Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Naponta mennyit foglalkoztok...

Naponta mennyit foglalkoztok a kutyátokkal?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni eleget foglalkozok-e vele...

Reggel felkelünk, kaja, délelőtt egy 10-20perces séta,délután szinten, este fél-1órás séta ahogy az időjárás engedi...

Napi 10 perc tanulás, 10 perc játék

Ezen kívül kiviszem wcre mikor kéredzkedik

Délután szokott aludni kb egy órát, de az ezen felül lévő időben, mikor felkel járkál csak a hazban folyton bűntudatom van hogy nem foglalkozok vele, nem játszok vele, akármi, viszonyt nyilván nekem is vannak feladataim amiket el kell végezzek

Mindig azt érzem hogy unatkozik bent mert nem tudom kiengedni még az udvarra, ott több inger érné, boldogabb lehetne, ki tudja..

Ti mennyi időt foglalkoztok a kutyátokkal egy nap ill. honnan tudjátok hogy annyi elég volt neki?


2017. jan. 9. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Nekem a munkámból adódóan van vele időm foglalkozni. Napi 2x1,5óra séta 1-2óra játék. A tanulás vegyesen be van iktatva ezekbe. Viszont van 1-2nap a héten, hogy hogy csak 1,5 óra séta van, illetve 2óra tanulás játék.
2017. jan. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Adj neki szárított marhabőr csontot vagy valami hasonló rágcsálnivalót, azzal is lefoglalja magát. :)
2017. jan. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

3 éves mentett pitem van.

Reggel egy órás séta. Délután egykét órás séta aztán 4 km futás. 7*10 perc tanítás,kutyaiskola mellett. 1 óra játék. Sokszor megyünk túrázni,bandázni a kutyás ismerősökkel

Benti családi kutya. Nagyon szeretjük <3

2017. jan. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapesetben az az idő, amit leírtál, már közel van az eléghez. A reggeli séta lehetne hosszabb, hiszen utána van a kutya a legtöbbet a lakásban. De nagyban függ a mozgásigény a kutya fajtájától is. Na meg a korától. Milyen fajta kutyusod van? Mennyi idős?
2017. jan. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
West highland white terrier, 5 hónapos
2017. jan. 9. 16:10
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Onnét látod, hogy eleget foglalkozol vele, hogy kiegyensúlyozottan viselkedik. Nem rombol, nem sír vagy ugat feleslegesen, hanem főleg pihen a lakásban, jól elvan. Persze kölyökkorban még nagyobb a rágások, rongálások esélye elegendő foglalkozás mellett is.

Ha nyugiban elvan bent, akkor nem unatkozik. Nem kell vele folyamatosan foglalkozni.

A westi nem kinti kutya, legalábbis télen semmiképpen. Tavasztól őszig ki is engedheted, ha ki akar menni.

2017. jan. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!