Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben az esetben milyen...

Ebben az esetben milyen kutyafajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van,egy 15 éves,egy 10 éves és egy 3 éves.Nagyon régóta szeretnének egy kutyát ,nagy nehezen belementünk.75nm-es társasházi lakásunk van,napi 5-6-7 órát lenne egyedül vagy néha kevesebbet.A nagylányom foglalkozna vele sokat,nagy felelőség tudata van,gondoskodó,megbízható!

Milyen fajtákat ajánlanátok?Törzskönyves kutyus lesz,menhelyes kutyusokat légyszi NE ajánljatok,fajtatiszta kölyköt szeretnénk mivel,a menhelyi keverék kölyökből kitudja milyen kutya lenne..

Köszönöm előre is!

41/N



2017. jan. 14. 10:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
41%

Akkor ki tudja MEKKORA kutya lenne, nem?

Bocs, nem kötekedek többet.

2017. jan. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
60%
Szeretnétek ti is kutyát? Gyereknek aranyszabály, hogy hiába nyekereg, nem veszünk állatot, mert az esetek 90%-ban megkqpják, és egy olyan bő 1 évig érdekes, aztán megunják. Csakhogy a kutya él olyan 15 évig. Ti felelősségetek lesz a kutya, nem a gyerekeké. Nagylányod lassan fiúzni fog, többet fog tanulni is, ne rá alapozd, hanem csakis magatokra, szülőkre!
2017. jan. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
60%
Bichon tenyleg jo vagy az uszkar. Elso kutyusoknak idealisok konnyen nevelhetoek. A spanielek is csak veluk kicsit tobbet kell kuzdeni, legalabbis az enyemmel biztos de lehet csak en nyultam bel egy makacs peldanyba 🙂
2017. jan. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kedves válaszaitokat! :)
2017. jan. 14. 15:36
 15/21 anonim ***** válasza:

Ha ügyesen lemozgatjátok, nem muszáj az aprókhoz ragaszkodni. Nyáron lenne érdemes megvenni, mert akkor otthon lennének vele a gyerekek a szünet alatt. Arra figyeljetek azért (bár ezt a gyerekeknek nehéz elmagyarázni), hogy ne legyen az, hogy júniustól szeptemberig a kutyával vannak nonstop (mert ez lesz), aztán szeptember elsején meg csak les szerencsétlen, hogy hová lett a megszokott babusgatás, játék, törődés. Menjetek el otthonról, hosszabb-rövidebb időre, legyen természetes, hogy néha egyedül marad. Ha fokozatosan csináljátok, nem fog bepánikolni. De ehhez nagyon következetesnek kell lenni.


Az is fontos, bár lehet, hogy olvastál már róla, hogy ne búcsúzkodjatok a kutyától, egyszerűen lépjetek ki a lakásból, ne abajgassátok, meg ilyesmi. Levegőnek kell nézni, és ha visszatérsz, hasonlóan (ezt megint nehéz lesz a gyerekekkel megértetni, még én is nehezen bírom néha megállni, hogy ne ölelgessem agyon, ha hazaérek a munkából).


Tudom, írtad, hogy menhelyi keveréket ne, de azért megírom. Hat hónapos kutyát hoztunk el, már szinte teljesen szobatiszta volt. Nem pánikol, ha lelépünk, kibírja, az azt időt, míg dolgozom (8óra, heti kétszer - a többi napon a férjem váltott műszakban van, így ő otthon van napközben, csak a hét első két napján nem.)


Ugyanolyan kedves, szép kutya, csak feleannyi gondunk nem volt vele.

2017. jan. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Arról nem beszélve, hogy elég szép példa a gyerekeknek, hogy megmentetek egy kutyát. De megértem, hogy tenyésztőtől szeretnétek persze.
2017. jan. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
75%

Először is.Látszik hogy nem vagytok jártasak a menhelyek munkásságában,kutyázásban.Szakértő egy pár hetes kölyökről meg tudja mondani,kb mekkorára nő/és menhelyen,állatorvosnál azért szakértők vannak/,de persze nem akarlak erről meggyőzni.A menhelyi kutyák is kutyák,ráadásul,ha már kutyát akarsz,miért ne menthetnél életet is ?


Nem javaslok túl nagy mozgásigényű kutyát,nagytestűnek a golden retriever,kisebbnek spániel,beagle nagyon barátságos.

Viszont minden nevelés kérdése,és ugye mozgatásé.

2017. jan. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Nektek is a válaszokat! :)
2017. jan. 14. 19:38
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
A menhelyes kutyusokkal kapcsolatban mindent leírtak előttem. Szerintem ha lemozgatjátok, megfelelően nevelitek, egy golden vagy labrador retriever, esetleg uszkárok, vagy akár egy menhelyes kistestű kutya is jó választás lehet. :) De elsősorban azért vegyetek kutyát mert ti is szeretnétek. Sok sikert a kutyázásoz!
2017. jan. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!

Végül is egy kis Bichon Bolognesere esett a választásunk,lefoglaltunk egy szukát egy neves tenyésztőnél :)

2017. jan. 22. 08:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!