Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék egy kiiskutyá...

Gagavp kérdése:

Nagyon szeretnék egy kiiskutyát? Napi 8 órát dolgozom, így csak reggel 6-7 este 17-18 körül tudnám levinni sétálni. Az első hétre ki tudnék venni szabit, akkor le tudnám vinni sűrűbben, de utána ez már nem megoldható, napközben sem tudok hazamenni.

Figyelt kérdés
Szerintetek belevágjak? Az egy hét alatt nem szokna hozzá a két-három óránkénti sétákhoz, nem érné traumaként ha a kezdeti egy hét után csak 2xtudnám levinni? Köszönöm a segítő válaszokat. Gábor

2017. jan. 9. 22:15
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
A napi 2 sétával a probléma az, hogy így napi kétszer kap lehetőséget a kutya pisilni, kakilni. Ami nagyon kevés, nemcsak kellemetlen neki, hanem ártalmas is. Lemozgatni le lehetne napi két sétával is, de üríteni minimum 3-szor, inkább 4-szer illik kivinni a csak lakásban élő kutyát.
2017. jan. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
83%

Na azert van aki itt tenyleg tulzasba esik.


De! Szamold meg hanyszor pisilsz egy nap. Gondolom nem 2x. Nem varhatod el ezt egy kutyatol sem. Foleg kolyoktol nem.


Nem az a baj hogy dolgozol es egyedul van a kutya 8-10 orat mert ez sok helyen igy van.


De a 2 seta az nem eleg. Mikor panelban laktam ez nalam igy nezett ki: seta rogton ebredes utan, mielott elindultam meloba meg egy pisi seta, mikor hazaertem akkor egy pisi seta. Kesobb egy nagy mikor minden kutyahaver lent volt. Es este is meg egy kozvetlen lefekves elott de nyaron pl. Az esti es az ejszakai koze betettunk meg egyet.


Szerintem logikusan a 4 az elfogadhato. Ebredeskor, melo utan, este egy nagy, lefekves elott. Persze a nagy seta lehet melo utan is rogton fugg attol.mikor mennek a kutya haverok.


Es ezt rendes munka mellett is mindenki meg tudja tenni. Te is.


De szobatiszta lassan lesz. Az enyemek 9 ho koruliek de a melos idot nem birjak ki. Meg ha a pisivel esetleg igen a kakival kevesbe.


Szoval lehet munka mellett kutyat tartani csak akkor az ezzel jar. Meg hogy azert az enyemek is sokat rombolnak. Foleg most hogy hideg van es nem megyunk annyit mivel en tavaly felfaztam es megfogadtam hogy soha tobbe uh. Nem tartozkodom sokat a hidegben.

2017. jan. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező nem csak napi 2 sétára gondolt hanem, hogy mondjuk reggel 7-18 egyedül lenne a kutya. Levinné reggel mikor haza ér meg egy késő esti pisi csak erre nem tért ki, mert a 8 órás munka a fő gondja.
2017. jan. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Nem, ilyen körülmények között semmiképpen se vállalj kutyát. Saját tapasztalatból mondom, hogy a kutyának nagyon rossz ennyi időt egymaga tölteni. Nekünk idős kutyánk van és most alakult úgy, hogy napi 8 órát dolgozunk. Nyilván ezért nem adjuk el más gazdinak már egy teljesen hozzánk kötődő kutyát, de mikor hazaérünk utána folyamatos figyelmet igényel.

Egy felnőtt kutya igenis elvan napi két pisivel, legalábbis télen. Nyáron azért minimum 3 kell.

DE a kérdezőnek semmiképpen nem ajánlom jelenleg kutya vállalását. Átérzem a dolgot, én is szeretnék még később saját kutyát, de addig semmiképpen amíg vagy kertes házam nem lesz, vagy megoldható lesz, hogy sok időt töltsek vele. Egy kölyök pedig min két hónapig folyamatos felügyeletet igényel. A kutya nem egy tárgy, hanem családtag, mindig a gazdája figyelmét, törődését igényli. Az, hogy munka után állandóan rumli és pisi várna otthon igen kiborító lehet egy idő után.

2017. jan. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
50%

Elolvastam a vélemények nagy részét, sok igazság van abban, hogy egy kutyusnak ideális esetben rengeteg időre,törődésre van szüksége. Ugyanakkor belebotlok nap, mint nap a számtalan magárahagyott, menhelyre dobott kiskutyáról szóló értesítésbe, szívfájdító képbe, és arra gondoltam, hogy ezeknek a kutyáknak bármelyike valószínűleg boldogan megelégedne a ketrec helyett napi két sétával, és a szerető gazdival ha otthonra, gondoskodásra találna...Minden relatív! Szerintem egy nyugodt, fiatal magányos kutyus biztosan örülne neked!


[link]

2017. febr. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!