Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatvédő aki szaporító? Csak...

Állatvédő aki szaporító? Csak nekem fura?

Figyelt kérdés

Ma a rendeloben volt egy csaj a kutyajaval akit azert vitt dokihoz hogy megnezzek sikerult-e felcsinalni.


Na most nem mondom van ra kb 1% esely hogy nem szaporitasrol van szo, de nagyon ugy nezett ki hogy igen.


Kozben befutott az allatvedorseg egy kutyaval es elkezdtek sztorizgatni a csajjal a kutyamentesrol. Nagyon fura volt nekem. Szerintem aki ezt szivvel lelekkel csinalja nem fogja veparoztatni a kutyajat foleg egy nj-t mivel pontosn tudja hany nj szeru keverek var gazdara.


Ezert adtam meg az 1% eselyt. De nem ugy nezett ki a csaj mint aki a helyzet agaslatan all. A kutyaja nagyon fiatal volt, nem.birt vele a varoban, nem kert idopontot elore csak kivarta a sorat, a kutya osszeverezte a varot amivel nem is foglalkozott... aztan volt egy kis nj keverek kutyis oltasra vart es a nagy kutya nagyon erdeklodott utana. Erre azt mondja neki a gazdaja, majd nekedis lesz 10 ilyen akkor legyel lelkes!


Ilyen lenne egy allatvedo tenyeszto???



2016. dec. 27. 17:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%

A pénz nagy úr.


És ha buta azt hiheti, hogy úgyis talál nekik gazdát stb. Felelőtlen, de a kérdésre válaszolva nem ilyen

2016. dec. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%
Én ismerek olyan tenyésztőt (pont németjuhász), aki tenyészti a kutyáit, de ugyanakkor segíti az állatvédők munkáját. Szerintem a 2 nem zárja ki egymást. (persze ebben az esetben nem tudom mi a pontos helyzet)
2016. dec. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
7%

Értem csak a keverekkutyak szaporodhatnak. A fajtiszta kutyák vajon honnan vannak. És vajon miért fajtatisztak. Ha hogy legjobbakat szaporitjak... nem tudom miért ne lehetne állatvédő mert fajtiszta kutyáját paroztatja. Talán a tulajdonságait akarja orokitetni. Talán azt akarja mint a természet hogy utódokat hozzon a világra....

A fajta tiszta állat már nem is allat??? Én ezt a szemléletet nem tartom normálisnak... tudod miért van annyi fajta kutya és nem csak korcs? Mert mindegyik fajta más és más tulajdonságokkal rendelkezik.. és nem zsakbamacskat veszel... nem lessz ideggyenge vagy épp nem szökik el szilveszterkor tűzijáték alatt vagy mert vigyáz a gyerekre vagy épp játszik vele órákat vagy a bírt is lenyuzhatja rolls a gyerek de csak a farkát csóválja vagy épp járni segíti és alafekszik ha elesik. Vagy tervezik... és ezeket a tulajdonságokat némely fajta hordozta... egy korcs meg vagy hordozza vagy nem... ha csak úgy kell egy kutya hogy legyen mert az milyen menő. Jó a korcs is de ha cellalveszed kutyát jobbanjarsz ha f ajtisztat veszel... Genetika... évszázados tudatos tenyésztés.

2016. dec. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
12%
vicces, hogy csak az kap jó pontozást aki szapilja a nőt, aki más magyarázattal szolgál az meg nem...
2016. dec. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
93%
Hát én kétlem hogy tenyésztő volt, ha mégis akkor nagyon szomorú ez az eset. A tenyésztő kutyája ha kiállítási ha munkakutya meg van nevelve, szocializálva van, mert ugye a kiállításokon sem ugrálhat össze vissza, ahogy munkában sem. A másik hogy nem hiszem hogy olyan váratlanul időpont nélkül megy orvoshoz. Szerintem csak nem akart sima szaporítónak tűnni
2016. dec. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
75%

Vagy pedig, te láttál egy állatvédő csajt a rendelőben egy fiatal kutyával. A csaj azért vitte be a kutyát, hogy megnézzék, vemhes e. Ráadásul rendkívül feszült és türelmetlen volt.


Az senkinek nem jut eszébe, hogy esetleg egy frissen befogott kóbor, vagy gazditól szökött, esetleg frissen menhelyre adott kutyáról volt szó? Mert akár szökött, akár leadták, azonnal elviszi MINDEN állatvédő, hogy megnézzék, vemhes e, ugyanis ha időben kiderül, még lehet ivartalanítani.

