Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véletlen fejbe rúgtam a...

Véletlen fejbe rúgtam a kutyám, lehet baja?

Figyelt kérdés
szóval séta közben mivel a grabanc rázás nem hatott rá gondoltam lábbal a mellkasa elé nyúlok és vissza húzom, de nem jött össze mert hirtelen lehajolt és előrébb ment. Azóta elég 1x rászólnom és jön szépen láb mellett de borzasztó lelkiismeret furdalásom van :/ lesz ettől bármi baja? nem rúgtam annyira erősen nem nyüszített vagy ilyen de látszólag érintésre fáj neki, a halándék alatti pofa részt sikerült megrúgni.
2017. jan. 4. 23:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon aggódsz vidd el állatorvoshoz, hogy az esetleges agyrászkódást kizárja. De gondolom ezzel megtanulta, hogy nem kell eléd mennni séta közben. Mondjuk ha nem látod bágyadtnak, étbágytalannak és nem is szédül, akkor valósínű nincs nagy baja:) de ne kezd el babusgatni, mert utána rájátszhat, csak viselkedj vele úgy mint általában.
2017. jan. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Alapesetben nem, nagyobbat kap, ha elvágódik pl. játék közben. Azt ellenőrizd, hogy ne. harapta-e meg véletlen a saját száját,nyelvét, vahy ha kölyök, akkor a fogával nincs-e gáz.
2017. jan. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%
Semmi baja nem lesz, a kutya strapabíró cucc, és ha ott találtad el, ahol gondolom, az jól ki van párnázva rágóizommal. Viszont most már látod, milyen erős inger kell neki, amire reagál :) Nyilván legközelebb nem kell direkt arconrúgni, meg fájdalmat sem kell okozni, de ez a típusú meglepődés az, ami amúgy hatékony. Azért jók az ilyenek, mert általában elég egyszer megcsinálni, nem kell hetekig csesztetni, mire felfogja, hogy mit akarsz. Szóval gondolj rá úgy, hogy ez egy szerencsés véletlen volt :)
2017. jan. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
megnéztem a száját nem tűnik úgy hogy bármi baja lenne, evett is rendesen és a rúgás után még sétáltunk, olyan volt mint mindig azon kívül hogy 1x kellett szólnom ha elém került vagy nem arra akart fordulni amerre én. Egyetlen amit észre vettem hogy kicsit meghúzta magát/lapított. eléggé meglepődhetett mert szinte egész úton hátra csapta a füleit. Jobban is ütötte már meg magát szerintem (játék közben megbotlott és kiterült, lefejelte a széket, megcsúszott a padlón és elesett és hasonlók) inkább az aggaszt hogy nem fog-e ártani a "kapcsolatunknak"
2017. jan. 4. 23:27
 5/14 anonim ***** válasza:
56%

Egyébként én egyszer izomból állbarúgtam a kutyámat (ejtettem volna a labdát a lábamra, hogy elrúgjam, az meg hirtelen benyúlt érte, úgyhogy őt találtam el), jó nagyot csattant, a kutya meglepődött, de semmi baja nem lett. Mondjuk az egy pitbull, de 22 kiló az egész, és vékony, nem az a benga állat. Az öregem meg (24 kiló, német juhász keverék) pár éve beleesett egy aknába, 5 métert zuhant, szintén semmi baja nem lett. Ugyanez a kutya egyszer kiugrott az első emeleti ablakból, lehorzsolta valamijét, de ennyi.

A fej persze sérülékeny rész, de azért nem ennyire. Ha hasbarúgtad volna, az nagyobb baj lenne, mert ott nem védi semmi a szerveit, de a koponyát nem véletlenül találta fel az evolúció :) Beépített bukósisak.

2017. jan. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Ha te nem csináslz belőle lelki kérdést, meg nem babusgatod össze a kutyát kompenzálásképpen, hanem úgy kezeled, hogy "hülye voltál, megmondtam, hogy ne menjél oda, kellett neked ellenkezni", akkor kifejezetten használni fog a kapcsolatotoknak. Most már sejti, hogy nem tehet meg bármit, és nem az ő jófejségére van bízva, hogy mennyire engedelmes, hanem neked is van használható "fegyvered". Azt nem kell tudnia, hogy nem akartad használni, és legközelebb se tervezed :) Szóval nőttél a szemében. Kb. számára ez olyasmi lehetett, mint amikor egy másik kutya odakap, amikor elege van a hülyeségből. Egyébként az is néha mellémegy, és fáj, sőt, vérzik is, ez benne van a pakliban.
2017. jan. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
hát az enyém egy 28 kilós, 11 hónapos kölyök. Most úgy tűnik kicsit durcizik mert ilyet még nem kapott (pedig úgy tűnik eléggé érett már neki egy pofon) köszönöm a válaszokat! most már megnyugodtam
2017. jan. 4. 23:37
 8/14 anonim ***** válasza:
Én a lábára léptem véletlenül, mert elém jött, szemrehányó pillantás, megsimogattam és kész.
2017. jan. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az én kutyám egyszer befejelte a lemezajtót. Szerencsétlen csak ki akar menni rajta, de nem vette észre hogy be volt csukva. Semmi baja nem lett.
2017. jan. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az enyém vagy 2x kocsi vontatóhorgának rontott neki a nagy játék közben.
2017. jan. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!