Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok arról, hogy az...

Mit gondoltok arról, hogy az állattartást engedélyhez kössék legalább kutyáknál? Úgy, mint a jogosítványt?

Figyelt kérdés

Kötelező legyen valamilyen oktatáson résztvenni, különben bűncselekmény kutyát tartani. Szerintem nagyon jó lenne, mert sokan nem kezdenének bele, már csak a macera miatt sem. Aki meg valóban akar kutyát tartani, annak végképp hasznos lenne.


Kifejtett, indokolt "jó lenne" és "nem lenne jó" válaszokat várok.


2010. máj. 3. 09:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Én örülnék neki. :) Izgis lenne. Legalább valahol bizonyíthatnám mit tudok a kutyáról.
2010. máj. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
75%
hát ha "elvben" lehetne sokféle suliba járni, vagy mondjuk csak egy alap információról szólna, pl. kutya táplálása, betegségei, felépítése, alapvető tudnivalók, jogi ismeretek, akkor igen, jó lenne. De én azt sokkal fontosabbnak tartanám első körben, hogy NÉZZENEK BE a kertekbe, lakásokba, és első körben számolják fel azokat az állapotokat, ahol egy fél méteres láncon víz és élelem nélkül tartanak kutyákat. Majd ha az ilyeneket megszüntették (és ez nem kutyajogsi kérdése, hanem bűncselekményé...) akkor utána vizsgáztathatjuk a 70 éves Manci nénit és az ő Fifikéjét, hogy minden rendben van-e náluk. Szerintem Mo-on az állatkínzás és a kutya haszonállatként tartása sokkal nagyobb probléma, mint az, hogy egy-két kutya el van kényeztetve vagy épp nem szakszerűen van nevelve.
2010. máj. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Az 5 éves kisfiúnak és a 80 éves mamának nem való kutya. Egyik sem tudna vele megfelelően foglalkozni. Azon kívül ha a mamihoz akarnak, a kutyán keresztül is bemennek. Főleg hogy a mami nem fog kemény, hatalmas kutyát venni, csak valami nyugisabb, jelző kutyát, akit még könnyebb eltenni lábalól, és akkor a mamit is kirabolják, meg a kutyának is annyi.

A kisgyereknek sem való kutya, mert az nem játékszer, és mert egy ekkora gyereknek nem lesz tekintélye a kutya előtt. A szülei meg gondolom nem érnek rá, mert ha ráérnének már valószínűleg NEKIK lenne kutyájuk akivel a gyerek is játszhat.

2010. máj. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Utolsó!

Már bocs az offért,de szerintem igenis való a 80 éves Manci néninek és az 5 éves gyereknek is a kutya.Hogy a 80 éves Manci néninek miért?mert nem kattan meg egyedül,ugye a kutyit le kell vinni sétálni,foglalkozni vele,etetni,sokkal jobb és "fittebben"tartja(fizikailag és lelkileg is)mintha egész nap azon sírna,hogy senki rá se nyitja az ajtót,és,hogy neki mennyi minden betegsége van.

Az öt éves gyereknek meg persze nem csak úgy oda kell adni a kutyát,hogy "nesze,játszál"hanem olyan korban kell szülői felügyelet mellett megtanítani neki,hogy hogyan is kell bánni azzal az állattal,és talán akkor belőle is felelős állattartó lesz egyszer.

Ez a jogosítvány része nekem nem tetszik,az viszont jobban tetszene,ha tényleg kicsi kortól kezdve nevelve lennének a gyerkőcök,hogy hogyan is viszonyuljanak az állatokhoz, a környezetükhöz...

2010. máj. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Persze de te csak az emberekről beszéltél. Arról nem hogy milyen élete lenne a Kutyának a kisgyerek meg a mamika mellet... Hiába egyik sem jó hely a kutyának... Mi van ha a nagymama meg hal fél év múlva? Mehet utána a kutya is bánatában? Hogy fog egy menni alig bíró néni megnevelni egy kutyát vagy akármikor intézkedni?
2010. máj. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
50%
aki szerint nem való kutya az időseknek, azt kérdezném, hogy szerinte a mozgássérülteknek, értelmi figyatékosoknak sem? mert mindkét helyen bizonyítottan segít a kutya. A munkakutyák sem mindig játszanak, ha valamiért, akkor igenis azért jó a kutya, hogy a beteg, idős, bármiféle bajjal rendelkező embereket meggyógyítja. Engem a depresszióból hozott ki az első kutyám, akkor, amikor már öngyilkos akartam lenni.
2010. máj. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
50%

Igazad van, biztosan jobb helyen lenne az a kutya a menhelyen, mint az idősebb néniknél és kisgyerekeseknél. Lehet, hogy az a kutya nincs szuperprémium tápon tartva, lehet, hogy nem járnak vele kutyaiskolába, lehet, hogy csak a veszettség elleni oltást kapja meg, viszont nem hagyják otthon 8 órára és több szeretgetést és figyelmet kap, mint az ilyen nagyokosok kutyái. Szerinted csak az a kutya lehet boldog, amelyik szakszerűen, hibátlan körülmények között van tartva? Itt természetesen nem arra gondolok amikor meg van kötve a kutya és romlott moslékkal van etetve. Másrészt a nénitől képes lennél elvenni az egyetlen társaságát?

