Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pedigree tényleg káros?...

Totykaaa kérdése:

A pedigree tényleg káros? Mivel etessem az egy éves kiskutyámat? Mivel teszek neki jót?

Figyelt kérdés

szóval... Van egy egy éves yorki ès havanese keverékem, és igazából, sztem a kutya Vega...legalabb is imádja a zöldségeket, gyümölcsöket... Megeszi a húst is, de inkább zöldséges...

A lényeg h pedigree juniorral etetjük, azzal az alutasakos fossal, a tápot egyáltalán nem eszi, csak az ilyen lágyabb kajákat, azokból is inkább a csirkéset... Hallottam olyat h ha nem eszik tápot, kihullik a foga, de hiába adjuk neki, nem eszik inkább napokig.. Probálkoztunk dentastix-el, azt se rágja... Csontot nem merünk neki adni mert egyszer majdnem megfulladt tőle, és az a baj h az alutasakos kajat se rágja meg a kutya, konkrétan nem rág, és úgy nyeli le az ételt...

Emellett mondtak nekem olyat is egy álateledel üzletbena, h a pedigree az nem tesz jót, mert tele van szinezékkel, és h nem is húsból van, és ez miatt csomó gyomor ès bélrendszeri betegsége lehet a kutyának, majd rámsózták a legdrágább konzerves kaját, h kostoltassam meg a kutyával, hátha Megeszi... Nos nagy nehezen falatozgatta, de az se nagyon volt ínyére....

Segítsetek légyszíves, hogy mit csináljak?!

Főzzek neki?? Van esetleg recepteket? Csináljak néki párolt húst meg zöldségeket? Vagy szoktassam rá valahogy a tápra? Vagy van valami tippetek ilyen alutasakossal kapcsolatban, vagy esetleg konzervvel h mi a Jó?! Aminek megfelelő a tápanyagtartalma?!

Mert kezdek aggódni h kárt okozok a kutyában, anélkül h tudnám, illetve ő jelezné...

Ma mondjuk elég szarul volt a kutya, nem tudom h van e köze hozzá a pedigreenek, vagy benyelt vmi vírust, ugyanis ma reggel 2x fìűosott, utána este hányt, egy kicsit, a belei gluggyognak, majd fel orara rá megint hányt egyből 2x, de hatalmas adagot, és konkrétan a pedigree faltkák, egybe kijottek belőle.. Sztem az utolsó adagot amit kapott egybe kihányta... Hozzáteszem előtte adtam neki ket kis kockát, a kinder csokibol, de nem hiszem h az volt a tré..de hnap, megprobalom elvinni allatorvoshoz, csak nem tudok egy olyat se, aki nem minel TOBB pénzzel akarja lehúzni a gazdit, ès olyat se aki lelkiismeretesen foglalkozik a kutyával... Ha esetleg tudtok ilyet, akk azt is ijátok meg légyszi itt.. Bocsi ha hosszúra sikeredett, csak kicsit belemélyültem..

Várom a válaszokat..


Köszönöm hogy végig olvastad...


Üdv....



2016. dec. 27. 00:35
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát...

Szegény kutyus... Tegnap voltunk dokinál, azt mondta valami vírus, adott neki két szurit.. Este adtunk neki főtt rizset, nem kellett neki, egy kis táppal összekevertük (pár szemmel) na a tápot kiette belőle, de kis egy kis rizs is lecsúszott... Rá egy masfél órára, még fosott egy zöldet, ami kicsit nyálkás is volt... Mst reggel elég virgonc volt, és éhes, kapott főtt rizset megint táppal, a tápot kiette belőle, szóval sztem ha mst felépül, nem lesz nehéz át állni a tápra... Kaptunk termékmintát az N&D tápból (csirke gránátalma meg asszem barack ízesítésűt) , úgy tűnik ezt Megeszi... Nos igaz h elég drága( a legkisebb kiszerelés 3000 forint, de ha ezt Megeszi, akkor ezt fogja kapni... Láttam valaki írta is ezt a fajtát... Akk szerintetek, jó lenne úgy h mondjuk reggelente kap ilyen tápot, meg napközben egy kicsit, és vacsorára pedig kapna főtt csirkemell filét rizzsel, vagy főtt répával, vagy valami ilyesmi... Ma megyünk még délután a dokihoz, addig kiderül h mst fosik e megint a táptól, vagy h mi van... Sztem kérünk azért egy laborvizsgálatot, biztos ami biztos... Remélem rendbe jön csórikám... Majd írok még h mi történt...


És mégegyszer köszönöm a hasznos tanácsokat!!! Sokat segítettetek!!!


Üdv... És kellemes ünnepeket mindenkinek...

2016. dec. 28. 11:47
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

En irtam az N&D-t, bar mi baranyossal etetunk meg halassal. 12 kg-os kiszerelesben jobban megeri!

Egy eves kutyanak egyszer max ketszer kell ennie. Tobbszor nem. Lehet azert sem eszik meg valogat,mert valoban nem ehes! Nekem a fiatal egyszer eszik meg pedig este. A 15 eves,reggel es este is,mivel neki a napi egytol hasmenese van illetve gyogyszert szed amit ures gyomorra nem lenne szerencses. Szoval a kutyadnak a napi egy tokeletes lesz! :) zoofast.hun az N&D 12 kg 13-14 ezer. Ket bichonunknak 3 honapig eleg a 12 kg.


