Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hetes kiskutya ehet már...

3 hetes kiskutya ehet már szilárdat?

Figyelt kérdés

A kiskutyám most múlt el 3 hetes,adhatok már neki szilárdat?

Valahol azt írják hogy 3 hetesen már lehet,valahol meg azt hogy négy vagy hat hetes korában.

Egyenlőre nem érdeklődik sem a vizes sem a kajás tál iránt,vagy hagyjam még és majd meglátom hogy szívesen enne már?

És mit adjak neki? Sok helyen azt írják hogy prémium kutyatápot beáztatva és pépesre törve.

Én először a tejben áztatott kenyéren gondolkodtam,de megint csak sok helyen írják h ne adjak neki tejet mert rémes hascsikarást okoz neki a tej.


Segítene valaki aki jártas a témában?


2016. dec. 20. 09:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
55%
Hogy van ilyen korán nálad? Még nagyon pici anyatejre lenne szükséges, esetleg a környezetedben nincs éppen szoptató anyakutya? (ez lenne a legjobb) Keress fel minél hamarabb egy állatorvost, ő megmondja, hogy milyen tápszerrel milyen időközönként kell etetned.
2016. dec. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
A saját kutyám fialt le,úgyhogy az anyukájával van és egyenlőre anyatejet eszik.
2016. dec. 20. 09:26
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor még egyenlőre hadjad! Egy kiskutya született? Vagy a többi kölyökkel mi van?
2016. dec. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
83%

Tejbe áztatott kenyeret?! Most ugye viccelsz? Sem tejet, sem kenyeret nem kell kutyának adni. Pláne ilyen pici korban, de később sem.

A szuka is starter tápot kap (kellene kapnia), ha szoptat, vagy más tápláló eledelt. Nem tudom, a szukát hogyan eteted, ha normális kajával, akkor a kölyök abból is kóstolgathat először.

Vagy veszel neki külön starter tápot, és azt adod beáztatva, ahogy írod.

Másik lehetőség: kezdésnek kínálhatsz neki darált nyers marhahúst is.

2016. dec. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
87%
Ha úgy látod nem szopik eleget, tápszert vegyél neki és cumisüvegből etesd pótlólag. Ne tehéntejet, vagy pláne beáztatott kenyeret (=moslékot). A szoptatós anyakutya előtt legyen bőven megfelelő táp, ilyenkor annyit ehet, amennyi jólesik neki, mivel sok energiára, tápanyagra van szüksége. Majd ha már eziránt elkezd érdeklődni, picit belekóstolgat - a tápot be kell áztatni kis meleg vízbe, hogy puhább legyen - akkor fokozatosan fog átállni a szilárdra, és leszokni az anyatejről. Ez még legalább két hét. 6 hetes korra várható, hogy az anya már nem nagyon akar szoptatni, leválasztja a kölyköt. Utána a beáztatott kölyöktápot kaphatja.
2016. dec. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm


Egyébként nem adok a kicsinek se tejet sem kenyeret,ép ezért írtam hogy utána nézzek.

Az anyja naponta háromszor kap enni,de közben van kint neki száraz is.

Szépen vissza szedte magát,jó erőben van étvágya is van és a hangulata is jó.

2016. dec. 20. 10:52
 7/26 anonim ***** válasza:
6 hetesen starter tápot kell beáztatni vízbe és ha felpuhult pépessé törni
2016. dec. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Sosem értettem hogy miért pont méregdrága starter táp kell annak a kiskutyának,szerintem egy olcsóbb junior táp is tökéletes mint pld a pedigree vagy a darling.Végül is ez nem egy csirke vagy egy malac hogy indító táp kell neki.

Bemagyarázzák az embernek hogy csak az jó neki semmi más,mentségemre szóljon hogy a mi kutyánknak is prémium táp lett véve mert azt mondták hogy az a jó neki,a francokat.

Ezeket próbáltuk: Orijen, Belcando, Hill's, Happy Dog, Royal Canin, Pro Plan.

Bele sem ütötte az orrát vagy ha mégis akkor is csak ímmel ámmal ette.Tudjátok mit eszik? Darling-ot,az az egyetlen amit megeszik szárazban,konzervet meg szinte nem is eszik.A 200ft-os coop-os kutyaszalámit imádja,amit meg előtte adtunk drágábbakat azt meg otthagyta.

De mielőtt bárki is megkövez igen megfogom venni a kiskutyának,mert azt akarom hogy jó legyen neki.

Ezeket csak azért mondtam el mert a marketing miatt sajnos telebeszélik az emberek fejét.

Én legalább is így vagyok vele,de most nem arra utaltam hogy aki prémium tápot ad a kutyájának az hülye.

2016. dec. 20. 12:39
 9/26 anonim ***** válasza:
97%

"Végül is ez nem egy csirke vagy egy malac hogy indító táp kell neki."

Hogy te mekkora hülye vagy... A kiskutyának azért kell starter táp, hogy megkapja azokat a vitaminokat, amiket addig az anyatejből. Majd ha később hiánybetegsége/ mozgásszervi betegsége lesz, akkor hogy magyarázod ki??


Szerintem még a következő tüzelés előtt vidd el ivartalanítani, hogy többször ne kelljen azon gondolkodnod, hogy mit adj a még szopó kiskutyának...

2016. dec. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%

A vitaminok miatt...

A junior tápokba más vitaminok vannak....

Ha ennyit is sajnálsz tőlük, miért nevelsz almot?!

Max keverhetsz hozzá még egy kis real nature konzervet

2016. dec. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!