Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az angol bullterrier és az...

Az angol bullterrier és az amerikai staffordshire terrier között milyen jellembeli különbségek vannak?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt melyik makacsabb természetű, illetve melyik kezelhetőbb jobban. Remélem lehet érteni a kérdést, és nem fogalmaztam hülyén. :)

A válaszokat előre is köszönöm!


2010. dec. 10. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:

1.Mindegyik kutya kezelhető ha kutyaovi és kutyasuliba van járatva meg ivartalanitva oltva van.

2.angol bull terier annak sokkal másab mint stafford-nak mind 2 terier de staffi pit bullra hasonlit

2010. dec. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Norczy ***** válasza:

Na ugye küllemre ég és föld a 2 kutya.

A bullterrier egy iszonyat pörgös, hiperaktív "elmebeteg"(jó értelemben), bohóc kutya. A staff kicsit komolyabb, megfontoltabb.

2010. dec. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Az amstaff is hiperaktív. De bent a lakásban egész nap csak alszik. :D

Én a kiállításon láttam elég sok bullterriert. Nekem nem nyerték el a tetszésemet. A legtöbbjük végig morgott, amikor a bíró nézte őket a ringben, akkor neki akartak menni egymásnak...stb. Persze lehet, hogy csak neveletlenek voltak, de eddig két kiállításon voltam, és mindkettőn ez volt.

Ettől függetlenül az én kutyám játszott már bullterrierrel, és az nagyon kedves volt. :)


Én az amstaffot ajánlanám. :)

Én nem vagyok annyira keménykezű gazda, de 18 éves korom ellenére meg tudtam nevelni az amstaffomat, és soha nincs vele gond. :)

2010. dec. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Amúgy külsőre tudom miben különböznek, a bull terrier valahogy jobban meg is fog külsőre, lehet azért, mert már annyira csúnya, hogy szép. :) Inkább viselkdedésbeli különbségek érdekelnének. De akkor eddig úgytűnik a bullterrier makacsabb egy fokkal.
2010. dec. 12. 18:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát akkor rosszul vannak nevelve azok a bullterrierek,a miénk imádja a kutyákat és nagyon barátságos,tényleg olyan mint egy bohóc,imádnivaló.
2010. dec. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 zolzolzol válasza:
Valaki azt mondta előttem hogy a kiállításon látott agresszív bullyt ehhez csupán annyit fűznék hozzá hogy MINDEN standard-nél legyen az bull terrier vagy német juhász kizárják az agressziót lehetetlen az hogy egy kiállításon akármilyen kutya így viselkedjen mert 1ből kizárják. a staffot annyira nem ismerem valószinű ők is energikusak de a lényeg hogy ne úgy állj hozzá mint egy harci kutyához hanem úgy mint egy kutyához és nem lesz gond egyikkel sem.
2011. febr. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!