Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megváltozhat a falkavezér...

Megváltozhat a falkavezér személye?

Figyelt kérdés

Nem rég óta van nálunk (a férjemnél és nálam). Eddig úgy éreztem, én vagyok a falkavezér, én foglalkozom vele többet, kb. 70%-ban csak velem sétál, néha visszük együtt, ő egyedül csak hetente párszor, én tanítom, én etetem. Pár napja furcsa velem séta közben, megáll, nehézkesen indul el, rángatnom kell, hogy haladjunk. Volt, hogy fel is ugrott rám, mikor hazaértem, amit eddig nem csinált. Kérdeztem a férjemet, vele is furcsa volt-e séta közben, azt mondta, hogy szépen jött mellette. Pár napból nem akarok nagy következtetéseket levonni, de elképzelhető az, hogy megváltozik a falkavezér személye? Hogy már nem én vagyok/leszek az?


Egyébként nem zavarna, nem féltékenység vagy ilyesmi, csak mivel a feladatok nagy részét én vállalom, jobban örülnék, ha ez nem maradna tendencia.



2017. jan. 6. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne változhatna meg. A természetben is mindig az vezeti a falkát, aki a legalkalmasabb rá, ez pedig könnyen változhat.

De itt valószínűleg nem erről van szó. Nem is úgy működik ez, hogy van a kutyának egy darab falkavezére, akire hallgat, és mindenki más le van tojva. Rangsor van. Ha te abban a kutya fölött állsz, akkor jó. Ha az egész család a kutya fölött áll, az még jobb. TÖkmindegy, hogy ki van legelöl, az a lényeg, hogy a kutya meg az emberek viszonyában a kutya legyen a követő. És ez kizárólag az embereken múlik, nem a kutyán. Szóval ha nem tetszik, amit művel, akkor ne hagyd, ennyi :)

2017. jan. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) Igazából szerintem túlolvasom, túlagyalom a dolgot, lehet, hogy pont ezért oldottabb a kutya a férjemmel :D
2017. jan. 6. 10:18
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

A kutya úgy működik, hogy gyakorlatilag minden újra találkozásnál (reggeli ébredés, munkából hazajövetel, fürdőszobából kijövet stb) újra felméri a terepet, hogy éppen hányadán álltok és aszerint elhelyezi magát a rangsorban. Ha te olyan jelzéseket adsz, hogy most nem állsz a helyzet magaslatán akkor feltalálja magát és kikiáltja magát főnöknek.

Ezért tépi minden oktató a száját arról, hogy mennyire fontos a következetesség. A falkavezérség gyakorlatilag 24 órás elfoglaltságot jelent. 5 perc bénázással évekre le lehet rombolni a tekintélyed egy kutya előtt úgy, hogy lehet észre sem veszed mit rontottál el.

2017. jan. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ó, remek válasz, köszi. Ebben nem voltam egészen biztos.
2017. jan. 6. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!