Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális ez? Miért megy...

Normális ez? Miért megy behúzott farokkal, félve a kutya?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=qpZb16IHndM


szóval videókat keresgettem hogy hogyan tehetném a kutyám kicsit neveltebbé. Megtaláltam ezt az illetőt, a videóiban történő átalakulás lenyűgöző, de normális hogy szerencsétlen kutyák a farkukat behúzva próbálnak minél közelebb lenni hozzá? és miért nem mutatja be hogy mit csinál a kutyával? Nem hiszem hogy csak azért mert felhelyezte a pórázt hirtelen megtanul láb mellett menni a kutya... Na meg mi az a madzag? Normális ez?


2016. dec. 26. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Hol húzza be a farkát? A végén is tök lazán lógatja.

Más videóit most hirtelen nem néztem vissza, de ha van is ilyen, az sem feltétlenül gáz. Full neveletlen kutyánál előfordul, hogy kicsit megszeppen, amikor rájön, hogy itt bizony nem ő fogja megmondani, hogy mi történjen. Nálam azért nem itt kezdődik az állatkínzás :)


A módszerét mondjuk nem ismerem, de jó pórázkezeléssel ez nem egy nagy varázslat, kétlem, hogy bármi titkolnivalója lenne. Én két ok miatt gondolom, hogy nem mutatja (legalábbis én ezért nem csináltam még póráztechnikás oktatóvideót, pedig nagyon szeretnék):

- Egyes kutyák iszonyat hisztivel tudnak reagálni az irányításra, arra meg az internet is hajlamos behisztizni. Ott helyben lehet mindent a gazda ingerküszöbéhez igazítani (ami valószínűleg eleve máshol van már, mint a jó kutyák gazdáié, mert ha már szakembert hívott, akkor tele van a töke a mindennapos szenvedéssel), átbeszélni vele az egészet, de egy videóban ez nem opció. Ott senki nem fogja végiggondolni, hogy egyrészt ez nem az ő cuki Buksi kutyája, aki magától is jól működik, másrészt itt valójában arról van szó, hogy abuzálják egy kicsit a kutyát, de cserébe egész további életében normális lesz vele a séta, a gazda is szívesebben fog vele foglalkozni, meg ő is elkezdhet értelmes dolgokkal foglalkozni az őrültködés helyett. A jól nevelt kutya számára kinyílik a világ, bőven megéri neki is az a kis kellemetlenség, amivel esetleg a nevelés intenzívebb fázisa jár.

- Hiába látja az ember egy videón, attól még nem fogja tudni jól csinálni, hiába próbálja, abból meg azt a következtetést fogja levonni, hogy vagy a módszer szar, vagy a módszer rendben van, csak a kutya szar, és nem lehet megjavítani. Ahelyett, hogy elmenne megkérdezni, hogy vajon miért nem működik. Szóval egy jó szándékú bemutatóval is baromi könnyen el lehet cseszni kutyák sorsát. A kutya nem egy technikai eszköz, amit mindig ugyanúgy kell beállítani, és a gazda sem egy sablonvalami, minden párosnál kicsit egyedileg kell kezelni a helyzetet. Bőven elég azt megmutatni, hogy van megoldás; akit érdekel, az másszon el szakemberhez, ahol neki is fog sikerülni.

(Összehasonlításképpen, én kb. évente egyszer (!) futok bele olyan emberbe, aki egy prezentáció után rögtön képes jól pórázt rántani, és 3-4-szer olyanba, aki gyorsan megtanulja, mindenki másnak szenvedés aktív segítséggel is. Sokszor a kutyán múlik inkább, hogy elfogadja a nem teljesen tökéletes technikát is.)


A póráz amúgy egyszerű fixálható retrieverpóráz, mi is hasonló elven működő nyakörvvel dolgozunk, amikor szükséges, mert jól használva kevesebb szívás vele a nevelés (a gazdának is, meg a kutyának is).


