Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S Jönnek a bolháááko. O...

S. O. S Jönnek a bolháááko. O Hogyan lehet elkerülni hogy a kutyámba bolha vagy éppen kullancs menjen?

Figyelt kérdés
A kullancsot tudom hogyan lehet kiszedni de árt akutyának ha tele van bolhával? Más módszert nemlehet alkalmazni a bolhanyakörvön kívűl?
2010. máj. 4. 17:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
De van spot on is.
2010. máj. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
Frontline. Van a legtöbb áruházban, vagy állatkereskedésben. 2100-2600 forint, attól függ, hány kilós kutyára kell.
2010. máj. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Hu..ez gyors volt.xD

én ég igaz csak 13éves vagyok de a kutyám amindenem *,*

öm kb ugy 40kilós golden retriever lány 2éves.Annyi kullancsa van mert mindennp Elviszem az erdőbe sétáltatni vagyis póráz nélkül elengedem bemegy az erdőbe 10perc mulva visszajön addigis fut eggyet és mindig legalább 3-4kullancsal jön ki szóval nemtudom mit tegyeko_O

2010. máj. 4. 17:16
 4/16 anonim ***** válasza:

Mivel a bolha vérszívó így baj. Bele is halhat, ha nagyon elszaporodnak a bolhák. A kullancs pedig fertőző lehet, szóval az szintén baj.

Bolhanyakörv és por segíthet.

2010. máj. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A bolhátlanítás mellett végezz rendszeresen féreghajtást is. És ha tudod, hogy amerre futtatni viszed, nagyon fertőzött kulanccsal, inkább keress másik helyet, hiszen rád is kerülhet.
2010. máj. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A Frontline Combo csepp vált be nálunk a legjobban. A sima Frontline bolhák, a Combo bolhák és kullancsok ellen is véd. Ahogy előttem írták, a kutyus súlyának megfelelőt vegyed, és a tarkójánál a szőrt széthúzva a bőrére kell csepegtetni. Tuti biztos a hatás, és ha jól tudom, 3-4 hónapig biztosít védelmet. Nekem régebben a nyakörvtől nem pusztultak, inkább szaporodtak a bolhák:-)
2010. máj. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Frontline!!! A macskámból mindig hullanak ki a döglött kullancsok, és bolhái sincsenek. :) Évek óta ezt használom és nagyon bevált. Mivel nem szobacica, így csavarog mindenfelé.
2010. máj. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:D

De még lenne egy ha már ilyen gyorsan irjátok:D

Mi van akkor ha megvan kötve és lusta vagyok kivinni...és ugye nyüszit de másnap kétszer viszem...Aztmondta erre a Dr.Bauer Zsolt(Göd) hogy a kutya ürüléktől meg minden más álatétól is szaporodhatnak el más kórokozók és bekell vallanom egy héten kb.egyszer szedem mert én sportolom is nincs nagyon rá időm..Nem Tudom Hogy micsináljak szegény megvan köte mert kiszökik...:S

2010. máj. 4. 17:36
 9/16 anonim ***** válasza:
82%
Na szép! Azért 13 évesen lehetne nagyobb felelőségtudatod is hiszen a te kutyád, te választottad öt, neked KELL gondoskodni róla! Mi az hogy nincs időd felszedni a szart utánna?! Egy kutya egy nap csinál 2-3 csomót - öt perc alatt összeszeded és kész. És nem igaz hogy nincs legalább napi fél-egy órád a saját kutyádra, mert akkor mégis minek neked a kutya? Tudod az embernek arra van ideje, amire AKAr időt szánni.
2010. máj. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%
A másik dolog meg: egy goldent megkötni??! Mi a fenének kell az embernek úgy kutyát tartani, ha még rendes kerítése sincsen.
2010. máj. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!