Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vett már valaki jofogasról...

Vett már valaki jofogasról vagy hasonló oldalról kiskutyát? Mik a tapasztalatok vele?

Figyelt kérdés

2016. dec. 11. 10:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
94%
Egyik barátomnak szaporítótol mentett anya állata van. Folyamatosan szulniuk kell és ha már nem bírja a testük, megölik vagy kidobjak. Persze nem injekcióval, hanem késsel történik a selejtezes. Jó fogasrol nem veszünk kutyát!!!
2016. dec. 15. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nekem szapis-mentett kutyám van. Csak egyet mondok: SÜKET
2017. jan. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos elkövettem azt a hibát (amikor még tudatlan voltam), hogy Jófogásról (annó még talán OLX vagy Apród volt) vettem 10 000 ft-ért egy szaporítótól származó kiskutyát. Szerencsére semmi komolyabb baja nincs még idáig (idegileg és fizikailag is rendben) csak olyan szép kis allergiája van a baromfi húsra, gabonára, és olyan pocsék emésztőrendszere, hogy néha napján (ha valamit felszed a földről) olyanok jönnek ki a fenekén, hogy HŰHA :o ! Meg is bántam, meg nem is. Megbántam, mert egy lelketlen szaporítót támogattam és felelőtlen voltam (igen, lehet lepontozni, de ember vagyok, én is hibázok) és nem bántam meg, mert imádom a kutyám. Viszont megfogadtam, hogy kövi kutyám vagy menhelyes vagy tenyésztőtől lesz. Máig is böngészem a Jófogásos kutya hirdetéseket, de csak a tenyésztők miatt. Néhány tenyésztő bizony hirdet is ott, és hálás vagyok érte, mert ott legalább írnak árat, és így lehet kalkulálni, hogy belefér e majd a keretbe, de szerintem is inkább menhely vagy tenyésztő.
2017. jan. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Vettem. Egyik egy labrador volt, szaporítótól, szép kis keverék lett belőle, egy 20 kilós nagyon buta kutya, szerintem tacskó van még benne. Egészségileg viszont minden rendben vele. Aztán vettem egy törzskönyves boxert, viszont őt tenyésztőtől. Igen, előfordul ilyen is. De nagyon meg kell nézni, el kell menni és megbizonyosodni arról, hogy tényleg tenyésztő. Elkérni a papírjait, nem csak a tk-t, hanem szülők eü szűrését is megnézni és igen, egy egészséges és gyönyörű törzskönyves boxerfiú lett belőle. Viszont az ilyen helyeken hirdetett kutyák kb 10%-a van tényleg tenyésztőtől, ide tartozik még a tenyésztőtől vett, de később eladósorra került növendék stb tk-s kutyák, a többi mind szaporító,
2017. jan. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Még valami, ne dőlj be olyan szövegnek, hogy "gyönyörű xy fajta kiskutyák, törzskönyves szülőktől, mert az azt jelenti, hogy a kiskutyának nincsen tk-ja. Megsúgom, a labit is így vettem, szép kis keverék!
2017. jan. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
én törzskönyves kutyát vettem, igaz olcsón de még így is át lettem baxva. A kutya jó idegrendszerű, aranyos egészséges (még, remélem továbbra sem lesz baja) viszont küllemhibája van. Hibás a szőre. igaz nem bántam meg hogy megvettem de a következő kutyám 100% hogy rendes kennelből veszem nem ilyen törzskönyves szaporítótól.
2017. jan. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
És nem szólt emiatt? Mert én is vettem munkavonalú nj-t, tk-sat, de nekem már telefonban elmondta, hogy azért van még nála a növendék kölyök, mert harapás hibája van. Le volt fogalózva, de ugye mielőtt megszületett, ezt nem lehetett tudni, így elállt a vásárlástól, aki lefoglalózta. De annyira gyönyörű kutya volt és olyan jó kis karakán, hogy engem nem érdekel, és kb csak akkor látszik ez a hibája, ha felhúzom az ínyét. Na és??? Szóval akkor lett volna fair veled az eladó, ha erre figyelmeztet, hogy küllemhibás...
2017. jan. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem szólt, mi meg laikusként nem láttuk. Később beszéltem az egyik felmenő tenyésztőjével és mondta hogy már kicsiként (8 hetesen) látszott hogy hibásak. Közben azt hittem hogy hamisították a tk-t mert a fajta pedigree honlapján az anya és a nagymama nem volt regisztrálva és a "tenyésztővel" nem lehetett felvenni a kapcsolatot. Viszont megkérdeztem a kan gazdáját és ő mondta hogy nem hamisított. Na mind1 (a "tenyésztőt" azóta sem lehet elérni). ja és a legrosszabb hogy a kutyát oltás nélkül adták nekünk. A tenyésztő ismerőse vigyázott rá (határon kellett átszállítani így ki kellett várni a megfelelő kort) és mondta hogy beoltatja. Na igen csak hogy a kapcsolat tartáson kívül semmit nem csinált. Szegény kölyök még férges is volt. Azóta az ismerős is megszakította velünk a kapcsolatot. azóta rendszeresen féregtelenítve van minden oltást megkapott (még a veszettség ellenit is a biztonság kedvéért)
2017. jan. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én még nem vettem ilyen helyről kutyát, de gyakran találkozok ilyennel. Legútóbb az egyik állatorvosnál hallottam: "ehhez a kutyához sok szerencse és egy jó ügyvéd kell, itt én nem sokat tudok tenni". 8 hetesnek eladott valójában max. 5 hetes járni alig tudó golden kölyök. 3 héttel később ismét találkoztunk a váróban, akkor már kicsit jobban volt és csak alergiás volt de kb. mindenre, ésmár akkor látszott, hogy diszpláziás lesz (járásán látszott tisztán). Másoknál láttam, hallottam, hogy az árkülönbség többszöröse az állatorvoshoz kerül.
2017. jan. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!