutyatok :( csodálkozom hogy egy hetet túlélt ilyen kicsin, anyja nélkül, látszik hogy nagyon figyeltek rá!
2016. dec. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 A kérdező kommentje:

Most értünk haza.

Ùj diagnozis---olyan férges,hogy nem tud felszìvni semmilyen tapanyagot,ennek következtében nem tudja a hőjét szabalyozni...34.7 volt neki,ezért vannak ezek az àjulàsok.kapott vitaminokat antibiotikumot és infuziot!

32 fokos helyet kell meki biztosìtanom.

Es vàrakozunk.holnap 3ra viszem vissza féreghajtòzni ha egyàltalàn megmarad...😭

2016. dec. 12. 16:27
 39/76 anonim ***** válasza:
95%

Remélhetőleg kemény kiscsajról van szó. Kitartás!

Ha férges, akkor keresd fel te is a háziorvosodat! Nem biztos, hogy elkaptátok ti is, de azért nem árt megbeszélni az orvossal. Ha elkaptátok, ti is kaptok vagy két szem tablettát, szóval nem veszélyes, de oda-vissza tudja fertőzni egymást az állat és az ember.

Vigyázz a kutyusra! Ha érzi a szeretetet, küzdeni fog.

Akitől vetted, remélhetőleg soha nem gyárt több kiskutyát. Lehetőséged van megállítani, ha kitartasz az igazad mellett.

2016. dec. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 anonim ***** válasza:
100%

Hogy én mit tudnák művelni ezekkel a mocskos retkes szaporítókkal, azt sajnos nem írhatom le ide, mert kimoderálnak.


Kérdező, az jó, hogy gondoskodsz a kutyusról, és próbálod őt megmenteni, gyógyíttatni. Remélem sikerül.

Ezért nem is akarlak bántani, mert nyilván jóhiszeműen vetted a kutyát.

De kérlek, legközelebb tájékozódj, és segíts másoknak is (ismerősök, ismeretlenek), hogy mi a különbség a szaporítós (mint a tiéd) és a valódi tenyésztőtől származó kutya között.

Az csak egy apróság, hogy tenyésztő nem ad el férges kutyát, mivel 2 hetes korától féregteleníti, ahogy kell.

Hogy miért nem szabad támogatni a szaporítók tevékenységét azzal, hogy tőlük veszünk "olcsó" kutyát (azért írom idézőjelben, mert a vételára ugyan olcsó, de annak sokszorosát fogjuk az állatorvosnál hagyni, nem beszélve szerencsétlen állat szenvedéseiről).

A szaporítók pedig csak akkor hagynának fel a tevékenységükkel, ha senki nem vásárolna tőlük. Ha nincs kereslet, a kínálat is megszűnik. Tehát sajnos a vásárló ugyanúgy hibás, még ha jóhiszemű is.

Drukkolok a kutyusnak, hogy rendbejöjjön! Majd írd meg a fejleményeket.

2016. dec. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!