Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal!?

Mit csináljak a kutyámmal!?

Figyelt kérdés
5 hónapos stafford keverék. Házban lakik. És folyton kunyerál kaját, belemászik a tányérba stb.. mit lehet vele csinálni?!
2017. jan. 16. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Nevelni kell. Ezeket nem megengedni neki. Alaposan lefárasztani minden nap, sokat vinni sétálni, kutyák közé játszani is.
2017. jan. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Ha soha nem kap semmilyen megerősítést a kunyerálásra, magától is le fog szokni. De ha már tányérba mászik, akkor én szimplán letiltanám erről a viselkedésről, rászólnék, ha kell, akkor kellő erősségű büntetést is behoznék.
2017. jan. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rá szoktam szólni, az orrára is olykor rácsapok. Van egy pitbull meg egy tacskónk is, azokkal az udvaron szokott fél délutánt (legalább) játszani.
2017. jan. 16. 15:54
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

A letiltás az, amikor közlöd a kutyával, hogy az adott viselkedést azonnal hagyja abba. Ha rászólogatsz, rácsapsz és semmi hatása sincs, kunyerál tovább, az nem letiltás. Olyan erélyesen szólj rá, és olyan erélyesen büntesd, hogy a kutya fejében ne legyen kérdés, hogy kunyerálhat-e még, vagy sem. Ez alap nevelés.


Sétálni nem is viszed őket? Tanítás, lemozgatás, szocializáció nincs?

2017. jan. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
kutyasuliba viszem mind a 3-at, minden szombaton. Plusz minden szerdán a kutyafuttatóra. Sétáltatás pedig hétfőn és pénteken van. De ez csak téli rendszer (mármint a sétáltatás) nyáron minden nap viszem őket, kivéve vasárnap.
2017. jan. 16. 16:11
 6/8 anonim ***** válasza:
30%
Ez nagyon kevés séta!
2017. jan. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Amikor sétálni viszem van amikor 2-3 órát is kint vagyunk, de mostanában barátnőmmel szoktam menni, és fél délutánt visszük őket.
2017. jan. 16. 16:26
 8/8 anonim válasza:
Nem tudom hogy megoldottátok-e vagy sem, de az a lényeg hogy a kutyát büntesd meg. Nem muszáj veréssel(nem komoly verés,csak az orrára v popsijára kell csapni), ha az nála nem használ akkor egy fél óráig ne foglalkozz vele, ne nézz rá, kerüld ki. Illetve kösd össze egy jó élménnyel azt, ha nem lop az azstalról, nem kunyerál illetve ha a saját talajból eszik.
2017. aug. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!