Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pedigree tényleg káros?...

Totykaaa kérdése:

A pedigree tényleg káros? Mivel etessem az egy éves kiskutyámat? Mivel teszek neki jót?

Figyelt kérdés

szóval... Van egy egy éves yorki ès havanese keverékem, és igazából, sztem a kutya Vega...legalabb is imádja a zöldségeket, gyümölcsöket... Megeszi a húst is, de inkább zöldséges...

A lényeg h pedigree juniorral etetjük, azzal az alutasakos fossal, a tápot egyáltalán nem eszi, csak az ilyen lágyabb kajákat, azokból is inkább a csirkéset... Hallottam olyat h ha nem eszik tápot, kihullik a foga, de hiába adjuk neki, nem eszik inkább napokig.. Probálkoztunk dentastix-el, azt se rágja... Csontot nem merünk neki adni mert egyszer majdnem megfulladt tőle, és az a baj h az alutasakos kajat se rágja meg a kutya, konkrétan nem rág, és úgy nyeli le az ételt...

Emellett mondtak nekem olyat is egy álateledel üzletbena, h a pedigree az nem tesz jót, mert tele van szinezékkel, és h nem is húsból van, és ez miatt csomó gyomor ès bélrendszeri betegsége lehet a kutyának, majd rámsózták a legdrágább konzerves kaját, h kostoltassam meg a kutyával, hátha Megeszi... Nos nagy nehezen falatozgatta, de az se nagyon volt ínyére....

Segítsetek légyszíves, hogy mit csináljak?!

Főzzek neki?? Van esetleg recepteket? Csináljak néki párolt húst meg zöldségeket? Vagy szoktassam rá valahogy a tápra? Vagy van valami tippetek ilyen alutasakossal kapcsolatban, vagy esetleg konzervvel h mi a Jó?! Aminek megfelelő a tápanyagtartalma?!

Mert kezdek aggódni h kárt okozok a kutyában, anélkül h tudnám, illetve ő jelezné...

Ma mondjuk elég szarul volt a kutya, nem tudom h van e köze hozzá a pedigreenek, vagy benyelt vmi vírust, ugyanis ma reggel 2x fìűosott, utána este hányt, egy kicsit, a belei gluggyognak, majd fel orara rá megint hányt egyből 2x, de hatalmas adagot, és konkrétan a pedigree faltkák, egybe kijottek belőle.. Sztem az utolsó adagot amit kapott egybe kihányta... Hozzáteszem előtte adtam neki ket kis kockát, a kinder csokibol, de nem hiszem h az volt a tré..de hnap, megprobalom elvinni allatorvoshoz, csak nem tudok egy olyat se, aki nem minel TOBB pénzzel akarja lehúzni a gazdit, ès olyat se aki lelkiismeretesen foglalkozik a kutyával... Ha esetleg tudtok ilyet, akk azt is ijátok meg légyszi itt.. Bocsi ha hosszúra sikeredett, csak kicsit belemélyültem..

Várom a válaszokat..


Köszönöm hogy végig olvastad...


Üdv....



2016. dec. 27. 00:35
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:

Na... A kutyus mst mar úgy tűnik jobban van (le is Kopogom), csak állandóan enne...

Tegnap már csak 2x kapott, kicsit nagyobb adagot, tehát kb. A napi adagja, olyan 20-25 dkg csirkemell filé, meg kb 2/3 répa... De amikor odaadom neki, megeszi, és várja h adjak még...Égyébként A répától narancssárga színű a széklete. Lassan megpróbálunk átállni erre az N&D tápra, mert azt ette amikor beteg volt (illetve ette vna de csak pár szemet kapott).


Tényleg hálásan köszönök mindent!!!!


Egyébként, nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek, a XV. Kerületben, az "S"állatorvosi rendelőt, nagyon készségesek (a Héthársi doktor, szabiját töltötte, és felvette többször is a telefont, ami ritka, mert más már rég lerázott vna), egyébként velünk Dr. Baráth Zoltán foglalkozott, akiről árad a tapasztalat, nagyon normális volt, türelmes (szinte minden nap felhívtam, és türelmesen megválaszolta a kérdéseimet) jól bánnak a kiskedvencekkel, és ami még egy nagyon pozitív dolog, hogy egyáltalán nem lehúzósak!!!! A doktor az első nap úgy kezdte, hogy adjunk neki ezt azt, és ha eszik stb, akk nem is kell bemennünk... Pedig mondhatta volna azt is, h hozzátok be, megvizsgálom (és akk már is pénz került vna a zsebébe), de nem, mert a telefonon elmondottak után diagnosztizálta a helyzetet, és elmondta h csináljuk ezt azt, és ha esetleg ez vagy az történik akkor vigyük be, és még szilveszter napján is hajlandó lett vna fogadni....

A pénzről csak annyit, h első nap megvizsgálta, adott neki 2 szurit, erre fizettünk 6000Ft -ot, ebből a vizsgálati díj 5000 Ft (van ahol ez máshol 10-15e Ft) mivel az első vizsgálat volt... Amúgy a kontroll vizsgálat csak 2500 Ft.. Másnap visszamentünk, adott neki még egy szurit, kaptunk egy gyógyszert, amit két napig kellett adni neki, kaptunk egy pakk probiotikumot, kaptunk egy nagyobb adag canin royal gyógytápot, meg beadott neki féreghajtót, majd erre fizettünk összesen 3500 Ft ot... És mielőtt valaki olyanra gondolna, adott róla számlát is!! Tehát egyáltalán nem lehúzósak, és mondom, nagyon készségesek! Én már elküldtem vna magamat a picsbe!!!



Na nagyjából ennyi... Köszönök mindent, és boldog új évet mindenkinek!!!

2017. jan. 3. 11:47
 32/33 A kérdező kommentje:

AZ ADMINOKNAK PEDIG CSAK ANNYIT.....

Tudom hogy eltértünk a kérdés tárgytól egy kicsit, de kérlek ne töröljétek, ha esetleg észre veszitek, mert jól jön a tapasztalat másnak is, ha esetleg ilyen helyzetbe kerülnek, és véletlenül rátalálnak erre a sztorira!!!

Üdv...

2017. jan. 3. 11:51
 33/33 anonim válasza:
Hó már négy év eltelt az utolsó komment óta és rátaláltam, ugye?
2021. okt. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!