Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vehetném rá a szüleimet...

Hogyan vehetném rá a szüleimet hogy érett vagyok egy kutyához (többi lent)?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kiskutyát. Ezt már testvéremmel és édesanyámmal is megbeszéltem. Anya alig megy bele ("mi lesz ha a szomszéd feljelent az ugatás miatt??") tesómnak pedig mindegy. Szóval rajtam állna ez az egész. Panelban lakunk így egy törpe tacskót néztem ki (amit egy biztos helyről el is tudnánk hozni). Állnám a költségeket is de anya nem bízik bennem (és tesómban) hogy BIZTOSAN felelősségteljesek vagyunk.

Feljött a menhely ötlete is bennem (ezt meg is tudnám oldani). Azaz nem hogy menhelyről hoznám hanem hogy ott önkénteskédnek egy évig. Akkor talán belemennének a szüleim. Apa benne van úgyhogy miatta nem félek.


kÉREM SEGÍTSETEK!!!!!!!!!!!!!!!



2017. jan. 15. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az önkénteskedés jó ötlet, legalább látnák, hogy komolyan gondolod, ha nem csak egy hétig/hónapig járnál. Emellett te is szereznél egy kis tapasztalatot, megismerhetnél több kutyafajtát is, én inkább ezt ajánlom, mint rögtön belevágni, főleg egy tacskóval. :)

(Tacskót nem ajánlanak első kutyának, főleg ha addig semmilyen tapasztalatod nem volt kutyákkal. Persze, közülük is ki lehet fogni lusta és alapjáraton engedelmes kutyust, de rájuk nem ez a jellemző. Érdemes utána nézni, milyen fajta illik az életviteledhez, személyiségedhez, stb.)

2017. jan. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 köszi! Régebben volt egy kutyánk (múltévben halt meg) így van tapasztalatom (leginkább őt is én gondoztam). Nagymamámék kutyáját is sétáltattam. Remélem ennyi elég tapasztalatnak.
2017. jan. 15. 14:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg elég. :) Azért kell a tapasztalat, mert a tacskó elég makacs tud lenni, de ha már az előző kutyát is te gondoztad, valószínűleg van fogalmad róla, hogyan kell velük bánni (akár ha "erős kézre" van szükség), mire kell őket megtanítani.

Mondjuk így nem is értem, miért kérdés még, hogy felelősségteljes vagy-e, de minden esetre a menhely még mindig jó ötlet.

Esetleg még ha konkrét tervvel odaállsz anyukád elé, az is segíthet. Pl. hogy naponta hány órát foglalkoznál vele, hogyan egyeztetnéd ezt össze a tanulással, mennyit dolgoznál, hogy biztosan legyen pénz az esetleges orvosi kezelésekre, stb. Már csak azért is jó pont lehet, mert látszik, hogy komolyan elgondolkoztál rajta, nem csak bejelented, hogy majd megoldod és kész.

2017. jan. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És van arra a tacskóra 100-120 ezer forintod?
2017. jan. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én tacskót biztosan nem vennék szaporítótól.Tenyésztőnél meg annyi,amennyit az utolsó írt. Biztos van rá keret?

Egyébként ha már volt kutyátok,akkor nem nagyon kell bizonyítani a szülőknek szerintem

2017. jan. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha volt kutyátok nincs mit bizonyítani,hiszen látták.


Gondolom 12-15 éves lehetsz,tudják,hogy lassan itt az idő a tovább tanulásnak, jönnek a bulis évek, meg barátokkal való lógás, párkapcsolat a későbbiekben. Egy kutya 10-15 évre szól. Anyudék meg nem akarnak vele foglalkozni,mert tudják ha te és tesód kirepültök,önállósodtok nem lesz időtök a kutyusra,így rájuk marad.

2017. jan. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!