Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beengednek kutykiállításra a...

Beengednek kutykiállításra a kutyusommal úgy, hogy nem nevezek vele?

Figyelt kérdés
Tehát úgy, hogy nem nevezek vele, hanem mondjuk neki is veszek egy jegyet, és pórázon jön mellettem. Kutyám nem volt még ezelőtt, kiállításon csak egyszer voltam eddig. Úgy gondoltam, hogy kicsit később majd elviszem egyszer, kíváncsi vagyok, hogy mi a véleménye róla egy szakembernek, de nem tudom, mennyire bírná a légkört... ezért jutott eszembe, hogy elviszem magammal, hogy hogyan reagál. lehet, hogy hülye kérdés... :/
2010. máj. 4. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Nézőként bármikor elmehetsz vele kiállításra, szigorúan pórázzal. Így közelről láthatod az eseményeket. Bírálatot ne várj senkitől, mert itt verseny folyik és a nevezetekkel vannak elfoglalva.

Ha majd a kutyád megfelel többfajta szakmai minősítésnek először kisebb kiállításokon, majd rangosabbakon, nem lesz akadálya annak, hogy kiállytásokra járj vele. Ez viszont nem olcsó mulatság, de tenyésztés szempontjából elengedhetetlen.

2010. máj. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen legyen nálad az oltási könyve. Ha nincs beoltva nem fognak vele beengedni. Nálunk legalábbis így van. A kapunál ellenőriznek mindenkit, aki kutyával megy.
2010. máj. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Oltási könyvet vigyél, mert azt a bejáratnál ellenörzik!
2010. máj. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó ötlet. Így ismerkedni tudsz az azonos fajtát tartó gazdikkal, kaphatsz tőlük véleményt, tanácsot.
2010. máj. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Akiteki ***** válasza:

Beviheted, de:

- Ne várd, hogy bárki véleményt fog mondani róla. A bíró a nevezett kutyákkal van elfoglalva, egyébként sem ért hozzá.

A kiállítók nagy része csak a saját kutyáját látja szépnek.

Ha mégis találsz egy értelmes tenyésztőt, ő meg nem akar majd megsérteni vele, hogy a kutyád összes hibáját felsorolja, mert tudja, hogy nagyon szereted.

- Készülj fel, hogy a kutyád nem fogja élvezni a nyüzsgést. Rengeteg kutya, akikkel nem engedik játszani sem ismerkedni, zaj, tömeg.

Ha teheted, inkább egyedül menj, tanulj sokat a fajtáról.


Azzal nem értek egyet, hogy kisebb kiállítással kell kezdeni. Egy faluvégi cac-on jó esetben minden kutya nyeri az osztályát, mert egyedül van. Ilyenkor van, hogy a gazdi teljesen elájul, hogy neki milyen szép kutyája van, hiszen már első alkalommal nyert, és később jön a nagy pofáraesés, mikor konkurenciában kell bemutatni.

Én mindenképpen egy klubkiállítást javasolnék, ott van esélyed rá, hogy hozzáértő bíró kezébe kerülsz és elfogulatlan véleményt tud mondani róla.

2010. máj. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nem úgy értettem, hogy nevezés nélkül bemegyek, és bírálják a kutyámat... ennek nem lenne értelme :) később elvinném úgy, hogy nevezem. előtte mindenképp el kéne mennem párszor, hogy megnézzem, hogy is mennek ott a dolgok, ekkor vinném a kutyót is, de természetesen ekkor még csak "szoktatásból" . :)
2010. máj. 6. 22:29
 7/7 A kérdező kommentje:
és köszi a válaszokat :)
2010. máj. 6. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!