Nem védeni akarom a csávót, mert nyilván lehet, hogy a kivágott részek nem normálisak, de a végeredményből ezt nem lehet megállapítani, mert azzal semmi gond nincs. Én mondjuk nem látom annak értelmét, ha a kutya így sétál, max. egy átmeneti állomásnak lehet jó a teljes káosz meg a normális séta között, vagy rehabilitációnál lehet hasznos, de hát ez meg nem az én dolgom ugye, mindenki olyan módszerrel dolgozik, ahogy ő hasznosnak látja.

2016. dec. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy állatkínzás de a videó végén nekem úgy tűnik hogy a kutya kicsit maga alá húzza a farkát és nagyon óvatos nehogy egy lépéssel is odébb álljon. Viszont ha a technikát nem mutatja meg akkor meg nem értem hogy minek ez a "sorozat"
2016. dec. 26. 20:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Leírtam: azért, hogy az emberek lássák, hogy van megoldás. Még mindig nagyon sokan azt hiszik, hogy a kutya rossz viselkedése egy jellemvonás. Mint ahogy mondjuk a szőre fekete, úgy a jelleme meg például agresszív: nem lehet vele mit kezdeni, mert ilyen és kész, így született és így is marad. Pedig baromira nem. Ezt kell megmutatni sok embernek, hogy az ő kutyájuk is viselkedhet normálisan, vele is lehet öröm a mindennapi foglalkozás. A pörgős kutyák pláne ilyenek, merthogy kicsi koruktól pörögnek, és sokan azt hiszik, hogy képtelenek kontrolláltan viselkedni, holott csak arról van szó, hogy még senki nem várta el tőlük :)

Ne tudd meg, hány olyan kutyával foglalkoztam én is, akivel úgy voltak, hogy vagy sikerül megoldani, vagy gazdaváltás lesz. Ha nem tudtak volna arról a lehetőségről, hogy kezelhető a probléma, az egyetlen opció az új gazda lett volna (vagy menhely, gyepi, utca, kinek-kinek hozzáállása szerint). Ez különösen az olyan problémáknál játszik, ahol a kutya nagyon intenzíven rossz, és azt gondolják, hogy hát ha kicsit húzná a pórázt, azt még biztos meg lehetne javítani, de hogy minden nap másfél órán át tépi, azt már biztos nem. Szóval kell ezeket mutogatni, hogy az emberek képben legyenek a lehetőségeiket illetően.

2016. dec. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 elwera ***** válasza:
Jó videót linkeltél? Itt égnek áll a farka, nincs behúzva.
2016. dec. 27. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem húzza be a farkát,viszont látszik a kutyán,hogy nem tuja most mi van.

Minden ilyen csodaműsorban ez megy.Hopp,megjavul a kutya,de hogy mitől,azt ritkán mutatják.Biztos egyszer-kétszer meghúzták úgy a pórázt,hogy szaltózott a kutya,futottak vele fél órát,és kész.Csak ehhez nem kell tehetség,kíváncsi vagyok milyen kapcsolata van a gazdával,hogy viselkedik miután a kiképző elment.

Ha nevelni akarod a kutyád,akkor mozogj vele sokat->kevésbé húz.

Légy határozott,arra menj,amerre te akarsz->te vagy a főnök.

Adj neki szabadságot,ne magad mellett ráncigáld órákig.Legyen behívható,engedd szaglászni,játszani.Aki szerint egy ilyen kutya nem boldogabb,mint az,aki szabályosan láb mellett,felemelt fejjel sétál fél óráig,az eléggé el van varázsolva,tehát a kiképzők nagy része.

A jólneveltségnek a behívhatóság,a tisztelet,és a szeretet az alapja,nem a pórázrángatás...

2016. dec. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja nálam fele ennyire sem rossz a helyzet. El szoktam engedni futkorászni, utána mindig arra megyünk amerre én akarok de ez neki soha sem tetszik, ellenkezik és nyüszít... Akkor van a gond ha a kutya közelebb kerül vagy el kell mellette sétálni, erre kerestem valami gyógyírt.
2016. dec. 27. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!