Amikor ilyet írsz, arra nem gondolsz, hogy mit csinálnál azzal a több ezer kutyával, ami "nem való se ide se oda"? Az altatás, menhely, gyepi jobb lenne neki, mert ott sincs se prémium táp, se foglalkozás?

2010. máj. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

A mozgássérülteknek más is segít illetve az ő kutyájuk be van tanítva. Figyatékos sem láttam egyedül élni, ha meg igen akkor el tudja látni magát, szóval a kutyát is. Senki nem beszélt itt prémium tápról, egy egyszerű alap dolgot sem tud megtenni egy idős néni. Pl visszatartani a kutyát ha véletlenül megindul... Az sem luxus hogy a kutyát megneveled. Pont az idős nénikéknek van a legtöbb kövér, idegbeteg kutyájuk. A sok gazdátlan kutyát nem úgy kell elintézni hogy mindenkinek odaadjuk, hanem úgy hogy nem csinálunk annyit. Igenis nem való mindenkinek kutya és nem tudom ezen mi a sértés, ez tény.

És ha már engem nagyokosnak hívsz, csak mert kicsit tovább gondolkozok annál, mint hogy jaj de jó még egy kutyát elvittek a menhelyről, akkor közlöm hogy sem alapod sem jogod nincs megitélni hogy én mennyire szeretem a kutyáim. Mert biztos nem azért fogom kevésbé szeretni mert nagyokos vagyok... Arról nem is beszélve hogy pont a kisgyerekesek és az idős emberek azok akik megveszik a szaporított kutyát vagy a szomszédtól, mert nincs hozzáértésük sem idejük, energiájuk utána nézni. És így csak növelik azok számát akik menhelyre kerülnek vagy ott maradnak. Legalábbis itt ahol én lakom ez így megy és bizony a nagyokosok azok a menhelyről vagy tenyésztőtől hoznak kutyát.

2010. máj. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Amúgy a konkrét szituáció, ami miatt föltettem a kérdést a következő:

Jó kis falkánk van, barátom kutyája ereje teljében lévő kan labi. Jól van nevelve, így tüzeléses időszakban is kordában lehet tartani. Viszont vannak határok... A minap sétáltunk a népszigeten, és egyszercsak megjelent egy szuka kutyus, nem tüzelt, de azért felkeltette a kan érdeklődését, szóval rögtön rohant oda hozzá játszani, hát kiderült, hogy a "csajnak" már van barátja, aki természetesen rögtön a helyszínen is termett és nekiugrott a nő bitorlónak, aki ezt nem hagyta szó nélkül, hát rögtön hatalmas csihi-puhi kerekedett, mi ráncigáltuk szét őket, a gazda valahl 30-40 méterre óbégatott, mire odaért már nem volt semmi gond.

Persze letámadtuk, hogy vagy nevelje meg a kutyáit, vagy ivartalanítsa őket, vagy ne sétáltassa póráz nélkül, ha nem képes visszahívni őket ilyen kínos szitukból. Hümmögött, hámmogott az illető, hogy az ő kutyái nem bántanak senkit. Mondtuk, hogy gondoljuk, de vannak ösztöneik, nagyon erősek, és teljesen természetes, hogy a szuka tulajdonos kan, betámadja az idegen kant, de ezt meg lehet előzni, ha például be tudja hívni. Erre nem igazán tudott mit mondani, aztán pórázra tette a kutyáit és tovább állt. Ez nem az első ilyen eset, és szerintem a kutyajogsival ilen dolgokat meg lehetne előzni.

...

2010. máj. 4. 12:19
 20/22 anonim ***** válasza:
Érdekes szitu... erre most lehet azt mondani, hogy mindenki, mindig csak pórázon sétáltassa a kutyáját... na persze, tudjuk, hogy ahány gazda annyi féle igény. Nekem mondjuk mániám, hogy egy kutya - főleg a sajátom - soha, semmiféle körülmények között ne támadjon, gyerekkel, másik kutyával csak barátságos legyen, ha valamit, akkor ezt megtanultuk, így neveltem, mert nekem ez az, ami fontos. A másik kutyásnak viszont ez nem fontos, sőt, van, aki szerint a barátságos kutya nem kutya, egy kutya védje a gazdáját, territóriumát, akármijét, na, persze, hogy ő meg én soha nem fogunk egymással jól kijönni, mert szerintem az a hülyeség, amit ő csinál, szerinte meg az, amit én. És nem hiszem, hogy bármelyikünket is megváltoztatná egy kutyajogsi - körbekerített, több zsilippel rendelkező, szeparált, nagy, füves kutyafuttató viszont jól jönne. Az egyiket használnák a barátkozós kutyások, a másikat meg a nem barátkozósak. Merthogy baromi sokszor van, hogy azért nem megyünk a kutyafuttatóra, mert tudom, hogy az a kutya, aki ott el van engedve, minden más kutyát megtámad - és hát persze mi jogon szólnék én rá, amikor legális helyen, a futtatón engedi el a kutyáját, más kérdés, hogy rajta kívül nem mer akkor senki odamenni...
2010. máj. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!