Csirket is raksz a rizsbe? Ures rizst nem fogja megenni. Csirkemell fozve plusz rizs,amiben fott a csirke azt a levet ontsd bele megfogja enni. Dietazik tapot nem rakhatsz bele ilyenkor.

2016. dec. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Csirkét nem raktam bele... Az a helyzet, hogy voltunk megint dokinál, kapott még egy szurit, meg kapott egy gyógyszert, amit hnap meg hnap utan kell neki adni, kapott probiotikumot ( egy ilyen sárga színű por), meg kapott diabetikus tápot (elvileg royal canin, és boltba nem is lehet kapni), azt mondta, h elsőre probiotikum nélkül adjunk neki, ès hnatpol megprobalhatjuk rászórni a tápra... Nq az a helyzet, h éhes a kutya, de nem eszi a doki tápját... Elérakom, meg kínálom a kezemből, de nem kell neki.. Elvettem előle, én leültem enni (tejfölös pörköltet) és leült mellém a sarokülőre, majd várta h adjak neki, de nem adtam (zsírosat egyébként se szokott kapni), és közbe megint kínáltam a táppal, de nem kellett neki... Mst bement a helyére és lefeküdt... Szted, adjak neki abból a n&d tápból, v inkább ne?! Az tuti h rettentő éhes, mert 3napja nem eszik rendesen, és fosott meg hányt... Ma nem volt még kaki, pedig evett pár falatot...remélem ha kakil, akk az már kicsit szilárdabb lesz... Nagyon féltem..

Adjak neki az n&d ből, v erőltessem a doki tápját?! Igazából próbáltam elérni a dokit, de már későn hívtam...így nem értem el... Csak idegesít, h le van punnyadva a kutya... Remélem nincs baja...

2016. dec. 28. 19:52
 14/33 anonim ***** válasza:

Ne tápot adj, hanem csirkemell filét főve, összekeverve péppé főtt rizzsel. Egyszerre keveset. A húsra rászórhatod a probiotikumot is.

Tápot majd akkor, ha már jól van a kutya, nem beteg.

2016. dec. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
És hogy csináljam meg neki a csirkét? Részletesen légyszi...
2016. dec. 28. 21:15
 16/33 A kérdező kommentje:
Már adtam neki egy nagyon kevés tápot, összekeverve a doki tápját, az n&d vel... De keveset adtam, és el is vettem előle... Mst akk nekiállnék csinálni csirkét, de hogy csináljam? Mennyi víz? Mennyi csirke? Só nélkül gondolom.. Mennyi ideig főzzem??? Help...
2016. dec. 28. 21:18
 17/33 anonim ***** válasza:
Rizst sima vízben péppé főzöd utána belefőzöd a csirkét is. Ezt mind fűszer nélkül.
2016. dec. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam, hogy húslevest főzök sárgarépával és abba főzöm teljesen péppé a rizst.

Bőven legyen rajta víz. (Pontos mennyiséget nem tudok sajnos, de leves állagú legyen)

Ezt nálunk nagyon szeretik a kutyusok. A szárazat magában nem nagyon eszi meg egyik sem.

De joghurttal, vagy húslevessel mindenféle táp elfogy.

Jobbulást a kutyusnak!

2016. dec. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat/tanácsokat, nagyon hasznosak számomra...

A helyzet h öntöttem a lábosba hidegvizet, beletettem a húst felkockázva (kifőtt állapotban, kb 1x1 cm-es darabkák lettek), felrakrtam a tűzhelyre főni, mikor puha lett a hús, levettem, leöntöttem a vizet, lemostam a húsról azt a fehér habot (kicsit olyan lett miközben leöntöttem a vizet), utána a zacskós gyors rizset kifőztem, egy kicsit tovább h puhább legyen, összekevertem a húst, meg egy kis rizset, majd elé tettem... Elkezdte enni, de próbálta kihalászni a húst, de a rizs kicsit hozzá volt tapadva, szóval az is fogyott, majd mikor kiette a húst, a maradék rizsből amin még érezte a hús szagát, azt is áttúrta, és megette... Maradt rizs a tálon, de legalább evett... Igazából evett volna még, de nem nagyon merek adni neki sokat... Úgyhogy hnap majd fél 11 fele főzök neki megint...


Szerintetek, ha csak simán csirkemell filét adok neki főzve,az úgy nem jó?? Vagy inkább csináljak neki rizset is? És egyáltalán jó neki a zacskós rizs? Vagy esetleg próbáljak meg répát is?

Az a húsleveses dolog nem is rossz ötlet, csak a fűszerek nem tesznek jót neki.. Főleg most... Vagy egy kis delikát nem.baj?


Mégegyszer hálásan köszönöm a tanácsokat, illetve együttérzéseteket...

2016. dec. 29. 00:05
 20/33 A kérdező kommentje:
Egyébként mst ettem húslevest, és abból egy két falat husit még adtam neki, meg kb 7-8 karika répát... Úgy nyelte mint kacsa a nokedlit... Úgy sajnálom..de nem merek neki többet adni... A tegnap(kedd) esti fosása ( ami zöld volt, ráadásul nyálkás) óta, nem volt még széklete... Igaz nem túl sokat evett, meg mondta az orvos is h ne ijedjünk meg ha nincs, de akkor is... Az orvostól egyébként kapott hányásra szurit tegnap meg ma, meg ma féreghajtót is adott neki, biztos ami biztos, úgyhogy remélem hnap már lesz széklet, és nem lesz benne giliszta... Majd írok még holnap is...
2016. dec. 29. 00:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!