Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok arról, hogy az...

Mit gondoltok arról, hogy az állattartást engedélyhez kössék legalább kutyáknál? Úgy, mint a jogosítványt?

Figyelt kérdés

Kötelező legyen valamilyen oktatáson résztvenni, különben bűncselekmény kutyát tartani. Szerintem nagyon jó lenne, mert sokan nem kezdenének bele, már csak a macera miatt sem. Aki meg valóban akar kutyát tartani, annak végképp hasznos lenne.


Kifejtett, indokolt "jó lenne" és "nem lenne jó" válaszokat várok.


2010. máj. 3. 09:01
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Már nem azért kérdező de nem pont a te kutyád rohant oda? Természetes hogy együtt lakó kutyák összefognak ha baj van. Nekem szuka kutyáim vannak de ha valaki odamegy és nem tetszik nekik akkor egyszerre ugranak rá. Mondjuk én nem hagyom hogy odajöjjön hozzánk ha én úgy itélem meg és én sem engedem oda.

Neked kellett volna pórázra venni a kutyátokat. Milyen határ? Nem tud elmenni egy idegen kutya mellett fegyelmezetten? Ez alap. Nem értem akkor egy tüzelő szukáról hogy lehet lehívni? Alap hogyha ismeretlen kutya jön akkor a miénket oda kell hívni vagy pórázra venni és megkérdezi a másik gazdát hogy mi a helyzet. Majd ha belegyezik akkor összeereszteni. És tudom bosszantó amikor mindenki azt csinál amit akar, elengedi a kutyáját, nem figyel rá csak mi tartjuk be a szabályt de akkor is így helyes.

2010. máj. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Utolsó: Tanulj meg olvasni a sorok között.

1. Gazdi a láthatáron sem

2. Az említett kan labi tüzelő szukáról is lehívható bármilyen hihetetlen.

3. Az idegen kutya védte be a szukáját. Egyik kutyát se ismertük. Azaz a labi csak védekezett egy heves támadás ellen.

4. Ha tudod, hogy a kutyád ilyen ok, sétáltasd póráz nélkül, de tartsd őket magad mellett, ha idegen kutyák vannak a láthatáron.

Szerintem ez alap.

2010. máj. 4. 22:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!