Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldogot szeretnék....

Francia bulldogot szeretnék. Mi a külömbség a tenyésztő és szaporító között?

Figyelt kérdés
Olvasgattam itt az ehez kapcsolódó kérdéseket és nem sikerült tisztázódnom. Azt tudom hogy a francia bulldog beteges kutyus. És én úgy tudom hogy a fajtiszta kutyák eleve érzékenyebbek betegesebbek mint nem fajtiszta társaik. És azt is tudom vagyis ugy gondolom hogy a tenyésztők ugye fajtiszta törzskönyves kutyákat adnak míg a szaporítóknál ugye fent áll a nem fajtisztaság veszélye. Tehát az a kérdésem miért vegyek drágábban egy fajtiszta betegségre hajlamosabb kutyát mint egy nem fajtiszta de erősebb kutyát. Mégegyszer mondom nem értek hozzá és lehet hülyeséget írtam fent de én így hallottam nem tudom hogy van ez ezért teszem fel a kérdést.

2017. jan. 10. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

francia bulldogot szigorúan tilos szaporítótol venni.. nagyon beteges fajta, a gatyád is rámenne a kezelésére az évek során.. de az is kétes,hogy meddig élne.

ennél a fajtánál mindenképp jó tenyésztőt válassz. nem éri meg spórolni rajta.

egyébként nem jól tudod,pont hogy a szaporítónál lesz betegesebb.. nem szűrik az anyát és a kölyköket, simán lehet bármilyen genetikai betegsége,amit meg lehetett volna előzni,ha tenyésztőtől veszed..

mondom,van olyan ismerősöm,aki azt hitte milyen jó vásárt csinált,hogy olcsóbban hozzájutott a kutyájához.. aztán előjöttek a bajai és napi szinten gyógyszerezni kell a kutyát,valószínű élete végéig.. már simán többet ráköltött,mintha tenyésztőtől vette volna.. jó üzlet..

2017. jan. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztőtől válassz ő szűri a genetikus betegségekre. Az érzékenységet a túltenyésztett fajtákra mondják pl a németjuhászoknál nagy az esély a diszplzáziára de a jó tenyésztő erre garanciát vállal. A keverékekre akkor ellenállóbbak ha már többgenerációs utcai mixek, ami valami konkrét fajtára hasonlít főként igaz ez a csivava/yorki/francia bulldog és hasonló kutyákra azok nagy része beltenyészetből van és ezért lesz nagyobb valószínűséggel betegesebb.
2017. jan. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem ,köszönöm. Tapasztalatokat is várok szivesen.
2017. jan. 10. 13:23
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Szaporító: csak az anyagi haszonszerzés érdekli. A kutyák ehhez neki csak eszközök. Nem ért hozzá, de nem is érdekli, hogy milyen örökölhető betegségeket örökíthetnek az állatai. Nem vesz részt velük szűrővizsgálatokon, tenyészszemlén - ezért nem is törzskönyvezhetőek a kölykeik. Emellett a szukákat kizsákmányolják, sokkal többször és gyakrabban elletik, mint szabadna. A kölyköket sem úgy nevelik fel, meg a szukákat sem, ahogy kellene. Nem kapják meg a minőségi ellátást, táplálást, stb.

Fentiek miatt lesz sokkal nagyobb eséllyel egy szaporítós, fajtajellegű kutya beteg, illetve jobb esetben "csak" nem olyan lesz, mint az adott fajta.

A full keverék (nem bulldog jellegű) kutyákra mondják, hogy általában erősebbek, kevésbé betegesek.

A fajtajellegű keverék (szaporítós) kutyák a legrosszabbak ilyen szempontból!

A tenyésztő az örökletes betegségekre szűri a tenyésztésre szánt kutyáit, és csak azt engedik tenyésztésbe, amelyik megfelelő eredményt kap mind a szűréseken, mind a tenyészszemlén. Nem mindegy a párosítás sem, lényeges, hogy a kan és szuka kiegyensúlyozzák egymás esetlegesen hátrányos tulajdonságait, és erősítsék az előnyösöket. Nem úgy működik, hogy csak random összeeresztünk egy kant és szukát. Így a tenyésztők kölykei sokkal kisebb eséllyel lesznek betegesek, mint a szűrések és hozzáértés nélkül szaporított kutyáké.

Természetesen még sok egyéb különbség van, de úgy látom, te főleg az egészségi kérdésekre értetted a kérdést.

Tehát, ha francia bulldogot szeretnél, akkor csak megbízható tenyésztőtől vegyél. Vagy fogadj örökbe egy sima utcai keveréket menhelyről.

Bulldogot is lehet örökbefogadni a fajtamentőktől, de általában ők is betegesek, mivel szaporítós kutyák kerülnek ide.

Érdemes itt is körülnézni, hogy miért nem szabad szaporítóktól vásárolni, különösen egy ilyen fajtát. Itt a fajtamentés:

[link]

Olvasgass, nézegess.

