Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felelőtlen kutyatartók, vagy...

Felelőtlen kutyatartók, vagy megint tök váratlanul jött a szilveszter?

Figyelt kérdés

Nevetséges komolyan,hogy minden évben ennyi kutya megszökik szilveszterkor.Miért nem tudják beengedni a kutyát zárt ,biztonságos helyre arra az 1-2 napra,amíg megy a durrogtatás?

Kertségben lakunk,kora este amikor elindultunk kb 10 kutyával futottunk össze az utcán a 20 perc alatt. Nyilván egyiken sem volt lakcímes biléta,hogy legalább vissza tudjuk vinni..

De később sem volt jobb a helyzet, ismerősök házához mentünk, ott is kb minden percben láttunk megszökött kutyát az utcán.

Annyira nehéz megértenem,hogy miért nem vigyáznak jobban az emberek az állatikra? Minden évben ez van, nem annyira meglepő.. Lehet itt szájhősködni szilveszter előtt,hogy aki petárdázni mer annak feldugjuk a seggébe...De inkább vigyázni kéne a saját állatunkra, nem másokat okolni.

Nálunk szüleim tipikusan azok,akik szerint az állatnak az udvaron a helye, de ilyenkor mindig időben behozzák, legalább az előszobába őket..

De amúgy ha már nem is viszik be a házba, legalább egy bilétát miért nem raknak a nyakörvre?Mibe kerülne?


2017. jan. 1. 08:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Igazad van. A felelős kutyatartás nem ér véget a napi etetésnél és az éves oltásnál, az is hozzátartozik, hogy mindenkor biztonságos helyet nyújtunk a kutyának, és ha kell, két napra elzárjuk, hogy ne tudjon megszökni, ha már a kerítést bafnánk kutyabiztossá tenni. Komolyan ideje lenne törvényben szabályozni, hogy az ilyenek maximum plüssállatokat tarthassanak.
2017. jan. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Egy másik fontos kérdés ilyen esetnél"hogy szökik el a kutya??????",ezt nem fogom megérteni sose,milyen kerítés az amin egy kutya át megy??Ha lennének rendes kerítések a kutya se menne ki rajta!Másrészt mi van ha azon a jó kerítésen kimegy és megharap valakit?Elsőbb legyen jó kerítés!Aztán mehet a chip meg a biléta és a bánat tudja mi!Mert legyen akármilyen tüzijáték,ha petárdát dugok a kutya seggébe se szabadna neki elszökni a háztól!Amúgy meg tényleg túl van az egész aggódva!Mit érdekel az engem vagy bárkit is hogy kinek mi történt a kutyájával!!!?Ő baja,majd legközelebb vigyáz rá!Velem se törődik senki,a TV se reklámozza ha eltűnik pl pár postagalambom,pedig ők is vannak ugyanolyan értékűek mint egy kutya,ők is élőlények!Le se vannak tojva!Nem baj hogy a galambokat(vegyük példának őket) elütik,megfogja a ragadozó madár,befogják és leölik,eladják mások...,pedig a postagalamb vagy bármelyik másik magyar galamb fajta háziállat /haszonállat,pont mint a kutya vagy egy macska,csak ők kicsik,de fogadok ha ellopnák a kutyámat....olyan per lenne belőle én is megijednék!
2017. jan. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, nem értem a lepontozást... Én gondoskodtam arról, hogy a kutyáim biztonságban legyenek, ha valami extrém dolog történne és valamelyik mégis úgydönt, hogy világgászalad, akkor ott van a nyakában a nyakörv bilétával és bennük a chip. A sétát ezekben a napokban hanyagoltam, helyette labdáztunk sokat. Jelentem a kutyáim épségben itthon vannak. az év 363 napján gondtalanul élik mindennapjaikat a kutyák, ezt a 3 napot kicsit nagyobb odafigyeléssel át lehet vészelni. Imádom szeretem a kutyáimat én is családtagként nézek rájuk, de szerintem a társadalomnak nem a kutyák köré kell berendeződnie. Sok száz éve tradíció tűzijátékkal búcsúztatni az ó és köszönteni az újévet, az hogy egyesek szerint ez nem fér bele a 21. századi kutyatartásba az szerintem nevetséges. Mind emelett a petárdát tiltanám, mert az teljesen értelmetlen, nem értem mi a buli abban, hogy csak durran egy nagyot és kész.
2017. jan. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
én az egész tüziszarságot betiltatnám,mi ebben a jó,sok péz csak elpuffan,ez a nagy öröm!
2017. jan. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
61%