Valószínűleg a csaj nagyon jókedvű volt a frissen bekerült, vemhes kóbor (vagy szökött) kutyától a többi 30 menhelyi kutya mellett, ezért használt olyan kifejezéseket, mint a "sikerült felcsinálni", és az "akkor legyél lelkes, ha neked is lesz 10 ilyen."

A kutyájával meg azért bánt nehezen, mert nem az ő kutyája... A váróval meg nem tud mit csinálni, szerinted majd ott nekiáll felmosni kezében a kutyával?


Ettől függetlenül arra van 1% esély, hogy a csaj kiskutyákra hajt, és mellette jóban van az állatvédőkkel, de ez inkább 0,1%.


Legközelebb gondolkodjatok kicsit, mielőtt bárki felett ítélkeztek ész nélkül...

Nem olyan egyszerű ám a kutyamentés, mint ahogy itt páran a rózsaszín kis barbivilágukban elképzelik.

2016. dec. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
72%
... és gyakorlatilag csak az állatmentők szoktak időpont nélkül berohanni az állatorvoshoz, mivel nekik nincs idejük a kocsiban ülni 3 órát a frissen befogott kóbor kutyával...
2016. dec. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
59%

Kedves 3-as. Te nem érted a helyzetet. Vagy nagyon gyerek vagy még, vagy szimplán hülye és tudatlan. A kérdező nem egy tenyésztőről kérdezett, hanem feltehetőleg egy szaporítóról. Tudod mi a kettő közt a különbség? Felteszem, hogy nem, mert az írásodból nem tűnsz valami értelmesnek :D .

A szaporító az aki törzskönyv nélküli "fajtatisztának" beadott kutyákat pároztat, a pénzért és nem a fajta javításáért. A szaporítóknak se elegendő tudásuk, se alkalmas papírjaik, de még kellő állatszeretetük sincs sok esetben. A törzskönyv nélküli kutyák származása nem visszakövethető így nem lehet biztosra mondani, hogy az apa meg az anya nem rokonok e, és a szülők valószínűleg nincsenek a fajtára jellemző örökletes betegségekre szűrve, így könnyen lehet, hogy egy komoly, de tünetmentes betegséget átörökítenek a kicsikbe, amitől azok már nagyon fiatalon elpusztulnak. Ezt isteníted te? Ezt tartod helyesnek? A közvetett állatkínzást? Gratulálok hozzá, inkább ásd el magad.

A tenyésztő a fajta szeretetéért csinálja amit csinál, törődik vele, hogy a kicsik kihez kerülnek (pl. egy jó tenyésztő neked semmi pénzért nem adna kutyát) a szülők szűrve vannak, biztos, hogy egészséges kutyát kapsz, ha valamiért már nem tudsz gondoskodni a tőle vásárolt kutyáról akkor visszafogadja. A szülők mind papírosak és a kicsik is, ért a kutyákhoz (nem is kicsit ;) ), sokat tanult, hogy tenyésztő lehessen és egy csomó ilyen senkiházi kis idióta miatt mégsem az Ő egészséges kölyökkutyáit veszi meg a többség, hanem a szarért-hugyért odaadott szaporított szar genetikájú, beteg, túltenyésztett keveréket.

Ja és képzeld, hogy törzskönyv nélkül bárhogy néz ki a kutyád, max csak fajtajellegű KEVERÉKNEK számít. Aki a 'korcs' szót használja egy bármilyen kutya definiálásához az jobb ha nem is él tovább, te nem szereted igazán a kutyákat. Aki azt mondja egy kutyára, hogy korcs, az nem tiszteli őket. Aki VALÓBAN szereti a kutyákat, az ki sem ejt a száján olyan szót, hogy 'korcs', sőt egyenesen undorodik ettől a fogalomtól. Te nem ilyen vagy, szóval... inkább nem jellemezlek, mert még elsírod magad :D

2016. dec. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
13%
Hát ha az állatmentőknek olyan nehéz dolguk van (nem mondom hogy nem) akkor szerintem nem olyasmivel fognak poénkodni hogy "akkor legyél lelkes, ha neked is lesz 10 ilyen." "sikerult-e felcsinalni"
2016. dec. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
3%

8as te vagy a nagyon buta magyarországon a9 magyar fajta kívül már nincs törzskönyv... megszűnt.

Ha a gazdája úgy ítéli meg hogy az ő kutyajanak a genetikaja alkalmas arra hogy 100 év múlva is reprodukalodjon. Tenyessze. O ismeri a saját kutyajat és nem te... (és ha nem lenne tisztaveru se lenne gond mert csepverfrissitesre szükség van...) egy tenyesztett fajta sok esetben egy kanra vagy egy szakára vezethető vissza...

2016. dec. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!