Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám nagyon beteg. Mi...

A kiskutyám nagyon beteg. Mi baja?

Figyelt kérdés

Van egy kiskutyám, aki nem akart enni. Kihívtuk az állatorvost, aki adott neki injekciót. Már kapott a kutyus 2 injekciót, még kell kapjunk kettőt, de még mindig nem eszik. Az orvos szerint volt egy kis láza, de még ő se mondja, hogy mi van vele. Az injekció fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő, csak ennyit tudok. A hat hetes oltást + féregírtót kapott, a nyolc hetes oltást nem kapta, mert az mondta egyik ismerősöm, hogy az nem fontos.


Kérlek segítsetek. Mi van a kiskutyámmal? Már nagyon le van fogyva, folyton a kutyaházban ül, sose jön ki.



2017. jan. 5. 07:34
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:

A lázát meg tudod mérni. A végbelén keresztül. Lázmérőtök csak van otthon?



[link]

2017. jan. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Bocsánat, én csak a hat meg nyolchetes oltásról tudtam.
2017. jan. 5. 08:12
 13/37 A kérdező kommentje:
Van lázmérőnk, de csak 1, azt pedig mi használjuk.
2017. jan. 5. 08:13
 14/37 anonim ***** válasza:
62%
És akkor mi van? Utána le lehet tisztítani. Csak úgy süt a válaszaidból, mennyire érdekel a kutya sorsa...
2017. jan. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Képzeld, nem vagy a helyemben, hogy tudd, mennyire érdekel. Igen is érdekel, de rohadtul tanácstalan vagyok és nem tudom mit tegyek. A szüleimtől függ, hogy mi lesz a kutyával, nem tőlem. Hiába könyörgöm, ha azt mondják, ez az orvos jó. Nincs mit tegyek. Sokan dícsérik ezt az orvost, a szüleim bíznak benne. Soha ne voltam még ilyen helyzetben, honnan kéne tudjam, hogy mit csináljak egy lázas kutyával? Még azt se tudtam, hogy lázas b+. Az oltásokról pedig senki nem szólt. Az ismerősömet kérdezgettem, de azt mondta a 8 hetes nem fontos. Honnan tudjam, hogy fontos vagy nem? Az állatorvos se mondta (egy másik) hogy mikor vigyük megint a kutyát oltatni. Csak beoltotta és csókolom, találjuk fel magunkat. Ha nem akarnám meggyógyítani a kutyám, ki se írtam volna ezt a bacott kérdést.
2017. jan. 5. 08:24
 16/37 anonim ***** válasza:
87%

Jaja. Találd fel magad! Oltáskor dokinál kinyitod a szád, hogy: Mit kell és mikor kapnia. Találd fel magad: Ha van neted minimum egy mait dobj egy állatorvosnak h mi a helyzet, vagy telefonálj.

Abban is feltalálhatod magad, hogy megfogod a kutyát és beviszed a szobádba!

Amúgy milyen fajta kutyus? Nálad született vagy vettétek/kaptátok? Most nagyon hidegek lesznek.semmiképp ne maradjon kint abban az ólban sem! Akár milyen fajta, ha rövidszőrű pláne ne. Így hogy beteg meg fog halni.

2017. jan. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem szólt az oltásokról... Mielőtt kutyát vesztek magatokhoz, illik legalább minimálisan utánanézni, hogy mi az ami szükséges a kutyatartáshoz, többek között milyen oltásokat kell neki beadatni. Ha az orvos nem mondja, hogy mikor vigyétek legközelebb, akkor rákérdezel, ennyi. Igen, találd fel magadat, ha már kutyád van.

Ha meg a szüleid nem látják, hogy nincs jobban a kutya az általuk istenített orvos injekcióitól, akkor majd rájönnek, mikor elpusztul a kutya. Lehet, hogy meg akarod gyógyítani, de meleg helyre gondolom még mindig nem vitted szegény állatot a siránkozás helyett. Nem hiszem el, hogy az előszobába, vagy egy fűtött garázsba, mellékhelyiségbe nem lehet bevinni.

2017. jan. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Vettük. Nem tudom milyen fajta, korcs, félhosszú szőrrel. Már behoztam a szobába. Az orvost csak telefonon lehet elérni, nekem nincs meg a telefonszáma. Megpróbálom rávenni a szüleimet, hogy vigyük el egy rendelőbe, de tuti azt fogják mondani, hogy hát itt egy állatorvos, ennél többet tenni nem lehet. Mondom, a szüleimtől függ minden.
2017. jan. 5. 08:38
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne savazzátok a kérdezőt ennyire, gyerek még, nyilván nincs sok beleszólása. Itt a szülők azok, akik felelőtlenek, és semmit nem tudnak a kutyatartásról. Télire kiskutyát bevállalni kinti tartással, csak gratulálni tudok. (Itt jegyzem meg, hogy hasonló mentalitású szülők mellett rengeteg "saját" háziállatunk veszett oda, mire meggyőztem őket, hogy ne vegyenek több állatot magukhoz, mert még a mérgezést szenvedett, reszkető, lázas macskára is rá lett fogva, hogy "semmi baja/csak éhes" - másnap reggelre meghalt.)


Egyetlen oltással, szaporítótól VETTETEK (?) egy beteges kiskutyát. Akik ilyen döntést hoznak (a szülők, nem a gyerek!), általában nem veszik a fáradságot, hogy utánaolvassanak a kutyatartásnak.


Kérdező, a kijárós orvos nem fogja tudni megmondani, hogy mi baja van a kutyának. A leírtak alapján láthatóan nem is nagyon érdekli, ha nem az volt az első javaslata, hogy vigyétek be a rendelőbe. Egy alapos kivizsgálás nélkül senki, a doki sem tudhatja, mi baja. Ha nem jut el egy normális rendelőbe, jó esély van rá, hogy nem éli túl.


A legkevesebb, amit tehetsz, hogy gondoskodsz a meleg helyről (lakás, fűtött garázs), és arról, hogy ne száradjon ki. De ez önmagában kevés lesz. Ha tudod, vidd el akár egy dobozban, buszon/gyalog a kutyust orvoshoz, te is elviheted, részletfizetést is meg lehet beszélni, sok normális állatorvos megértő.

2017. jan. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm 19 :)) végre valaki megért... Egy oltás se volt beadva a kutyának, mikor vettünk. Azt az egyet meg a féregírtót mi adtuk be (esküszöm csak a hat meg nyolc hetes oltásról tudtam). De mondom, a nyolc hetesről le lettünk beszélve.
2017. jan. 5. 08:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!