Azért, mert lehet neked nem de sok millió embernek tetszi, mert szép (én is szeretem) A mai világban olyan kevés szépség van, miért kellen mindent megvonni?? Emellett Mo-n 1 évbe 2x van nagyobb tűzijáték aug. 20-án és szilveszterkor. Ezt igazán ki lehet bírni... Hidd el az országban nem a tűzíjátékra elment pénz a legnagyobb kiadás. Aki meg szilveszterkor magának megveszi, annak szeintem senkinek semmi köze.

Nekem nem kellett a kutyáimat keresni, mert odafigyeltem rájuk... nem tudom miért nem teszi ezt minden gazdi aki olyan felelősnek mondja magát...

2017. jan. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%
nincs kutya a háznál :D,nem ez dühít hanem hogy rengeteg a baleset,környezet szennyezés,tudod mennyi szutyok marad az utcákon minden felé,mennyi a részeges ,alkoholista......,amúgy is ez csak a modern találmányok egyike,ezelőtt 20 évvel volt pesten ,megnéztük a TV be és el volt intézve.Most meg a 6 éves gyerek fejét szakítja le,szerinted ez szépség,te azt a 5 mp es fényjelenséggel járó durranást szépségnek nevezed?
2017. jan. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
61%
Úgy látom elég besavanyodott életet élhetsz és mindenben csak a rosszat látod:( igen szerintem szép a tűzijáték. Az, hgy olyanok használják, akiknek nem kellene, az már más tészta. De ugyanez a helyzet az autóvezetéssel boldog boldogtalan száguldozik aztán bumm baleset. A környezetszennyezés, hát nem hiszem, hogy ez az évi 1alkalom jobban károsítaná a környezetet, mint a kocsik kipufogója, vagy szemétégetők, vagy gyárka stb. Értem én, hogy nem szereted, de attól nem egy ördögtől való dolog. De az írásodból az jön le, hogy neked inkább magával a szilveszteri bulizással van bajod, szemét, részegek stb. Egy évbe 1x van ilyen nagy össznépi buli tessék kibírni, miért baj az, hogy más emberek szeretnének bulizni egy jót??
2017. jan. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
fölösleges ünnep!!!Baromság,csak kárt okozunk vele!
2017. jan. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
39%
Te aztán tényleg egy bezárkózott besavanyodott valaki vagy. Attól, hogy te nem tudsz ünnepelni, vagy szórakozni az nem azoknak a baja akik tudnak és szeretnek. Én se vagyok az a minden héten bulibajárós típús, de évente párszór jó kiengedni a fáradt gőzt a barátokkal. Ha neked nincsenek csak sajnálni tudlak, de ezt ne azokon verd le akiknek vannak!!!
2017. jan. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem a tűzijátékot, de szerintem kultúráltabban kéne csinálni, nem úgy, mint sokan teszik, hogy mindenhol durrogtatnak dec. 30 és jan. 1 között (csak szilveszter este, kijelölt helyeken szabadna, magánembernek NEM). nekünk is meggyűlt a bajunk a petárdázókkal, az egyik kutyánk nyüszített még bent a házban is, ha nem simogatta, nyugtatta valaki (amúgy német juhász volt, nem valamilyen kis kutyának csúfolt vakarék). És nem csak a háziállatok, hanem a kisgyerekek is félhetnek a petárdáktól, és a szívbetegeknek se tesz jót. Úgyhogy nem csak a kutyások ellenzik a durrogtatást, hanem mások is.
2017. febr. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!