Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy győzzem meg a szüleimet...

Hogy győzzem meg a szüleimet hogy legyen egy kutyám?

Figyelt kérdés
Most volt nem rég, aki szökős volt és a szüleim nem nagyon kedvelték. Szeretnék egy kisebb kutyust megmutattam anyámnak hogy tetszik-e neki de rávágta hogy ronda és egyik kutya sem tetszik neki többet nem lesz itt kutya. Szerintetek hogyan győzzem meg???
2016. dec. 16. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Ha már az előző kutyával is gond volt, én nem ajánlok másikat. Egy kutya azért szökik, mert nincs megfelelően lefárasztva, sétáltatva, unatkozik, illetve ha nincs ivartalanítva, az ösztönei hajtják párosodni.

Egyébként mi lett az előző kutyával?

Mellesleg a kutyatartás nem olcsó mulatság. Te fizetnéd a tápját, felszereléseit, oltásait, ivartalanítását, betegség esetén ellátását? Ameddig a szüleiddel laksz, és ők nem akarnak kutyát, bele kell törődnöd. Ha önálló életet kezdesz, és lesz rá elegendő időd, pénzed, akkor vehetsz kutyát.

2016. dec. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Azt kihagytam, hogy arra is gondolni kell, hogy egy kutya 10-15 évre szól. Mi lesz vele, ha elköltözöl pl. kollégiumba, albérletbe? Akkor is a szüleidre maradna valószínűleg.
2016. dec. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Sehogy. Anyukád nem szereti, az a kutyának sem jó. Másrészt ezek szerint az előző kutyával sem sikerült megfelelően foglalkozni, mert akkor nem lett volna szökős (mi lett vele egyébként)?
2016. dec. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem az egyetlen megoldás az lehetne hogyha megmutatnád neki hogy már elég felelőségteljes vagy hozzá. Én most, 17 évesen kaptam meg az első saját kutyám (előtte is volt már egy, de őt el kellett ajándékoznunk, a szüleim nem szerettek, én pedig még nem voltam kész erre az egészre)

Én prezentációt készítettem, benne a régi problémák, arra a megoldások

egy kutya jótékony hatásai

meg persze megesküdtem benne mindenre hogy felelőséggel fogom nevelni


Inkább mielőtt belevágsz gondold végig, nem egy növény, ez egy lélekkel rendelkező lény.nem tudom milyen idős vagy. Vedd számításba, hogyha a szüleid nem szeretik nem fognak vele foglalkozni, maximum nyolc órát lehetsz távol. ha másik iskolába jársz gimibe/középsuliba már ugrott. Ha később koliba fogsz költözni szintén. Egy kutya nem egy évig él hanem 13-15


Ezt vedd számításba, ne hirtelen felindulásból kapj kutyát. Általában a szülők mindig jót akarnak a gyerekeiknek, ha látják hogy elég érett vagy hozzá és átgondoltad szerintem megendegnék, de ehhez biztosan bizonyítanod kell. A menhelyt ajánlanám, és ott sem egy kölyök kutyát, azokkal még nagyon sok gond van, gondold végig nagyon jól nem 1 hónap míg a kéthónapos szupercuki kutya benttudja tartani 8 órán át.


Remélem tudtam segíteni :)

2016. dec. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%
előző vagyok másik iskola helyett másik várost akartam
2016. dec. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!