2017. jan. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ezek után mindenképp tenyésztőtől veszek.
2017. jan. 10. 13:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp fajtiszta lesz a kutya hacsak nem keveredik bele rozmár például... :D
2017. jan. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rozmár? Akkor inkább leopárd😞 az a kedvenc állatom de az nem lehet😒 de egy leopárd mintás francia bulldog minden álmomat felülírná😍
2017. jan. 10. 14:22
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nem értetted az iróniát. Fajtiszta: kutya, macska, leopárd, stb. Nem hibrid, mint pl az öszvér. Fajtatiszta: husky, beagle, francia bulldog, ahol a felmenők is mind ugyan abba a fajtába tartoznak. (Ez általános iskolás biológia anyag.)


A tenyésztő szűri a kutyákat az örökletes betegségekre és csak az egészséges, mentes kutyákkal tenyészt. Emellett bár küllem kutya, de egy jó tenyésztő figyel a kutyák nnszerére is. Tudatosan választja ki a párosítást, hogy pl. ne legyen még rosszabb a kutyák harapása, ne legyen még rövidebb az orruk, ne legyen még rosszabb az anatómiájuk. Itt is foghatsz ki beteg kölyköt, de egyrészt a tenyésztő garanciát vállal, segít neked, másrészt sokkal kisebb az esély erre. Ha tenyésztőtől veszel kutyát, kapsz tk-t, tehát igazoltan tudod kik a felmenők. Miért fontos ez? Mert így tudod, hogy a felmenők milyenek, milyen a habitusuk, egészségesek-e, stb. Ha nincs tk, nem tudhatod, hogy valójában kik a szülők. Hogy mond valamit egy vadidegen ember, aki pénzt akar tőled szerezni?

A szaporító összerak két valamilyen kutyát, akik nincsenek tesztelve semmilyen betegségre, de még a felmenőik sincsenek (mert ezek a tesztek nem olcsók), nem figyel arra, hogy milyen idegrendszerű kutyákkalmszaporít, mit örökítenek, stb. Arrról már ne is beszéljünk, hogy a szülőket agyon császározzák, 8-10 almot is lehoznak egy szukától, maximálisan kihasználják a kutyákat. (Max 3 császár lenne szabad, ennél több már veszélyes.) A sok császártól leggyakrabban gennyes méhgyulladásuk lesz. Szaporítónál az a cél, hogy minél kevesebb pénzből és energiából legyen haszon. A kölyköket sem etetik, kezelik megfelelően, gyakori, hogy a gazdánál hal meg 8 hetesen egy kölyök, vagy a gazdinak kell hónapokig orvoshoz vinni, hogy megmentse az életét, mert nem kapott oltásokat vagy megfelelő ellátást. De persze nem csak nagyüzemi szaporítók vannak. Vannak olyanok is, akik a kis kedvencüktől akarnak egy-két almot. Csakhogy ők sem fognak kifozetni 200.000 ft-ot az eü szűrésekre, az ő kutyáiknál sem lehet tudni, hogy mit hordoznak, mit örökítenek! És őknsem tudatosan választanak kant/szukát, hanem leginkább megfelel a szomszéd kutyája is! És leggyakrabban ők sem szoktak jó minőségű, drága táppal nevelni kölyköt, oltatni, féreghajtózni, kölykönként 80-100.000 ft-ot elkölteni 8 hetes korukig! Ugye senki sem akar magának veszteséget.

Jellemzően a szapis kutyák a betegek, pláne ennél a fajtánál. Tudom javasolni, hogy, nézd meg a Noé menhely bulldog fajtamentését, olvasd el a sztorikat. Egyik ottani kutya sem tk-es, egyik sem tenyésztőtől van! Mind szaporítótól származik.


Amit te írsz, az egyébként kis részben igaz, ha egy utcai vegyessel pároztatnának egy bulldogot, a kölykök valószínűleg egészségesebbek lennének. Jobb lenne az immunrendszerük, anatómiájuk, máris több örökletes betegséget jó esélyjel ki lehetne zárni. Másrészről viszont ez nagy tévhit, hogy a fajtatiszta kutyák betegek, a keverékek pedig nem. Megint csak, nézz meg menhelyeket. Hány igazi utcai mixnek van diszpláziája, gerincproblémája, patellája és egyéb örökletes betegsége! Míg a valóban fajtatiszta kutyák közt kisebb az arány, hisz őket szűrik, mielőtt tenyésztésbe vonják.

2017. jan. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó meg a humort nem érti, de ettől függetlenül érdemleges választ kaptam amit köszönök.
2017. jan. 10. 16:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Francia bulldog mindig lutri, ha tenyésztő, ha szaporító, annyira beteges, egészséges életre tökéletesen alkalmatlan. Nem kap levegőt rendesen, nyomorékra tenyésztették a szerencsétlent.
2017. jan. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!