Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám nem törölheti a...

Ha a kutyám nem törölheti a lábát akkor tényleg stresszes lesz?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy ha még a lábát sem törölheti akkor stresszes lesz, ez nekem nagyon nem jó mert épp szocializáljuk és jó lenne ha legalább egy kicsit nyugodtabb tudna lenni ha pl. kutyát lát. Eddig nem mertem elengedni sem de látom hogy jó hatással van rá és nem szökik meg így minden nagy séta alkalmával 10-15 percet rohangálunk és játszunk. De ez annyira nem lényeg. Szóval van bármi hatása a kutyára ha a lábtörlést(dominanciát) nem hagyjuk neki? Egyébként nagyon barátságos és "behódoló" kutya, csak az izgatottságával vannak bajok.
2016. dec. 21. 21:24
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Na miért hogyan mondják te nagyokos? Végül is mind1 aki érteni akarja az érteni fogja, aki meg kötözködni akar az úgyis bele köt. Egyébként hogy megnyugtassam a lelked járok kutyaiskolába, de nem ezért, a másik hogy nem olyan "okosaktól" hallottam mint ti hanem olyanoktól akik értenek is kutyákhoz
2016. dec. 22. 00:00
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy van hatása, ha letiltod, mert ezzel azt üzened neki, hogy ne dominánskodjon az arcodban, mert te vagy a dominánsabb. Ez pedig kifejezetten csökkenti a stresszt.

Nem kell mindent elhinni, amit olvas az ember.

2016. dec. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
73%
Ja, azt viszont remélem, viccből mondtad, hogy veszettül kapar a kutya, de amúgy nagyon behódoló. Amelyik tényleg alapvetően alárendelődő, annak ez minimális nevelés mellett eszébe se jut. Ne lásd másnak a kutyádat, mint ami, mert az okozza a problémákat :)
2016. dec. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az első hozzá értő választ! Akumi te voltál az akinél azt olvastam hogy leszoktattad ezért én is leszoktattam róla viszont később találtam egy másik itteni válaszolót aki azt állította hogy ettől feszült lesz, ezért kicsit bizonytalan lettem. Köszönöm! (ha mégsem te lettél volna az aki leszoktatta a kutyáját akkor bocsi, régen volt)
2016. dec. 22. 00:13
 15/20 A kérdező kommentje:
Nem vicceltem, már mióta megérkezett egyszer sem próbálkozott a falkavezérséggel, nem hágta a lábunkat, nem morgott (kb fél éves korában hallottam először morogni), nem harapott(rágcsált)...minden tök oké volt, viszont a ürítés után kapart, erről leszoktattam, később eszébe sem jutott viszont mostanában néha néha bepróbálkozik, de egy enyhe tiltásra is abbahagyja. Ennyi
2016. dec. 22. 00:18
 16/20 anonim ***** válasza:
82%
Én tiltom a kutyáimnak, ritkán csinálják semmi bajuk belőle.
2016. dec. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, az biztos, hogy én nem hagyom egyiknek se, főleg, ha bármilyen gond van vele.

Akkor szoktam elfogadni, ha a jogosan rangban felül álló csinálja másik kutyának, nem magamutogatási céllal, csak úgy, mert ő a góré és kész, nettó szociális alapon, idegesség nélkül. Azzal nincs baj, végülis valahogy le kell kommunikálniuk a dolgot. De ez a ritkább eset :D A legtöbb kutya arcolásból, a saját biztatására csinálja, az meg nem kell.

2016. dec. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nálunk rendbe van a sorrend, de ezzel pl nem nagyon szoktam foglalkozni. ha pl mennék tovább/épp rám kaparja a füvet, rászólok. De ha jobban belegondolok nem is csinálják olyan túl gyakran.
2016. dec. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
70%
Nekem közepesen domináns kutyám van, de nem szoktam ezzel foglalkozni, kaparja, ha jól esik neki, engem nem zavar. Behívás majdnem 100%-os, parancsokat és trükköket tudja, jól szocializált stb. Szóval nincs vele semmi gond. :)
2016. dec. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
51%

Én hagyom nekik, de az enyémeim nem is családi kutyák, hanem munkakutyák, és ha az ilyen típusú dominálást, mint a kaparást, jelölgetést, stb. is letiltanám, az kihatna a munkájukra, ahol pedig nekik nagyon is dominánsnak kell lenniük az emberek, segéd felé. Mert ugye minden mindennel összefügg, ha visszaveszek a kutya dominanciájából, akkor elbizonytalanodik és ez őv-n is jelentkezni fog.


De családi kutyáknál vagy más típusú munkában dolgozó kutyáknál ezeknek nincs jelentősége. Sőt, ha vannak nevelési gondok, akkor kellhet is.

2016. dec. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!