Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan értessem meg anyukámmal...

Hogyan értessem meg anyukámmal, hogy ez nem felelősségteljes állattartás?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, és falun élünk. Anyukám szerint a kutyának kint a helye és maradékot kell ennie. Én ezzel nem értek egyet. Rajtam kívül senki nem foglalkozik a kutyával, én örülök, hogy rájöttem hogy hogyan kell felelősségteljesen állatot tartani, egyrészt napi 2-3 órát kéne vele foglalkozni amit meg is adok neki, de mivel még tanulok, nem tudok neki prémium tápot venni, anya pedig nem hajlandó venni neki, és pénzt sem költeni a kutyára. Szerintem ez nagyon nem jó így, ha kutyát akart, az felelősséggel jár, azzal foglalkozni kell, márpedig ő akart kutyát. Én ha kutyát akarok utána nézek, mire van szüksége, milyen étel kell neki,stbstb. A kutyánk már 4 éves, későn jövök rá, tudom, de jobb későn mint soha. Ötletek, hogyan tudnám megértetni anyukámmal, hogyan kell kutyát tartani?

2017. jan. 7. 19:51
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom a kutyára költött pénz sosem fölösleges. Duplán vissza adja a szeretetével, hűségével.
2017. jan. 7. 20:27
 12/19 A kérdező kommentje:
Rövidszőrű Maqgyar Vizsla ház nélkül a -20 fokban.
2017. jan. 7. 20:28
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Na ez a resze mar nemcsak felelotlen hanem gyakorlatilag allatkinzas...
2017. jan. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
5%
Hát akkor oldd meg te. Amit te akarsz kicsi lány, hogy felállítod az elvárásokat, más meg csinálja meg neked. Van egy rossz hírem, ez akkor működik ha gazdag vagy. Ha nem, akkor megrohadtul nem, és jön az, hogy oldd meg magad. És vagy megoldod, vagy nem lesz megoldva. Üdv az életben, igazság nincs, és változás csak akkor lesz, ha te változtatsz. MAguktól a dolgok csak romlani szoktak... Napestig jöhetsz itt a felelőtlenség dumáddal, senkit nem fog érdekelni, mégkevésbé fog változást okozni. Pekh, ez van.
2017. jan. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem megpróbálok mindent. Azt már elértem pár napja, hogy bent aludjon éjszaka
2017. jan. 7. 20:33
 16/19 anonim ***** válasza:
92%
16 éves vagyok, szombatonként dolgozok, mégis jut idő minden nap a kutyára. Napi 1,5-2 órát sétálunk, e mellett foglalkozom vele és tanulok is, sőt még kis szórakozásra is jut idő. Mindene meg van minőségi kaja(egy elég drága), mert megveszem neki. Ha a szüleimre várnék max maradékot enne mert alapból a szüleim csak amiatt egyeztek bele a kutyába hogy ne dobáljuk ki a maradékot. Néha elkapja de nem azon él. Már 2x volt beteg, hiába kértem anyumékat hogy vigyük, csak lecsesztek hogy minek... megoldottam magam. Sajnos az ilyen szülőkkel nem lehet mit tenni, vagy dolgozol és megoldod, vagy nézed tovább ahogy szenved. Ez nem gonoszkodás, egyszerűen ilyen az élet.
2017. jan. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Utolsó igazad van.
2017. jan. 7. 20:47
 18/19 A kérdező kommentje:
De itt nem én akartam a kutyát, hanem anyukám. Ő felelőssége lenne normálisan tartani. De mivel ő nem képes rá, én pedig nem bírom nézni ahogy szenved muszáj leszek kézbe venni a dolgokat.
2017. jan. 7. 20:48
 19/19 anonim ***** válasza:
41%

A mi kutyánknak egyszer akartam tápot adni, akkoris undorral otthagyta. Van ízlése az állatnak is. Külön főztünk neki vagy ha olyan volt, akkor megkapta a maradékot. Mégis egészséges - orvos szerint is - , hosszú életű kutya volt. A rokonaim közül sem ad neki tápot a kutyának, mégis egészségesek. Annyira képmutató dolog ilyenért beszólni. Gondolom egyik tápps gazdi sem eszik például szülinapi tortát, karácsonyi sütit, mekis hamburgert, mert ezekre nincs szüksége az embernek, nem tartalmaz minden tápanyagot. Te sem műzlin, konzerven élsz.

Itt a kínzás az, hogy hidegben kinn a vizsla és nincs vele rendesen foglalkozva. Egy vadász kutyának nem a kertbe kellene leélni az életét. Ki kellene vinni futkosni vagy vadászni.

2017. jan. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!